Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Μπάσκετ Γ Εθνικής (1ος όμιλος Βορρά) – Τα αποτελέσματα στους αγώνες της 16ης αγωνιστικής

Φεβρουάριος 24th, 2013 by Χρήστος Μίμης

Άργος Ορεστικό – Πρωτέας Γρεβενών 62 – 60

http://2.bp.blogspot.com/-aEhkTZVuam4/UJ_zgcyY46I/AAAAAAABGos/ArF5piZtqrg/s1600/PB113127.JPGΟ Πρωτέας έχασε στο γειτονικό Άργος Ορεστικό από την τοπική ομάδα σε ένα άσχημο αγωνιστικό χώρο αφού η βροχή είχε μεταφερθεί και εντός του κλειστού, όπως συνέβη και με τους αγώνες των Ακαδημιών το Σάββατο….
Σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, η πολύ καλή ομάδα του Άργους ήταν μπροστά στο σκορ.

Στην τρίτη περίοδο, η ομάδα του Πέτρου Μουρουζίδη με καλή άμυνα, έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στη συνέχεια κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ.

Στο τέλος, δύο ανάποδα σφυρίγματα ήταν αρκετά να δώσουν τη νίκη στην ομάδα του Άργους Ορεστικού με σκορ 62-60.

Στον πρώτο γύρο, ο Πρωτέας είχε νικήσει  στο κλειστό των Γρεβενών το Άργος με σκορ 70-66. Δείτε πως

Δείτε όλα τα αποτελέσματα:
Αργος Ορεστικό -Πρωτέας Γρεβενών 62-60

Αριδαία – Φοίνικας Λάρισας 62-78
Αστέρας Λάρισας – Αργοναύτης 73-79
Τιτάνες Παλαμά – Ηρακλής Κοζάνης 70-69
Αετός Κιλκίς – ΒΑΟ 53-77
Διόσκουροι Κοζάνης – Ιωάννινα 82-51

Τα φύλλα αγώνων:
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ   62-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-19, 48-30, 52-50, 62-60
Διαιτητές: Θεοδώρου-Σιταρίδης
ΑΡΓΟΣ ΟΡ. (Δημητριάδης): Ψάλτου 13, Ζυγούρας 6(1), Πανταζής 13(3), Πουλιώνης 2, Κόττας 12(1), Μιχαηλίδης 10(2), Δημητριάδης, Βογιατζής, Τζαγκαρούλης, Παντελίδης 6.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Ρούζιος 11 (3), Γράβας 17 (2), Κλωνάρας 15, Ρίγκος , Κολοβός 3 (1), Μουράτογλου 7, Μπόζιαρης, Τζήμου 7 (1), Σουρβάς.

ΑΡΙΔΑΙΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ     62-78
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-15, 34-42, 45-58, 62-78
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Κατσιάνης
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Ταρασίδης 2, Αβραμίδης 2, Τοπαλίδης 3, Σαρακινλής 3, Χαραλαμπίδης 23, Μπεγλόπουλος 6, Παπαβραάμ 1, Αθανασιάδης, Βάσιος 6, Πίπας 9 (1),Υφαντίδης 3 (1), Δοδόπουλος 4.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Γιασσάρης):Βλαχούλης 9, Αθανασόπουλος 7, Μανώλας 2, Λιάκος 20 (6), Γόργολης 4, Γκαγκανάσιος 12, Αποστολάκης 11, Σαριμπαλίδης 13.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ    70-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-18, 43-44, 57-59, 70-69
Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-Μοσχοτόγλου
ΤΙΤΑΝΕΣ (Χατζιάρας): Τσιάπουλας, Βαϊδάκης 13, Τσέλιος 6, Γιωτόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Αντωνίου 7 (1), Φούντας 5 (1), Κωστόπουλος, Μακρής 6 (2), Παπαγιάννης 10, Παπακώστας 16, Γκαντιάς 7 (1).
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Τολιόπουλος 6 (1), Βίλας 5 (1),Μιχαηλίδης 12, Μαυρίδης 11, Ντισλής 28 (2), Χατζηκυριακίδης, Σαμουρέλης 5.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΙΩΑΝΝΙΝΑ   82-51
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-9, 34-26, 56-43, 82-51
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τσοκόλης
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ (Χωλόπουλος): Κατσέλας, Σισμάνης 8, Βλάχος 19 (1),Μπαταούλας 11 (1), Προύσαλης, Τράντας 3 (1), Κοτζαγιάννης 12, Καραγιαννίδης 2, Τσιάμης 2, Μακρής 18 (4), Καρανώτας 7.
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Κοντογιάννης): Πρέτζας 15 (1), Καραμπίνης, Κοντός 13, Μάντζιος 11 (1), Μάκης 5, Παπαγγέλης, Φίλιος, Αυγερινός 7 (1).

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ –  ΒΑΟ   53-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-26, 32-51, 42-69, 53-77
Διαιτητές: Σαλικίδης-Κατρακάρης
ΑΕΤΟΣ Κ. (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 1, Τσιάτσος 11 (2), Κωνσταντινέλης 2, Παπανικολάου Δ. 2, Τόμας, Παπανικολάου Π. 2, Λιάπης, Μουρζίδης, Πατσούρης17 (1), Σιδηρόπουλος 11 (1), Ξανθόπουλος 4, Βαφείδης 3.
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 10 (1), Καλογεράτος 2, Κουλαξής, Μακρής 14 (1),Χολέβας 16 (1), Ματζούνης 13 (3), Σαρρής 16, Λεπτοκαρίδης, Τσάρος 3, Μουτζούρης 3.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ   73-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-18, 39-46, 54-56, 73-79
Διαιτητές: Καρακατσανίδης-Παπαγεωργίου
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Μπάρμπας , Τσιαβές 12, Μηλιώνης 7 (1), Κυριακόπουλος 7 (1), Χαιρετίδης, Γούλας 2, Μίχος 8, Καραμουσκέτας 2, Τριανταφύλλου 1, Λάππας 34 (5), Γαλάνης.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Τερσενίδης, Καλπαξίδης 15, Πετρίδης, Παπαδόπουλος Δ. 24 (1), Κωνσταντινίδης, Ζώτος 16, Παναγιωτίδης 4, Βογιατζής Λ. 4, Βορνίτης 4, Κούκουρας 12.

Η βαθμολογία (σε 16 αγώνες): Αργοναύτης 29, Ηρακλής Κοζάνης 29, Διόσκουροι 28, Φοίνικας Λάρισας 27, Άργος Ορεστικό 27, Τιτάνες Παλαμά 27, Πρωτέας Γρεβενών 25, Αστέρας Λάρισας 21, ΒΑΟ 20, ΑΓΣ Ιωαννίνων 20, Αριδαία 19, Αετός Κιλκίς 16.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 3/03):

Φοίνικας Λάρισας – Αστέρας Λάρισας
Αργοναύτης – Τιτάνες Παλαμά
Ηρακλής Κοζάνης – Αετός Κιλκίς
Πρωτέας Γρεβενών – ΒΑΟ
Ιωάννινα – Αριδαία
Αργος Ορεστικό – Διόσκουροι Κοζάνης

This entry was posted on Κυριακή, Φεβρουάριος 24th, 2013 at 21:51 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!