Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Μπάσκετ Γ Εθνική: Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά (20ή αγωνιστική)

Απρίλιος 7th, 2013 by Χρήστος Μίμης

Ακόμη μία νίκη για τον Πρωτέα Γρεβενών

http://1.bp.blogspot.com/-E0WM7vDYAxY/UMTeTGMFyTI/AAAAAAAABcY/tioEYXjTVFc/s1600/PC093241.JPG

Για μια ακόμη φορά, η ομάδα του Πρωτέα, νίκησε την Αριδαία αυτή τη φορά στην έδρα της. (Δείτε την πρώτη συνάντηση στα Γρεβενά). Βήμα… τίτλου έκανε ο Ηρακλής Κοζάνης, ο οποίος επιβλήθηκε εντός έδρας του Αργοναύτη με 75-63 στο μεγάλο ντέρμπι ανόδου του 1ου ομίλου Βορρά. Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν, έτσι, στην κορυφή και, πλέον, χρειάζονται δύο νίκες στα εναπομείναντα παιχνίδια για να στεφθούν πρωταθλητές.

Τα αποτελέσματα:
ΒΑΟ – Φοίνιξ Λάρισας 68-64
Ηρακλής Κοζάνης – Αργοναύτης 75-63
Αριδαία – Πρωτέας Γρεβενών 54-68
Αετός Κιλκίς – ΑΓΣ Ιωαννίνων 40-78
Τιτάνες Παλαμά – Άργος Ορεστικό 90-91 (80-80κ.α.)
Αστέρας Λάρισας – Διόσκουροι Κοζάνης 65-75

Τα φύλλα αγώνων:
ΑΡΙΔΑΙΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 54-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-13, 25-34, 35-53, 54-68
Διαιτητές: Αγορογιάννης-Ξέρας
ΑΡΙΔΑΙΣ (Βάτσης): Υφαντίδης 9 (2), Αρβανιτίδης 1, Τοπαλίδης 4, Σαρακινλής 3, Χαραλαμπίδης 8, Μπεγλόπουλος 5 (1), Αθανασιάδης 14, Βάσιος 2, Πίπας 4, Γάτσος 2, Δοδόπουλος 2.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Τσιόγκας, Τσαντές, Βασιλόπουλος Σούρβας, Ρούζιος 2, Γράβας 10 (2) Κλωνάρας 18, Ρίγκος 3, Κολοβός 5 (1), Μουράτογλου 15 (2), Παυλάτος 1, Τζήμας 14 (2).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ –  ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ   90-91  (80-80 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-16, 42-26, 55-53, 80-80, 90-91
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Κατσιάνης
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Χατζιάρας): Τσιάπουλας 2, Βαϊδάκης 12, Τσέλιος 21 (1), Γιωτόπουλος 2, Αναγνωστόπουλος 11 (3), Αντωνίου 2, Φούντας 3 (1), Μακρής 5 (1), Παπαγιάννης 2, Παπακώστας 24, Γκαντιάς 6.
ΑΡΓΟΣ ΟΡ. (Δημητριάδης): Ψάλτου 10, Ζυγούρας 16 (3), Πανταζής 14 (1), Κόττας 21 (1), Μιχαηλίδης 19 (5), Δημητριάδης, Παντελίδης, Βογιατζής 8 (2), Τζαγκαρούλης 3.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ –  ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 75-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-12, 43-34, 60-47, 75-63
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Τατούδης
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ.  (Τζιλίνης): Τολιόπουλος 9 (3), Ντισλής 21 (2), Μιχαηλίδης 9, Βίλλας, Μαυρίδης 16, Χατζηκυριακίδης 17, Τράγιας, Σαμουρέλης 3 (1).
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Τερσενίδης 7, Καλπαξίδης 22, Πετρίδης 6, Κωνσταντινίδης 2, Βογιατζής 6, Ζώτος 8 (1), Βορνίτης 2, Κούκουρας 10.

ΒΑΟ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ    68-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 34-27, 54-51, 68-64
Διαιτητές: Ντούρας-Παπαγερίδης
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 17 (2), Δεκουλάκος, Καλογεράτος 15 (4), Κουλαξής 11, Αγραφιώτης, Μακρής 2, Χολέβας 13, Ματζούνης 10, Σαρρής, Ρεφατλάρι.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γιασάρης): Βλαχούλης 9 (1), Αθανασόπουλος 15 (1), Λιάκος 13 (3), Γόργολης 3 (1), Γκαγκανάσιος 13, Αποστολάκης, Σαριμπαλίδης 9 (2), Τσούμας, Τσιαμπαλής 2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ   65-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-14, 27-31, 45-52, 65-75
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Τζιοπάνος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Τσιαβές 4, Μηλιώνης 3 (1), Κυριακόπουλος 10, Χαιρετίδης, Γούλας 19 (1), Μίχος 4, Καραμουσκέτας, Τριανταφύλλου 6, Λάππας 19 (1), Γαλάνης.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας, Σισμάνης 7 (1), Βλάχος 9 (2), Μπαταούλας 20 (2), Τράντας 12 (2), Κοτζαγιάννης 12, Καραγιαννίδης 10 (2), Καρανώτας 2, Μακρής 3 (1).

Η βαθμολογία (σε 20 αγώνες): Ηρακλής Κοζάνης 36, Αργοναύτης 36, Άργος Ορεστικό 35, Διόσκουροι Κοζάνης 35, Τιτάνες Παλαμά 33, Φοίνιξ Λάρισας 33, Πρωτέας Γρεβενών 32, Αστέρας Λάρισας 26, ΑΓΣ Ιωαννίνων 26, ΒΑΟ 25, Αριδαία 23, Αετός Κιλκίς 20.

Η προτελευταία αγωνιστική (21η, 14/04): Φοίνιξ Λάρισας – Ηρακλής Κοζάνης, Πρωτέας Γρεβενών – Αργοναύτης, ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΒΑΟ, Άργος Ορεστικό – Αετός Κιλκίς, Διόσκουροι Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά, Αριδαία – Αστέρας Λάρισας.

Star-Fm.gr με πληροφορίες από basketblog.gr, infobasket.gr

This entry was posted on Κυριακή, Απρίλιος 7th, 2013 at 21:27 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply