Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Μπάσκετ Γ Εθνική: Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά (10η αγωνιστική)

Δεκέμβριος 16th, 2012 by Χρήστος Μίμης

Δείτε όλα τα αποτελέσματακαι η βαθμολογία

Ο Πρωτέας, αν και σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν μπροστά στο σκορ, δεν κατάφερε να νικήσει την ομάδα του Αργοναύτη, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στην Γ Εθνική στο Μπάσκετ Ανδρών. Η τύχη στο τέλος τους… γύρισε την πλάτη με απότέλεσμα να ηττηθούν με σκορ 79-72.

Πολλά ήταν τα παραπονα της διοίκησης της ομάδας των Γρεβενών για την διαιτησία που ανεχόταν τις διαμαρτυρίες  του Αργοναύτη, αδιαμαρτύρητα…

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Αργοναύτης– Πρωτέας Γρεβενών  79-72

Ηρακλής Κοζάνης – Φοίνικας Λάρισας   71-59
ΒΑΟ- ΑΓΣ Ιωαννίνων 66-80
Αετός Κιλκίς – Αργος Ορεστικό 43-68
Τιτάνες Παλαμά – Διόσκουροι Κοζάνης  70-79
Αστέρας Λάρισας– Αριδαία  91-72

Τα φύλλα αγώνων, όπως δημοσιεύει το infobasket:

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ –ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 79-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 35-36, 59-59, 79-72
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Ταρενίδης Κ.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Καλπαξίδης 6 , Κωνσταντινίδης 2, Παπαδόπουλος Α. 20 (3), Βογιατζής 14 (2), Κυρατζής, Βορνίτης 1, Κόκουρας 20, Πετρίδης 9, Παρασκευόπουλος 2, Ζώτος 5 (1), Παπανικολάου Δ.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Μουρουζίδης): Τσιόγκας, Ρούζιος 6, Γράβας 9 (2), Κλωνάρας 27 (2), Κολοβός 1, Μουράτογλου 23 (2), Παυλάτος, Καλαμπούκας, Μπόζιαρης 3 (1), Τζήμας 2, Σούρβας.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ  71- 59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-15, 44-29, 58-39, 71-59
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Τσόκολης
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Τράγιας, Τολιόπουλος 7 (1),Ντισλής 31 (3), Μιχαηλίδης 15 (1), Δούμας, Μαυρίδης 6, Ερόλης, Τσακμάκης, Τσέπουρας, Χατζηκυριακίδης 9, Σαμουρέλης 3.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γιασάρης): Βλαχούλης 5 (1), Αθανασόπουλος 6 (1), Λιάκος 5 (1), Γόργολης 2, Γκαγκανάσιος 11, Αποστολάκης 7, Σαριμπαλίδης 9, Τσούμας, Τσιαμπαλής 14 (1).

ΒΑΟ – ΙΩΑΝΝΙΝΑ 66-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-17, 26-43, 48-61, 66-80
Διαιτητές: Παραλής-Εκιζόγλου
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 2, Καλογεράτος , Κουλαξής 6 (2), Ματζούνης 14, Μακρής 4, Χολέβας 16, Στεψιανός 1, Σαρρής 23, Τσάρος.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Αυγερινός 18 (3), Πρέτζας 20 (2), Κοντός 17 (3), Φιλιός 3, Κατσαπρακάκης, Μάρτζος 10 , Μάκης 6, Παπαγγέλης 6.

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ- ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 43-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-16, 24-36, 35-55, 43-68
Διαιτητές: Αγορογιάννης-Παπαδημητρίου
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Παπαδόπουλος): Κωνσταντινέλης 1, Παπαδόπουλος Σ. 7 (1), Τόμας 2, Παπανικολάου Π.5 (1), Ξανθόπουλος 6, Πατσούρης 10 (1), Λιάπης 9 (1), Παπανικολάου Δ 3(1), Τσιρίδης, Σιδηρόπουλος.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ. (Δημητριάδης): Ζυγούρας 9 (3), Ψάλτου 13, Τζαγκαρούλης 2, Παντελίδης, Κόττας 15 (1), Βογιατζής 5, Σταϊος 3 (1), Μιχαηλίδης 20 (4), Πανταζής , Πουλιώνης 3 (1), Κοντόπουλος, Μπασδάνης .

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ- ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 70- 79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-17, 33-39, 53-59, 70-79
Διαιτητές: Σιταρίδης- Πετανίδου
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Χατζιάρας): Τσιάπουλας, Βαϊδάκης 11, Τσέλιος 10 (1), Γιωτόπουλος 2, Αναγνωστόπουλος 7 (1), Αντωνίου 5 (1), Καρπούζας, Μακρής 13 (3), Παπαγιάννης 5, Παπακώστας 13, Γκαντιάς 4.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (Χωλόπουλος): Κατσέλας 3, Σισμάνης 2,Βλάχος 16, Μπαταούλας 18 (1), Κοτζαγιάννης 12, Καραγιαννίδης, Μακρής 18 (4),Καρανώτας 10.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΡΙΔΑΙΑ 91-72
ΔΕΚΑΛΠΕΤΑ: 27-19, 50-33, 70-50, 91-72
Διαιτητές: Γαζέτας-Γκέκας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπουλιάκης): Μπάρμπας, Τσιαβές 4, Μηλιώνης 20 (5) Κυριακόπουλος 7 (1), Χαιρετίδης 2, Γούλας 25 (3), Μίχος 12, Καραμουσκέτας 2, Πασχάλης 3 (1), Λάππας 12 (1), Γαλάνης 4, Πάντος.
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Μπεγλόπουλος 11(1), Παπαβραάμ 7 (1), Αβραμίδης 5, Καραμανλής , Βάσιος 19, Ταρασίδης 1, Τοπαλίδης 1, Αθανασιάδης 10, Καλίτσιος, Υφαντίδης, Πίπας 18 (1).

Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες):
Ηρακλής Κοζάνης 19,
Αργοναύτης Καλαμαριάς 19,
Διόσκουροι Κοζάνης 18,
Φοίνιξ Λάρισας 17,
Πρωτέας Γρεβενών 16,
Άργος Ορεστικό 15,
Τιτάνες Παλαμά 15,
ΑΓΣ Ιωαννίνων 14,
Αστέρας Λάρισας 13,
ΒΑΟ 13,
Αριδαία 11,
Αετός Κιλκίς 10.

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 13/01):

Φοίνικας Λάρισας – Αργοναύτης
Πρωτέας Γρεβενών – Αστέρας Λάρισας
Ιωάννινα – Ηρακλής Κοζάνης
Αργος Ορεστικό – ΒΑΟ
Διόσκουροι Κοζάνης – Αετός Κιλκίς
Αριδαία -Τιτάνες Παλαμά

This entry was posted on Κυριακή, Δεκέμβριος 16th, 2012 at 22:06 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply