Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Μπάσκετ Γ΄Εθνικής – Ήττα για τον Πρωτέα Γρεβενών – Τα αποτελέσματα

Οκτώβριος 8th, 2012 by Χρήστος Μίμης

Μεγάλα «διπλά» και ευρείες σε έκταση νίκες συνθέτουν το παζλ της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου Βορρά για τη νέα σεζόν

Οι Φοίνιξ Λάρισας (80-60 τον Πρωτέα Γρεβενών), Ηρακλής Κοζάνης (99-86 το Άργος Ορεστικό) και Αργοναύτης (85-72 τον ΑΓΣ Ιωαννίνων) πέρασαν ένα… άνετο απόγευμα, ενώ σπουδαία εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η νεοφώτιστοι Αριδαία με 62-51 στην έδρα του Αετού Κιλκίς.

Στην Θεσσαλονίκη οι φιλόδοξοι φέτος Διόσκουροι δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα από το ΒΑΟ και έφυγαν με το διπλό.

Τα αποτελέσματα:
Φοίνιξ Λάρισας – Πρωτέας Γρεβενών 80-60
Αργοναύτης – ΑΓΣ Ιωαννίνων 85-72
Ηρακλής Κοζάνης – Άργος Ορεστικό 99-86
ΒΑΟ – Διόσκουροι  56-65
Αετός Κιλκίς – Αριδαία  51-62
Τιτάνες Παλαμά – Αστέρας Λάρισας 62-68

Τα παιχνίδια αναλυτικά:
Φοίνιξ Λάρισας – Πρωτέας Γρεβενών 80-60
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου – Τζιοπάνος.
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 42-24, 58-47, 80-60.
ΦΟΙΝΙΞ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γιασάρης): Αθανασόπουλος 18 (2), Μανώλας, Λιάκος 8, Γοργόλης, Γκαγκανάσιος 8, Αποστολάκης 10, Σαριμπαλίδης 21 (4), Τσαμπαλής 15 (1).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Μουρουζίδης): Ρούσιος 4, Γράβας 10 (1), Κλωναράς 2, Καλαμπούκας 20 (3), Κολοβός, Μουράτογλου 15, Σουρβάς, Ιωαννίδης 2, Μπόζιαρης 5 (1), Τζήμου 2, Τσιόγκας.

Αργοναύτης – ΑΓΣ Ιωαννίνων 85-72
Διαιτητές: Καρακατσανίδης – Ελευθεριάδης.
Τα δεκάλεπτα: 23-18, 46-41, 65-53, 85-72.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος Α. 14 (2), Καλπαξίδης 16 (1), Πετρίδης 11 (1), Τερσενίδης 8, Ζώτος 6, Κυρατζής, Παναγιωτίδης 10 (2), Βογιατζής 4, Παρασκευόπουλος 2, Βορνίτης 4, Κούκουρας 10.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης):Πανταζής 2, Μπρέντσας 2, Φυραρίδης, Κοντός 14, Αντωνίου, Κατσαπρακάκης, Μάντζιος 13, Αυγερινός 24 (3), Ντάσης 3, Ταπαγέλης 4, Καραμπίνης.

Ηρακλής Κοζάνης – Άργος Ορεστικό 99-86
Διαιτητές: Μαντήλας – Νάκας.
Τα δεκάλεπτα: 24-17, 49-35, 78-64, 99-86.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Τολιόπουλος 6 (2), Ντισλής 23 (1), Μιχαηλίδης 26 (3), Σταθόποπουλος, Μαυρίδης 17 (2), Σαμουρέλης 16 (2), Τσακμάκης 2, Τσέπουρας 2, Χατζηκυριακίδης 7.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Πανταζής 10, Ζυγούρας 21 (2), Μιχαηλίδης Γ. 3 (1), Παπαδημητρίου, Τσαγκαρούλης, Στάιος, Κώττας 18, Βογιατζής 5 (1), Χριστόπουλος, Ψάλτου 29.

ΒΑΟ – Διόσκουροι 56-65
Διαιτητές: Ρούκας – Παπαγερίδης.
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 29-30, 41-46, 56-65.
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου, Ζακουλάκος, Καλογεράτος, Κουλαξής 2, Καρατζάς 11 (1), Μακρής 5 (1), Ζολέβας 13 (1), Κολιάστας, Ματζούνης 10 (1), Σαρρής 2, Μαρλίδης 13.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ (Χωλόπουλος): Κατσέλας 8, Σισμάνης 3, Βλάχος 13, Μπαταούλας 11 (1), Μπάμπος 4, Κοτζαγιάννης 11, Καραγιαννίδης 9, Μακρής 4, Καρανώτας 2.

Αετός Κιλκίς – Αριδαία 51-62
Διαιτητές: Τσοκόλης – Πετανίδου.
Τα δεκάλεπτα: 13-17, 32-36, 39-49, 51-62.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Παπαδόπουλος): Τσάτσης 21, Παπανικολάου, Παπαδόπουλος, Τόμας, Ιωαννίδης 15, Ασβεστόπουλος 2, Ξανθόπουλος 9, Πατσούρης 3, Μουρτζίδης, Λιάπης, Καντίδης 1.
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Πρασίδης, Αβραμίδης 7 (1), Τοπαλίδης,Σαρακινής 4, Υφαντίδης 11 (1), Μπεγλόπουλος 8, Γκαλίτσιος, Αθανασιάδης 5, Τσεκούρας 2, Πίπας 15, Αμπάρης 2, Δοδόπουλος 8 (1).

Τιτάνες Παλαμά – Αστέρας Λάρισας 62-68
Διαιτητές: Τσουμαχίδης – Παργιαννόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 32-34, 46-55, 62-68.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γερόπουλος): Σιαπούλας 8 (2), Βαιδάκης 14, Πιζιώτης, Τσέλιος 9 (1), Αναγνωστόπουλος 4, Παπακώστας 22 (1), Κάτιας 3, Αντωνίου, Φούντας, Καρπούζας, Παπαγιάννης, Γιωτόπουλος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπουλιάκης): Μηλιώνης 13 (2), Κυριακόπουλος 11, Χαιρετίδης 4, Γούλας 5 (1), Μίχος 13, Τριανταφύλλου 4, Λάππας 14 (1), Γαλάνης 3, Τζιαβές, Καραμουσκέτας, Πάντος, Μπάρμπας.

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα): Φοίνιξ Λάρισας 2, Ηρακλής Κοζάνης 2, Αργοναύτης 2, Αριδαία 2, Διόσκουροι 2, Αστέρας Λάρισας 2, Τιτάνες Παλαμά 1, ΒΑΟ 1, Αετός Κιλκίς 1, ΑΓΣ Ιωαννίνων 1, Άργος Ορεστικό 1, Πρωτέας Γρεβενών 1.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 14/10): ΑΓΣ Ιωαννίνων – Φοίνιξ Λάρισας, Άργος Ορεστικό – Αργοναύτης, Διόσκουροι – Ηρακλής Κοζάνης, Αριδαία – ΒΑΟ, Αστέρας Λάρισας – Αετός Κιλκίς, Πρωτέας Γρεβενών – Τιτάνες Παλαμά.

This entry was posted on Δευτέρα, Οκτώβριος 8th, 2012 at 11:05 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!