Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Μπάσκετ Γ΄ Εθνική: Πρωτέας – Διόσκουροι Κοζάνης 73-61 (Φωτογραφίες)

Νοέμβριος 25th, 2012 by Χρήστος Μίμης

Δείτε όλα τα αποτελέσματα της της 7ης αγωνιστικής

«Τρένο» ο Πρωτέας, που κατάφερε (παρά τα προβλήματα που αντιμετώπιζε από τραυματσμούς) να…  «πατήσει» και την πολύ καλή ομάδα των Διόσκουρων Κοζάνης, νικώντας την  με σκορ 73-61, μέσα σ΄ένα Κλειστό των Γρεβενών όπου δεν έπεφτε … ούτε καρφίτσα.

Πρωτέας Γρεβενών – Διόσκουροι Κοζάνης 73-61
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 34-32, 47-47, 73-61.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Ρούζιος 14, Γράβας 11 (2), Καλμαπόυκας 5, Κολοβός 11 (3), Μουράτογλου 20 (1), Ιωαννίδης 4, Μποζιάρης 2, Τζίμου 6 (2).
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 5, Βλάχος 16 (1), Μπαταούλας 4, Κοτζαγιάννης 5, Καραγιαννίδης 16 (2), Μακρής 8 (1), Καρανώτας 7.

Δείτε πολλές φωτογραφίες, όλα τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική:
(Κάντε κλίκ για μεγέθυνση)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Στα υπόλοιπα παιχνίδια σύμφωνα με το basketblog.gr είχαμε:

Φοίνικας Λάρισας – Τιτάνες Παλαμά 65-75
Αργοναύτης – Αετός Κιλκίς 84-57
Ηρακλής Κοζάνης – ΒΑΟ 97-81
Πρωτέας Γρεβενών – Διόσκουροι 73-61
ΑΓΣΙ – Αστέρας Λάρισας 82-71
Άργος Ορεστικό – Αριδαία 88-51

Φοίνικας Λάρισας – Τιτάνες Παλαμά 65-75
Τα δεκάλεπτα: 20-13, 33-35, 54-53, 65-75.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Bλαχούλης Αθανασόπουλος 6, Μανώλας, Λιάκος 9 (1), Γοργόλης 2, Γκαγκανάσιος 15, Αποστολάκης 2, Σαριμπαλίδης 13 (2), Λούβαρης, Τσούμας, Παπαβασιλείου , Τσιαμπαλής 18 (3).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Χατζιάρας): Τσιάπουλας 9 (2), Παιδάκης 14 (1), Τσέλιος 10 (1), Κουτρούλης, Αναγνωστόπουλος 3 (1), Αντωνίου 5(1), Φούντας 6 (1), Μακρής, Παπαγιάννης 2, Παπακώστας 20 (1), Γκαντιάς 6 (1).

Αργοναύτης – Αετός Κιλκίς 84-57
Τα δεκάλεπτα: 15-9, 30-23, 66-38, 84-57.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Καλπαξίδης, Πετρίδης Μ. 12, Κωνσταντινίδης 8, Παπαδόπουλος Δ., Παπαδόπουλος Α., Παναγιωτίδης 23 (3), Παπανικολάου, Βογιατζής 17 (1), Παρασκευόπουλος 7 (1), Κυρατζής 9, Βορνίτης 8, Κόκκουρας.
ΑΕΤΟΣ Κ. (Παπαδόπουλος): Κωνσταντινίδης 5 (1), Τόμας 2, Παπανικολάου Δ., Παπανικολάου Π., Παπαδόπουλος Σ., Ασβεστόπουλος 4, Πατσούρης 10 (2), Σιδηρόπουλος 34 (1), Λιάπης 2.

Ηρακλής Κοζάνης – ΒΑΟ 97-81
Τα δεκάλεπτα: 26-19, 48-38, 79-58, 97-81.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Τράγιας 3 (1), Τολιόπουλος 7 (1), Ντισλής 39 (6), Μιχαηλίδης 16, Δούμας, Μαυρίδης 15, Τσιόνγκας, Δεληγιάννης, Σαμουρέλης 4, Χατζηκυριακίδης 12.
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 17 (2), Καλογεράτος 5(1), Κουλαξής 1, Λεπτοκαρύδης 2, Τσάρος 5 (1), Μαντζούνης 13 (1), Μακρής 6, Χολέβας 16 (1), Αγραφιώτης, Κεφαλάς 2, Σαρρής 14.

Ιωάννινα – Αστέρας Λάρισας 82-71
Τα δεκάλεπτα: 17-21, 35-38, 57-52, 82-71.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανελης): Πρέντζας 8 (2), Αυγερινός 19 (3), Κοντός 12, Τάσης 6, Παπαγγέλης 12, Μαυρογιάννης 5, Κατσαπρακάκης 2, Μάκης 9 (1), Μάντζιος 8, Πανταζής 1.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Μπάρμπας, Τσιαβές 7, Μηλιώνης 16 (4), Κυριακόπουλος, Χαιρετίδης 2, Γούλας 8 (2), Μίχος 4, Καραμουσκέτας, Τριανταφύλλου 16, Πάντος, Λάππας 18 (2), Γαλάνης.

Άργος Ορεστικό – Αριδαία 88-51
Τα δεκάλεπτα: 19-10, 45-27, 73-42, 88-51.
ΑΡΓΟΣ ΟΡ. (Δημητριάδης): Ζυγούρας 19 (5), Ψάλτου 18 (1), Ζαγγαρούλας 6 (2), Παντελίδης 4, Κόττας 8, Βογιατζής 9 (1), Στάϊος 3 (1), Παπαδημητρίου 5 (1), Βασάδης, Μιχαηλίδης 12 (2), Πουλιώνης 4, Κοντόπουλος 2.
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Καραμανλής 2, Αβραμίδης, Τοπαλίδης, Σαρακινλής 5, Χαραλαμπίδης, Πεγλόπουλος 9 (1), Αθανασιάδης 20 (1), Τσεκούρας, Πίπας 6, Βάσιος 5, Δοδόπουλος 4.

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες): Αργοναύτης 14, Ηρακλής Κοζάνης 13, Φοίνικας Λάρισας 12, Διόσκουροι 12, Πρωτέας Γρεβενών 12, Τιτάνες Παλαμά 11, ΒΑΟ 10, Άργος Ορεστικό 9, Αστέρας Λάρισας 9, ΑΓΣΙ 9, Αριδαία 8, Αετός Κιλκίς 7.

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 02/12): Αετός Κιλκίς – Φοίνικας Λάρισας, ΒΑΟ – Αργοναύτης, Ηρακλής Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών, Τιτάνες Παλαμά – ΑΓΣΙ, Αστέρας Λάρισας – Άργος Ορεστικό, Αριδαία – Διόσκουροι.

This entry was posted on Κυριακή, Νοέμβριος 25th, 2012 at 22:45 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply