Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Μπάσκετ Γ Εθνικής (1ος όμιλος, Βορρά): Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Φεβρουάριος 3rd, 2013 by Χρήστος Μίμης

Στα Γιάννενα ταξίδεψε ο Πρωτέας Γρεβενών

http://1.bp.blogspot.com/-fP09MltonJ4/UIQ-xYQiL0I/AAAAAAAA_g8/LC7RteQifuQ/s1600/PA212764.JPG

Νίκησε και στα Γιάννενα, όπως και στον πρώτο γύρο, η ομάδα του Πρωτέα Γρεβενών την τοπική ομάδα με σκορ 56-67 και βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με μία σχετικά εύκολη αποστολή την επόμενη αγωνιστική, αυτή τη φορά στο κλειστό των Γρεβενών απέναντι στον Αετό Κιλκίς. Πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Κλωνάρας με 17 (2).

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:
Ιωαννίνα – Πρωτέας Γρεβενών 56-67

Αργος Ορεστικό – Φοίνικας Λάρισας   78-60
Διόσκουροι Κοζάνης –  Αργοναύτης 57-59
Αριδαία – Ηρακλής Κοζάνης 61-98
Αστέρας Λάρισας – ΒΑΟ    87-58
Τιτάνες Παλάμα – Αετός Κιλκίς    89-60

 

Τα φύλλα αγώνων:
ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ    56-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-10, 26-39, 35-58, 56-67
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ξέρας
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Τσουκανέλης): Πανταζής, Κοντός 11 (1),Κατσαπρακάκης, Μάντζιος 6, Μάκης 10, Τάσης 2, Παπαγγέλης 2, Φίλιος 2, Αυγερινός 23 (1).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Μουρουζίδης): Ρούζιος 10 (3), Γράβας 13 (4),Κλωνάρας 17 (2), Ρίγκος 9 (2), Κολοβός 3 (1), Μουράτογλου 13 (3), Τζήμας 2,Μπόζιαρης, Σούρβας.

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ  60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-16, 40-31, 55-42, 78-60
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Τσιρτσιμάλης
ΑΡΓΟΣ ΟΡ. (Δημητριάδης): Ζυγούρας 7 (1), Πανταζής 17 (2), Πουλιώνης 3 (1), Μιχαηλίδης 17 (4), Χριστόπουλος, Κόττας 15, Βογιατζής 5 (1), Παντελίδης 2, Τζαγκαρούλης, Ψάλτου 12.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Γιασάρης): Βλαχούλης 10, Αθανασόπουλος 12, Λιάκος 13(3), Γόργολης, Γκαγκανάσιος 13, Αποστολάκης 2, Σαριμπαλίδης, Τσιαμπαλής 10.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ   57-59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 33-30, 47-43, 57-59
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Kατσέλας 5 (1), Σισμάνης , Βλάχος 14, Μπαταούλας 9(2), Τράντας 5 (1), Κοτζαγιάννης 14, Καραγιαννίδης, Μακρής 8, Καρανώτας 2.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος Αβρ. 7 (1), Καλπαξίδης 19, Πετρίδης 5, Κωνσταντινίδης, Ζώτος 9, Κυρατζής, Βορνίτης 2, Κόκουρας 4, Παναγιωτίδης 9 (1), Παπαδόπουλος Δ., Βογιατζής 4, Τερσενίδης.

ΑΡΙΔΑΙΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ  61-98
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-31, 35-53, 50-74, 61-98
Διαιτητές: Κατσιάνης-Τσούλης
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Αβραμίδης 5 (1), Σαρακινλής 1, Ταρασίδης, Χαραλαμπίδης 8, Μπεγλόπουλος 7 (1), Παπαβραάμ, Αθανασιάδης 6, Βάσιος 13 (1), Πίπας 17 (1), Υφαντίδης, Δοδόπουλος 4.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Τράγιας 3 (1), Τολιόπουλος 9 (1),Ντισλής 24 (2), Μιχαηλίδης 15 (2), Δούμας, Μαυρίδης 23 (2), Σταθόπουλος, Βίλας 6 (2),Τσακμάκης 3 (1), Τσιάμπουρας, Χατζηκυριακίδης 11, Σαμουρέλης 4.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΒΑΟ   87-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-14, 50-28, 68-42, 87-58
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης):Μπάρμπας, Τσιαβές 5, Μηλιώνης 11 (3), Χαιρετίδης 6, Γούλας 22 (3), Μίχος 13, Τριανταφύλλου 8, Πασχάλης, Λάππας 11 (1), Γαλάνης, Κυριακόπουλος 11 (1), Πάντος.
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 17 (1), Καλογεράτος, Κουλαξής, Τσάρος 2, Μακρής, Χολέβας 15, Ματζούνης 12 (2), Σαρρής, Λεπτοκαρίδης 2, Σαρρής 6, Μουτζούρης 4.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ   89-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-15, 53-28, 71-45, 89-60
Διαιτητές; Κοϊμτζόγλου-Αντωνίου
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χατζιάρας): Τσιάπουλας 6 (1), Βαϊδάκης 17 (1), Τσέλιος10, Γιωτόπουλος 4, Αναγνωστόπουλος 10 (2), Αντωνίου 3, Φαλιάκης 4, Παπαγιάννης 10, Παπακώστας 22 (1), Γκαντιάς 3.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Κωνσταντινέλης 9, Τόμας 9 (3), Μουρζίδης 4, Πατσούρης 9, Σιδηρόπουλος 21 (1), Ξανθόπουλος 4, Βαφείδης 2.

Βαθμολογία:

1. Ηρακλής Κοζάνης 26 12-2 1175-1031
2. Αργοναύτης 25 11-3 1089-993
3. Διόσκουροι Κοζάνης 24 10-4 1010-886
4. Φοίνικας Λάρισας 24 10-4 1027-899
5. Αργος Ορεστικό 23 9-5 1092-983
6. Τιτάνες Παλαμά 23 9-5 1102-998
7. Πρωτέας Γρεβενών 22 8-6 1005-973
8. Αστέρας Λάρισας 19 5-9 1066-1058
9. ΑΓΣ Ιωαννίνων 18 4-10 944-1018
10. ΒΑΟ 17 3-11 994-1087
11. Αριδαία 17 3-11 854-1057
12. Αετός Κιλκίς 14 0-14 722-1096

Info: Στη Β’ Εθνική προβιβάζεται απευθείας ο 1ος της τελικής βαθμολογίας. Ο 2ος παίζει μπαράζ με τον αντίστοιχο 2ο του άλλου ομίλου του Βορρά για το 2ο “εισιτήριο” για τη Β’ Εθνική. Στα τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τελευταίες 4 ομάδες.

Επόμενη αγωνιστική (15η, 10/2):

Φοίνικας Λάρισας – Διόσκουροι Κοζάνης
Αργοναύτης – Αριδαία
Ηρακλής Κοζάνης – Αστέρας Λάρισας
ΒΑΟ – Τιτάνες Παλαμά
Πρωτέας Γρεβενών – Αετός Κιλκίς
Ιωάννινα – Αργος Ορεστικό

Star-fm.gr με πληροφορίες από www.infobasket.gr

This entry was posted on Κυριακή, Φεβρουάριος 3rd, 2013 at 23:01 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!