Εκτός Κυπέλλου η ομάδα των Γρεβενών – Δείτε όλα τα αποτελέσματα του κυπέλλου της Γ΄ Εθνικής

Εθνικός Φιλιππιάδας-Πυρσός Γρεβενών 3-0Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία ο Εθνικός Φιλιππιάδας. Στο δημοτικό στάδιο Φιλιππιάδας ο Εθνικός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, δεν κινδύνεψε παρά ελάχιστες φορές, πέτυχε 3 γκολ ενώ δημιούργησε κι άλλες ευκαιρίες.

Ο Εθνικός ευτύχησε πολύ νωρίς και συγκεκριμένα μόλις στο πρώτο λεπτό να προηγηθεί στο σκορ. Το γκολ έκανε ακόμη πιο βαριά τα ποδιά των παικτών του Πυρσού Γρεβενών, ενώ οι παίκτες του Εθνικού διαχειρίστηκαν το παιχνίδι με τον καλύτερο τρόπο, έχοντας τον έλεγχό του και πιέζοντας για να πετύχουν και το δεύτερο γκολ. Αυτό το πέτυχαν λίγο μετά την έναρξη του Β΄ ημιχρόνου, και συγκεκριμένα  στο 53΄ με πέναλτι βάζοντας στέρεες βάσεις για τη νίκη της ομάδας του Εθνικού. Ένα λεπτό πριν τη λήξη  οι γηπεδούχοι πέτυχαν και το τρίτο γκολ, με διαγώνιο σουτ του Μούτου.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

1΄ σέντρα Κολιάκη και ο Παναγιωτόπουλος με κεφαλιά το 1-0.

7΄ σέντρα του Μούτα σουτ του Παναγιωτόπουλου στην κίνηση μπλόκαρε ο Αλεξίου.

14΄ κίτρινη κάρτα στον Παπαβασιλείου.

25΄ σουτ του Θεοδώρου άουτ.

27΄ σέντρα του Τζερεμέ σουτ του Δούμα από καλή θέση άουτ.

39΄ κίτρινη στον Τσακανίκα.

44΄ σουτ του Δούμα από το ύψος της μεγάλης περιοχής άουτ.

45΄ κίτρινη σε Θεοδώρου και Τζερεμέ.

53΄ανατροπή Θεοδώρου από τον Γκαραγκούνη και ο κος Τζοφώλης έδειξε το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παναγιωτόπουλος ο οποίος έκανε το 2-0.