Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Με Σπανούλη ο Ολυμπιακός για το… 4Χ4 απέναντι στη Σιένα

Νοέμβριος 8th, 2013 by Χρήστος Μίμης

Με Σπανούλη ο Ολυμπιακός για το... 4Χ4 απέναντι στη ΣιέναΤην ενδέκατη νίκη του σε ισάριθμους επίσημους αγώνες αναζητά απόψε (21:30, Δημόσια Τηλεόραση) ο Ολυμπιακός που δοκιμάζεται στη Φλωρεντία από τη Σιένα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Ευρωλίγκα.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας θα έχει στη… φαρέτρα του όλους τους παίκτες του, αφού το ελαφρύ διάστρεμμα που υπέστη ο Βασίλης Σπανούλης δεν στάθηκε ικανό να τον αφήσει εκτός μάχης.

Μια μάχη στην οποία οι Ιταλοί θα παλέψουν με όλες τις δυνάμεις τους αφού παραμένουν η ομάδα του ομίλου που ακόμα δεν έχει γευτεί το νέκταρ της νίκης στη φετινή διοργάνωση.

Το «Νέλσον Μαντέλα» αναμένεται να είναι κατάμεστο με 5.500 οπαδούς, ανάμεσα στους οποίους θα υπάρχουν και αρκετοί Έλληνες φοιτητές για να υποστηρίξουν τους Ερυθρόλευκους.

Παρά την κακή πορεία της στην Ευρωλίγκα, η Σιένα τα πάει καλά στο πρωτάθλημα όπου μετρά τρεις νίκες σε τέσσερις αγώνες όντας πρωτοπόρος, ενώ σε σχέση με πέρσι, στο ρόστερ της έχουν απομείνει μόνο οι  Χάκετ και Ρες. Αμφίβολος για τον Μάρκο Κρέσπι, που προήχθη το καλοκαίρι σε πρώτος προπονητής, είναι ο Τζος Κάρτερ.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι Πέρεθ Πιθάρο (Ισπανία), Λάτισεβς (Λετονία) και Λόπες (Πορτογαλία).

4η Αγωνιστική (7-8/10 & 1/11)

Α΄ ΌΜΙΛΟΣ
Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου

Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Ναντέρ (Γαλλία)-Μπουντιβέλνικ Κιέβου (Ουκρανία)
Παρτιζάν Βελιγραδίου (Σερβία)-Φενερμπαχτσέ Ούλκερ (Τουρκία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Η Β.

Φενερμπαχτσέ Ούλκερ 3-0 6
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2-1 5
Ναντέρ 1-2 4
Μπαρτσελόνα 1-2 4
Παρτιζάν 1-2 4
Μπουντιβέλνικ 1-2 4

Β΄ ΌΜΙΛΟΣ
Πέμπτη, 7 Νοεμβρίου

Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 62-76
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 72-61
Στρασμπούρ (Γαλλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 66-85

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Η Β.

Ρεάλ Μαδρίτης 4-0 8
Αναντολού Εφές 3-1 7
Αρμάνι Μιλάνο 2-2 6
Μπάμπεργκ 2-2 6
Ζαλγκίρις Κάουνας 1-3 5
Στρασμπούρ 0-4 4

Γ΄ ΌΜΙΛΟΣ
Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου

Σιένα (Ιτάλια)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 21:30
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ουνικάχα Μάλαγα (Ισπανία)
Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)-Γαλατασαράι (Τουρκία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Η Β.

Ολυμπιακός 3-0 6
Μπάγερν Μονάχου 2-1 5
Ουνικάχα Μάλαγα 2-1 5
Γαλατασαράι 1-2 4
Ζιέλονα Γκόρα 1-2 4
Σιένα 0-3 3


Δ΄ ΌΜΙΛΟΣ
Πέμπτη, 7 Νοεμβρίου

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Λοκομοτίβ Κούμπαν (Ρωσία) 69-72
Λιέτουβος Ρίτας (Λιθουανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 74-76
Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 63-73

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Η Β.

Λοκομοτίβ Κούμπαν 3-1 7
Μακάμπι Τελ Αβίβ 3-1 7
Παναθηναϊκός 2-2 6
Λαμποράλ Κούτσα 2-2 6
Λιέτουβος Ρίτας 1-3 5
Ερυθρός Αστέρας 1-3 5

 

δολ

This entry was posted on Παρασκευή, Νοέμβριος 8th, 2013 at 18:21 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!