Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Το πλήρες πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων

Ιούλιος 9th, 2012 by Χρήστος Μίμης

Αναλυτικά όλη η δράση ανά αγώνισμα από τις 27/7 ως τις 12/8

Το πλήρες πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων

Στην τελική ευθεία βρίσκονται οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Λονδίνου που θα αρχίσουν στις 27 Ιουλίου και θα διαρκέσουν μέχρι τις 12 Αυγούστου. Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων (βάσει του αρχικού σχεδιασμού) έχει ως εξής:

 

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ (ARCHERY)

Lord’s Cricket Ground

27 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Ατομικό Ανδρών (γύρος κατάταξης)

15:00 Ατομικό Γυναικών (γύρος κατάταξης)

 

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Ομαδικό Ανδρών (φάση «16»)

17:00 Ομαδικό Ανδρών (προημιτελικοί)

18:40 Ομαδικό Ανδρών (ημιτελικοί)

19:33 Ομαδικό Ανδρών («μικρός τελικός»)

20:01 Ομαδικό Ανδρών (τελικός)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Ομαδικό Γυναικών (φάση «16»)

17:00 Ομαδικό Γυναικών (προημιτελικοί)

18:40 Ομαδικό Γυναικών (ημιτελικοί)

19:33 Ομαδικό Γυναικών («μικρός τελικός»)

20:01 Ομαδικό Γυναικών (τελικός)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Ατομικό Ανδρών (φάση «64»)

11:26 Ατομικό Γυναικών (φάση «64»)

11:52 Ατομικό Ανδρών (φάση «32»)

12:05 Ατομικό Γυναικών (φάση «32»)

17:00 Ατομικό Ανδρών (φάση «64»)

17:26 Ατομικό Γυναικών (φάση «64»)

17:52 Ατομικό Ανδρών (φάση «32»)

18:05 Ατομικό Γυναικών (φάση «32»)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Ατομικό Ανδρών (φάση «64»)

11:26 Ατομικό Γυναικών (φάση «64»)

11:52 Ατομικό Ανδρών (φάση «32»)

12:05 Ατομικό Γυναικών (φάση «32»)

17:00 Ατομικό Ανδρών (φάση «64»)

17:26 Ατομικό Γυναικών (φάση «64»)

17:52 Ατομικό Ανδρών (φάση «32»)

18:05 Ατομικό Γυναικών (φάση «32»)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Ατομικό Ανδρών (φάση «64»)

11:26 Ατομικό Γυναικών (φάση «64»)

11:52 Ατομικό Ανδρών (φάση «32»)

12:05 Ατομικό Γυναικών (φάση «32»)

17:00 Ατομικό Ανδρών (φάση «64»)

17:26 Ατομικό Γυναικών (φάση «64»)

17:52 Ατομικό Ανδρών (φάση «32»)

18:05 Ατομικό Γυναικών (φάση «32»)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Ατομικό Γυναικών (φάση «16»)

16:00 Ατομικό Γυναικών (προημιτελικοί)

16:52 Ατομικό Γυναικών (ημιτελικοί)

17:21 Ατομικό Γυναικών («μικρός τελικός»)

17:37 Ατομικό Γυναικών (τελικός)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Ατομικό Ανδρών (φάση «16»)

16:00 Ατομικό Ανδρών (προημιτελικοί)

16:52 Ατομικό Ανδρών (ημιτελικοί)

17:21 Ατομικό Ανδρών («μικρός τελικός»)

17:37 Ατομικό Ανδρών (τελικός)

 

 

ΣΤΙΒΟΣ (ATHLETICS)

Olympic Park – Olympic Stadium: Στίβος και Σύνθετα & The Mall: Μαραθώνιος και Βάδην

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Σφαιροβολία Ανδρών (προκριματικά)

12:05 100μ. εμπόδια Γυναικών (έπταθλο)

12:25 Τριπλούν Γυναικών (προκριματικά)

12:40 100μ. Γυναικών (προκριματικά)

13:15 400μ. εμπόδια Ανδρών (προκριματικά)

13:15 Ύψος Γυναικών (έπταθλο)

13:20 Σφυροβολία Ανδρών (προκριματικά)

14:00 400μ. Γυναικών (προκριματικά)

14:45 Σφυροβολία Ανδρών (προκριματικά)

15:00 3.000μ. στιπλ Ανδρών (προκριματικά)

21:00 Σφαιροβολία Γυναικών (έπταθλο)

21:05 100μ. Γυναικών (προημιτελικά)

21:10 Δισκοβολία Γυναικών (προκριματικά)

21:50 Μήκος Ανδρών (προκριματικά)

22:05 1.500μ. Ανδρών (προκριματικά)

22:30 Σφαιροβολία Ανδρών (τελικός)

22:35 Δισκοβολία Γυναικών (προκριματικά)

22:45 200μ. Γυναικών (έπταθλο)

23:25 10.000μ. Γυναικών (τελικός)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 100μ. Ανδρών (προκριματικά)

12:05 Μήκος Γυναικών (έπταθλο)

12:20 Επί κοντώ Γυναικών (προκριματικά)

12:35 400μ. Ανδρών (προκριματικά)

13:35 3.000μ. στιπλ Γυναικών (προκριματικά)

13:40 Ακοντισμός Γυναικών (έπταθλο)

14:30 100μ. Ανδρών (προημιτελικοί)

14:55 Ακοντισμός Γυναικών (έπταθλο)

19:00 20χλμ. βάδην Ανδρών (τελικός)

21:00 400μ. εμπόδια Ανδρών (ημιτελικοί)

21:30 Δισκοβολία Γυναικών (τελικός)

21:35 100μ. Γυναικών (ημιτελικοί)

21:55 Μήκος Ανδρών (τελικός)

22:05 400μ. Γυναικών (ημιτελικοί)

22:35 800μ. Γυναικών (έπταθλο)

23:15 10.000μ. Ανδρών (τελικός)

23:55 100μ. Γυναικών (τελικός)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:00 Μαραθώνιος Γυναικών (τελικός)

21:00 400μ. εμπόδια Γυναικών (προκριματικά)

21:05 Ύψος Ανδρών (προκριματικά)

21:35 Τριπλούν Γυναικών (τελικός)

21:45 100μ. Ανδρών (ημιτελικοί)

22:15 1.500μ. Ανδρών (ημιτελικοί)

22:20 Σφυροβολία Ανδρών (τελικός)

22:40 400μ. Ανδρών (ημιτελικοί)

23:10 400μ. Γυναικών (τελικός)

23:25 3.000μ. στιπλ Ανδρών (τελικός)

23:50 100μ. Ανδρών (τελικός)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Δισκοβολία Ανδρών (προκριματικά)

12:05 100μ. εμπόδια Γυναικών (προκριματικά)

12:45 Σφαιροβολία Γυναικών (προκριματικά)

12:50 800μ. Ανδρών (προκριματικά)

13:25 Δισκοβολία Ανδρών (προκριματικά)

13:45 1.500μ. Γυναικών (προκριματικά)

21:00 Επί κοντώ Γυναικών (τελικός)

21:15 Σφαιροβολία Γυναικών (τελικός)

21:20 200μ. Γυναικών (προκριματικά)

22:15 400μ. εμπόδια Γυναικών (ημιτελικοί)

22:45 400μ. εμπόδια Ανδρών (τελικός)

23:05 3.000μ. στιπλ Γυναικών (τελικός)

23:30 400μ. Ανδρών (τελικός)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Ακοντισμός Γυναικών (προκριματικά)

12:10 110μ. εμπόδια Ανδρών (προκριματικά)

12:45 Τριπλούν Ανδρών (προκριματικά)

12:55 5.000μ. Γυναικών (προκριματικά)

13:25 Ακοντισμός Γυναικών (προκριματικά)

13:50 200μ. Ανδρών (προκριματικά)

21:00 Ύψος Ανδρών (τελικός)

21:05 Μήκος Γυναικών (προκριματικά)

21:15 100μ. εμπόδια Γυναικών (ημιτελικοί)

21:45 Δισκοβολία Ανδρών (τελικός)

21:55 800μ. Ανδρών (ημιτελικοί)

22:25 200μ. Γυναικών (ημιτελικοί)

23:00 1.500μ. Ανδρών (τελικός)

23:15 100μ. εμπόδια Γυναικών (τελικός)

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Επί κοντώ Ανδρών (προκριματικά)

12:00 Σφυροβολία Γυναικών (προκριματικά)

12:10 100μ. Ανδρών (δέκαθλο)

12:45 5.000μ. Ανδρών (προκριματικά)

13:10 Μήκος Ανδρών (δέκαθλο)

13:25 Σφυροβολία Γυναικών (προκριματικά)

13:35 800μ. Γυναικών (προκριματικά)

14:50 Σφαιροβολία Ανδρών (δέκαθλο)

20:00 Ύψος Ανδρών (δέκαθλο)

21:05 Ακοντισμός Ανδρών (προκριματικά)

21:15 110μ. εμπόδια Ανδρών (ημιτελικοί)

21:45 1.500μ. Γυναικών (ημιτελικοί)

22:05 Μήκος Γυναικών (τελικός)

22:10 200μ. Ανδρών (ημιτελικοί)

22:35 Ακοντισμός Ανδρών (προκριματικά)

22:45 400μ. εμπόδια Γυναικών (τελικός)

23:00 200μ. Γυναικών (τελικός)

23:15 110μ. εμπόδια Ανδρών (τελικός)

23:30 400μ. Ανδρών (δέκαθλο)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 110μ. εμπόδια Ανδρών (δέκαθλο)

11:30 Ύψος Γυναικών (προκριματικά)

11:55 Δισκοβολία Ανδρών (δέκαθλο)

13:35 Σκυταλοδρομία 4Χ400μ. Ανδρών (προκριματικά)

14:55 Επί κοντώ Ανδρών (δέκαθλο)

20:30 Ακοντισμός Ανδρών (δέκαθλο)

21:20 Τριπλούν Ανδρών (τελικός)

21:30 800μ. Γυναικών (ημιτελικοί)

21:40 Ακοντισμός Ανδρών (δέκαθλο)

22:00 800μ. Ανδρών (τελικός)

22:20 Σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Γυναικών (προκριματικά)

22:55 200μ. Ανδρών (τελικός)

23:00 Ακοντισμός Γυναικών (τελικός)

23:20 1.500μ. Ανδρών (δέκαθλο)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:00 Επί κοντώ Ανδρών (τελικός)

21:10 Σκυταλοδρομία 4Χ400μ. Γυναικών (προκριματικά)

21:35 Σφυροβολία Γυναικών (τελικός)

21:45 Σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Ανδρών (προκριματικά)

22:05 5.000μ. Γυναικών (τελικός)

22:40 Σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Γυναικών (τελικός)

22:55 1.500μ. Γυναικών (τελικός)

23:20 Σκυταλοδρομία 4Χ400μ. Ανδρών (τελικός)

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 50χλμ. βάδην Ανδρών (τελικός)

19:00 20χλμ. βάδην Γυναικών (τελικός)

21:00 Ύψος Γυναικών (τελικός)

21:20 Ακοντισμός Ανδρών (τελικός)

21:30 5.000μ. Ανδρών (τελικός)

22:00 800μ. Γυναικών (τελικός)

22:25 Σκυταλοδρομία 4Χ400μ. Γυναικών (τελικός)

23:00 Σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Ανδρών (τελικός)

 

12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:00 Μαραθώνιος Ανδρών (τελικός)

 

 

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ (BADMINTON)

Wembley Arena

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

10:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

14:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

20:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

10:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

14:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

20:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

10:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

14:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

20:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

10:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

14:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

20:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

10:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

14:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

20:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

10:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

14:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

20:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

10:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

14:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

20:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

10:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

14:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

20:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

10:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

14:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

20:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

10:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

14:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

20:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

10:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

14:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

20:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

10:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

14:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

20:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

10:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

14:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

20:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

10:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

14:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

20:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

10:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

14:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

20:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

10:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

14:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

20:30 Μονό Ανδρών (φάση ομίλων)

10:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

14:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

20:30 Διπλό Ανδρών (φάση ομίλων)

10:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

14:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

20:30 Μονό Γυναικών (φάση ομίλων)

10:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

14:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

20:30 Διπλό Γυναικών (φάση ομίλων)

10:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

14:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

20:30 Μεικτό Διπλό (φάση ομίλων)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Μονό Ανδρών (φάση «16»)

11:00 Μονό Γυναικών (φάση «16»)

11:00 Μεικτό Διπλό (προημιτελικοί)

14:30 Μονό Ανδρών (φάση «16»)

14:30 Μονό Γυναικών (φάση «16»)

14:30 Μεικτό Διπλό (προημιτελικοί)

19:00 Μονό Ανδρών (φάση «16»)

19:00 Μονό Γυναικών (φάση «16»)

19:00 Διπλό Γυναικών (προημιτελικοί)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Διπλό Ανδρών (προημιτελικοί)

14:30 Μονό Γυναικών (προημιτελικοί)

14:30 Μεικτό Διπλό (ημιτελικοί)

19:00 Μονό Ανδρών (προημιτελικοί)

19:00 Διπλό Γυναικών (ημιτελικοί)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Μονό Γυναικών (ημιτελικοί)

11:00 Μεικτό Διπλό («μικρός τελικός»)

15:30 Μεικτό Διπλό (τελικός)

15:30 Μονό Ανδρών (ημιτελικοί)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Διπλό Ανδρών (ημιτελικοί)

11:00 Διπλό Γυναικών («μικρός τελικός»)

15:30 Διπλό Γυναικών (τελικός)

15:30 Μονό Γυναικών («μικρός τελικός»)

15:30 Μονό Γυναικών (τελικός)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Μονό Ανδρών («μικρός τελικός»)

15:00 Μονό Ανδρών (τελικός)

11:00 Διπλό Ανδρών («μικρός τελικός»)

15:00 Διπλό Ανδρών (τελικός)

 

 

ΜΠΑΣΚΕΤ (BASKETBALL)

Olympic Park – Basketball Arena: Φάση ομίλων και Προημιτελικοί Γυναικών & North Greenwich Arena: Προημιτελικοί Ανδρών, όλοι οι ημιτελικοί και οι τελικοί

28 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:00 Κίνα-Τσεχία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

13:15 Καναδάς-Ρωσία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

16:30 Τουρκία-Ανγκόλα (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

18:45 ΗΠΑ-Κροατία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

22:00 Βραζιλία-Γαλλία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

00:15 Αυστραλία-Μ. Βρετανία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:00 Νιγηρία-Τυνησία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

13:15 Βραζιλία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

16:30 ΗΠΑ-Γαλλία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

18:45 Ισπανία-Κίνα (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

22:00 Ρωσία-Μ. Βρετανία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

00:15 Αργεντινή-Λιθουανία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:00 Κροατία-Κίνα (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

13:15 Τσεχία-Τουρκία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

16:30 Γαλλία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

18:45 Ρωσία-Βραζιλία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

22:00 Μ. Βρετανία-Καναδάς (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

00:15 Ανγκόλα-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:00 Κίνα-Ρωσία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

13:15 Αυστραλία-Ισπανία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

16:30 Λιθουανία-Νιγηρία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

18:45 Μ. Βρετανία-Βραζιλία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

22:00 Γαλλία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

00:15 Τυνησία-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:00 Καναδάς-Γαλλία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

13:15 Κίνα-Ανγκόλα (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

16:30 Αυστραλία-Βραζιλία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

18:45 Μ. Βρετανία-Ρωσία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

22:00 Κροατία-Τσεχία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

00:15 ΗΠΑ-Τουρκία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:00 Γαλλία-Λιθουανία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

13:15 Αυστραλία-Κίνα (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

16:30 Αργεντινή-Τυνησία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

18:45 Βραζιλία-Ρωσία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

22:00 Ισπανία-Μ. Βρετανία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

00:15 ΗΠΑ-Νιγηρία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:00 Ανγκόλα-Κροατία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

13:15 Ρωσία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

16:30 Βραζιλία-Καναδάς (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

18:45 Τουρκία-Κίνα (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

22:00 Γαλλία-Μ. Βρετανία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

00:15 Τσεχία-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:00 Τυνησία-Γαλλία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

13:15 Ρωσία-Ισπανία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

16:30 Λιθουανία-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

18:45 Κίνα-Βραζιλία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

22:00 Μ. Βρετανία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

00:15 Νιγηρία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:00 Γαλλία-Ρωσία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

13:15 Ανγκόλα-Τσεχία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

16:30 Καναδάς-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

18:45 Κίνα-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

22:00 Κροατία-Τουρκία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

00:15 Μ. Βρετανία-Βραζιλία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:00 Αυστραλία-Ρωσία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

13:15 Τυνησία-Λιθουανία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

16:30 Γαλλία-Νιγηρία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

18:45 Μ. Βρετανία-Κίνα (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

22:00 Ισπανία-Βραζιλία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

00:15 Αργεντινή-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

16:00 Προημιτελικός 1

18:15 Προημιτελικός 2

22:00 Προημιτελικός 3

00:15 Προημιτελικός 4

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

16:00 Προημιτελικός 1

18:15 Προημιτελικός 2

22:00 Προημιτελικός 3

00:15 Προημιτελικός 4

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

19:00 Ημιτελικός 1

23:00 Ημιτελικός 2

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

19:00 Ημιτελικός 1

23:00 Ημιτελικός 2

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

19:00 «Μικρός τελικός»

23:00 Τελικός

 

12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

13:00 «Μικρός τελικός»

17:00 Τελικός

 

 

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (BEACH VOLLEYBALL)

Horse Guards Parade

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Προκριματικά Ανδρών

11:00 Προκριματικά Γυναικών

16:30 Προκριματικά Ανδρών

16:30 Προκριματικά Γυναικών

22:00 Προκριματικά Ανδρών

22:00 Προκριματικά Γυναικών

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Προκριματικά Ανδρών

11:00 Προκριματικά Γυναικών

16:30 Προκριματικά Ανδρών

16:30 Προκριματικά Γυναικών

22:00 Προκριματικά Ανδρών

22:00 Προκριματικά Γυναικών

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Προκριματικά Ανδρών

11:00 Προκριματικά Γυναικών

16:30 Προκριματικά Ανδρών

16:30 Προκριματικά Γυναικών

22:00 Προκριματικά Ανδρών

22:00 Προκριματικά Γυναικών

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Προκριματικά Ανδρών

11:00 Προκριματικά Γυναικών

16:30 Προκριματικά Ανδρών

16:30 Προκριματικά Γυναικών

22:00 Προκριματικά Ανδρών

22:00 Προκριματικά Γυναικών

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Προκριματικά Ανδρών

11:00 Προκριματικά Γυναικών

16:30 Προκριματικά Ανδρών

16:30 Προκριματικά Γυναικών

22:00 Προκριματικά Ανδρών

22:00 Προκριματικά Γυναικών

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Προκριματικά Ανδρών

11:00 Προκριματικά Γυναικών

16:30 Προκριματικά Ανδρών

16:30 Προκριματικά Γυναικών

22:00 Προκριματικά Ανδρών

00:00 «Lucky Losers» Ανδρών

00:00 «Lucky Losers» Γυναικών

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Φάση «16» Ανδρών

11:00 Φάση «16» Γυναικών

15:00 Φάση «16» Ανδρών

15:00 Φάση «16» Γυναικών

19:00 Φάση «16» Ανδρών

19:00 Φάση «16» Γυναικών

22:00 Φάση «16» Ανδρών

22:00 Φάση «16» Γυναικών

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Φάση «16» Ανδρών

11:00 Φάση «16» Γυναικών

15:00 Φάση «16» Ανδρών

15:00 Φάση «16» Γυναικών

19:00 Φάση «16» Ανδρών

19:00 Φάση «16» Γυναικών

22:00 Φάση «16» Ανδρών

22:00 Φάση «16» Γυναικών

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

19:00 Προημιτελικοί Γυναικών

23:00 Προημιτελικοί Γυναικών

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

19:00 Προημιτελικοί Ανδρών

23:00 Προημιτελικοί Ανδρών

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

19:00 Ημιτελικός Ανδρών

19:00 Ημιτελικός Γυναικών

23:00 Ημιτελικός Ανδρών

23:00 Ημιτελικός Γυναικών

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:00 «Μικρός τελικός» Γυναικών

23:00 Τελικός Γυναικών

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:00 «Μικρός τελικός» Ανδρών

23:00 Τελικός Ανδρών

 

 

ΠΥΓΜΑΧΙΑ (BOXING)

ExCeL

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

15:30 56 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

17:00 75 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

22:30 56 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

00:00 75 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

15:30 60 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

17:00 69 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

22:30 60 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

00:00 69 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

15:30 52 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

16:45 81 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

22:30 52 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

23:45 81 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

15:30 49 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

16:45 64 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

22:30 49 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

23:45 64 κιλά Ανδρών (φάση «32»)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 56 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

16:30 91 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

17:30 +91 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

22:30 56 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

23:30 91 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

00:30 +91 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 60 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

16:30 75 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

22:30 60 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

23:30 75 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 52 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

16:30 69 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

22:30 52 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

23:30 69 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 49 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

16:30 64 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

17:30 81 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

22:30 49 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

23:30 64 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

00:30 81 κιλά Ανδρών (φάση «16»)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 51 κιλά Γυναικών (φάση «16»)

16:30 60 κιλά Γυναικών (φάση «16»)

17:30 75 κιλά Γυναικών (φάση «16»)

22:30 56 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

23:30 91 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 51 κιλά Γυναικών (προημιτελικοί)

16:30 60 κιλά Γυναικών (προημιτελικοί)

17:30 75 κιλά Γυναικών (προημιτελικοί)

22:30 60 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

23:30 75 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

00:30 +91 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

22:30 52 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

23:30 69 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 51 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί)

16:00 60 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί)

16:30 75 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί)

22:30 49 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

23:30 64 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

00:30 81 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

18:30 51 κιλά Γυναικών (τελικός)

18:45 60 κιλά Γυναικών (τελικός)

19:15 75 κιλά Γυναικών (τελικός)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 49 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

16:00 56 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

16:30 64 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

17:00 75 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

17:30 91 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

22:30 52 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

23:00 60 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

23:30 69 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

00:00 81 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

00:30 +91 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

22:30 49 κιλά Ανδρών (τελικός)

22:45 56 κιλά Ανδρών (τελικός)

23:15 64 κιλά Ανδρών (τελικός)

23:45 75 κιλά Ανδρών (τελικός)

00:15 91 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 52 κιλά Ανδρών (τελικός)

15:45 60 κιλά Ανδρών (τελικός)

16:15 69 κιλά Ανδρών (τελικός)

16:45 81 κιλά Ανδρών (τελικός)

17:15 +91 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

 

ΚΑΝΟΕ ΣΛΑΛΟΜ (CANOE SLALOM)

Lee Valley White Water Centre

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

15:30 C1 Ανδρών (προκριματικά)

16:24 K1 Ανδρών (προκριματικά)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

15:30 C2 Ανδρών (προκριματικά)

16:12 K1 Γυναικών (προκριματικά)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

15:30 C1 Ανδρών (ημιτελικοί)

17:06 C1 Ανδρών (τελικός)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 K1 Ανδρών (ημιτελικοί)

17:15 K1 Ανδρών (τελικός)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 C2 Ανδρών (ημιτελικοί)

16:12 K1 Γυναικών (ημιτελικοί)

17:18 C2 Ανδρών (τελικός)

17:57 K1 Γυναικών (τελικός)

 

 

ΚΑΝΟΕ ΣΠΡΙΝΤ (CANOE SPRINT)

Eton Dorney

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 K1 Ανδρών 1000μ. (προκριματικά)

11:54 C1 Ανδρών 1000μ. (προκριματικά)

12:18 K2 Ανδρών 1000μ. (προκριματικά)

12:39 K4 Γυναικών 500μ. (προκριματικά)

12:58 K1 Ανδρών 1000μ. (ημιτελικοί)

13:14 C1 Ανδρών 1000μ. (ημιτελικοί)

13:30 K2 Ανδρών 1000μ. (ημιτελικοί)

13:51 K4 Γυναικών 500μ. (ημιτελικοί)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 K4 Ανδρών 1000μ. (προκριματικά)

11:46 C2 Ανδρών 1000μ. (προκριματικά)

12:07 K1 Γυναικών 500μ. (προκριματικά)

12:28 K2 Γυναικών 500μ. (προκριματικά)

12:47 K4 Ανδρών 1000μ. (ημιτελικοί)

12:55 C2 Ανδρών 1000μ. (ημιτελικοί)

13:16 K1 Γυναικών 500μ. (ημιτελικοί)

13:30 K2 Γυναικών 500μ. (ημιτελικοί)

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 K1 Ανδρών 1000μ. (τελικός)

11:48 C1 Ανδρών 1000μ. (τελικός)

12:16 K2 Ανδρών 1000μ. (τελικός)

12:44 K4 Γυναικών 500μ. (τελικός)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 C2 Ανδρών 1000μ. (τελικός)

11:48 K4 Ανδρών 1000μ. (τελικός)

12:08 K1 Γυναικών 500μ. (τελικός)

12:35 K2 Γυναικών 500μ. (τελικός)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 K1 Ανδρών 200μ. (προκριματικά)

11:51 C1 Ανδρών 200μ. (προκριματικά)

12:12 K1 Γυναικών 200μ. (προκριματικά)

12:33 K2 Ανδρών 200μ. (προκριματικά)

13:02 K1 Ανδρών 200μ. (ημιτελικοί)

13:16 C1 Ανδρών 200μ. (ημιτελικοί)

13:30 K1 Γυναικών 200μ. (ημιτελικοί)

13:44 K2 Ανδρών 200μ. (ημιτελικοί)

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 K1 Ανδρών 200μ. (τελικός)

11:47 C1 Ανδρών 200μ. (τελικός)

12:14 K1 Γυναικών 200μ. (τελικός)

12:41 K2 Ανδρών 200μ. (τελικός)

 

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – BMX (CYCLING – BMX)

Olympic Park – BMX Track

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:00 BMX Ανδρών (προκριματικά)

17:00 BMX Γυναικών (προκριματικά)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:00 BMX Ανδρών (προημιτελικοί)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:00 BMX Γυναικών (ημιτελικοί)

17:08 BMX Ανδρών (ημιτελικοί)

18:30 BMX Γυναικών (τελικός)

18:40 BMX Ανδρών (τελικός)

 

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – ΟΡΕΙΝΗ (CYCLING – MOUNTAIN BIKE)

Hadleigh Farm

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:30 Ορεινή ποδηλασία Γυναικών (τελικός)

 

12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 Ορεινή ποδηλασία Ανδρών (τελικός)

 

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ (CYCLING – ROAD)

The Mall: Αγώνας Δρόμου & Hampton Court Palace: Ατομική Χρονομέτρηση

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 Αγώνας δρόμου Ανδρών (τελικός)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

14:00 Αγώνας δρόμου Γυναικών (τελικός)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:30 Ατομική χρονομέτρηση Γυναικών (τελικός)

16:15 Ατομική χρονομέτρηση Ανδρών (τελικός)

 

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ (CYCLING – TRACK)

Olympic Park – Velodrome

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

18:00 Ομαδικό σπριντ Γυναικών (προκριματικά)

18:15 Ομαδικό σπριντ Ανδρών (προκριματικά)

18:45 Ομαδικό σπριντ Γυναικών (1ος γύρος)

18:50 Ομαδικό πουρσουίτ Ανδρών (προκριματικά)

19:40 Ομαδικό σπριντ Ανδρών (1ος γύρος)

19:50 Ομαδικό σπριντ Γυναικών (τελικοί)

19:50 Ομαδικό σπριντ Γυναικών (τελικοί)

20:10 Ομαδικό σπριντ Ανδρών (τελικοί)

20:10 Ομαδικό σπριντ Ανδρών (τελικοί)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

18:00 Κέιριν Γυναικών (1ος γύρος)

18:15 Ομαδικό πουρσουίτ Ανδρών (1ος γύρος)

18:45 Κέιριν Γυναικών (1ος γύρος, ρεπεσάζ)

19:00 Ομαδικό πουρσουίτ Γυναικών (προκριματικά)

19:45 Κέιριν Γυναικών (2ος γύρος)

19:55 Ομαδικό πουρσουίτ Ανδρών (τελικοί)

19:55 Ομαδικό πουρσουίτ Ανδρών (τελικοί)

19:55 Ομαδικό πουρσουίτ Ανδρών (τελικοί)

19:55 Ομαδικό πουρσουίτ Ανδρών (τελικοί)

20:35 Κέιριν Γυναικών (τελικοί)

20:40 Κέιριν Γυναικών (τελικοί)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Σπριντ Ανδρών (προκριματικά)

12:25 Όμνιουμ Ανδρών (250μ. ατομικής χρονομέτρησης)

12:55 Σπριντ Ανδρών (1/16 τελικού)

18:00 Σπριντ Ανδρών (1/16 τελικού, ρεπεσάζ)

18:10 Ομαδικό πουρσουίτ Γυναικών (1ος γύρος)

18:40 Σπριντ Ανδρών (1/8 τελικού)

19:00 Όμνιουμ Ανδρών (30 χλμ. αγώνας πόντων)

19:40 Σπριντ Ανδρών (1/8 τελικού, ρεπεσάζ)

19:45 Ομαδικό πουρσουίτ Γυναικών (τελικοί)

19:45 Ομαδικό πουρσουίτ Γυναικών (τελικοί)

19:45 Ομαδικό πουρσουίτ Γυναικών (τελικοί)

19:45 Ομαδικό πουρσουίτ Γυναικών (τελικοί)

20:20 Σπριντ Ανδρών (αγώνας για θέσεις 9-12)

20:25 Όμνιουμ Ανδρών (αγώνας αποκλεισμού)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Όμνιουμ Ανδρών (4 χλμ. ατομικής καταδίωξης)

13:00 Σπριντ Γυναικών (προκριματικά)

18:00 Σπριντ Γυναικών (1/16 τελικού)

18:35 Σπριντ Ανδρών (προημιτελικοί)

18:50 Σπριντ Γυναικών (1/16 τελικού, ρεπεσάζ)

19:00 Όμνιουμ Ανδρών (15 χλμ. αγώνας σκρατς)

19:35 Σπριντ Γυναικών (1/8 τελικού)

20:05 Σπριντ Γυναικών (1/8 τελικού, ρεπεσάζ)

20:10 Όμνιουμ Ανδρών (1 χλμ. ατομική χρονομέτρηση)

20:45 Σπριντ Ανδρών (αγώνας για θέσεις 5-8)

20:50 Σπριντ Γυναικών (αγώνας για θέσεις 9-12)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

18:00 Σπριντ Ανδρών (ημιτελικοί)

18:10 Όμνιουμ Γυναικών (250μ. ατομική χρονομέτρηση)

18:45 Σπριντ Γυναικών (προημιτελικοί)

19:05 Όμνιουμ Γυναικών (20 χλμ. αγώνας πόντων)

19:40 Σπριντ Ανδρών (τελικοί)

20:20 Όμνιουμ Γυναικών (αγώνας αποκλεισμού)

20:40 Σπριντ γυναικών (αγώνας για θέσεις 5-8)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Κέιριν Ανδρών (1ος γύρος)

12:15 Όμνιουμ Γυναικών (3 χλμ. ατομικής καταδίωξης)

13:15 Κέιριν Ανδρών (1ος γύρος, ρεπεσάζ)

18:00 Σπριντ Γυναικών (ημιτελικοί)

18:10 Όμνιουμ Γυναικών (10 χλμ. αγώνας σκρατς)

18:35 Κέιριν Ανδρών (2ος γύρος)

18:50 Όμνιουμ Γυναικών (500μ. ατομική χρονομέτρηση)

19:25 Σπριντ Γυναικών (τελικοί)

19:55 Κέιριν Ανδρών (τελικοί)

20:00 Κέιριν Ανδρών (τελικοί)

 

 

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ (DIVING)

Olympic Park – Aquatics Centre

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

17:00 3μ. συγχρονισμένες Γυναικών (τελικός)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

17:00 10μ. συγχρονισμένες Ανδρών (τελικός)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

17:00 10μ. συγχρονισμένες Γυναικών (τελικός)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:00 3μ. συγχρονισμένες Ανδρών (τελικός)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

16:30 Τραμπολίνο 3μ. Γυναικών (προκριματικός)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

16:30 Τραμπολίνο 3μ. Γυναικών (ημιτελικός)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:00 Τραμπολίνο 3μ. Γυναικών (τελικός)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:00 Τραμπολίνο 3μ. Ανδρών (προκριματικός)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Τραμπολίνο 3μ. Ανδρών (ημιτελικός)

21:00 Τραμπολίνο 3μ. Ανδρών (τελικός)

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:00 Πλατφόρμα 10μ. Γυναικών (προκριματικός)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Πλατφόρμα 10μ. Γυναικών (ημιτελικός)

21:00 Πλατφόρμα 10μ. Γυναικών (τελικός)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:00 Πλατφόρμα 10μ. Ανδρών (προκριματικός)

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Πλατφόρμα 10μ. Ανδρών (ημιτελικός)

22:30 Πλατφόρμα 10μ. Ανδρών (τελικός)

 

 

ΙΠΠΑΣΙΑ (EQUESTRIAN)

Greenwich Park

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 Ατομικό ιππικού τριάθλου (ιππική δεξιοτεχνία, 1η ημέρα)

12:00 Ομαδικό ιππικού τριάθλου (ιππική δεξιοτεχνία, 1η ημέρα)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 Ατομικό ιππικού τριάθλου (ιππική δεξιοτεχνία, 2η ημέρα)

12:00 Ομαδικό ιππικού τριάθλου (ιππική δεξιοτεχνία, 2η ημέρα)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

14:30 Ατομικό ιππικού τριάθλου (Cross Country)

14:30 Ομαδικό ιππικού τριάθλου (Cross Country)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:30 Ατομικό ιππικού τριάθλου (υπερπήδηση εμποδίων, προκριματικά)

12:30 Ομαδικό ιππικού τριάθλου (υπερπήδηση εμποδίων, τελικός)

16:30 Ατομικό ιππικού τριάθλου (υπερπήδηση εμποδίων, τελικός)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:00 Ατομικό ιππικής δεξιοτεχνίας (γκραν πρι, 1η ημέρα)

13:00 Ομαδικό ιππικής δεξιοτεχνίας (γκραν πρι, 1η ημέρα)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:00 Ατομικό ιππικής δεξιοτεχνίας (γκραν πρι, 2η ημέρα)

13:00 Ομαδικό ιππικής δεξιοτεχνίας (γκραν πρι, 2η ημέρα)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:30 Ατομικό υπερπήδησης εμποδίων (1ος προκριματικός)

12:30 Ομαδικό υπερπήδησης εμποδίων (1ος προκριματικός)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:00 Ατομικό υπερπήδησης εμποδίων (2ος προκριματικός)

13:00 Ομαδικό υπερπήδησης εμποδίων (τελικός, 1ος γύρος)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

16:00 Ατομικό υπερπήδησης εμποδίων (3ος προκριματικός)

16:00 Ομαδικό υπερπήδησης εμποδίων (τελικός, 2ος γύρος)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Ατομικό ιππικής δεξιοτεχνίας (Grand Prix Special)

12:00 Ομαδικό ιππικής δεξιοτεχνίας (Grand Prix Special)

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Ατομικό υπερπήδησης εμποδίων (Τελικός Γύρος Α)

16:45 Ατομικό υπερπήδησης εμποδίων (Τελικός Γύρος Β)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:30 Ατομικό ιππικής δεξιοτεχνίας (Grand Prix Freestyle)

 

 

ΞΙΦΑΣΚΙΑ (FENCING)

ExCeL

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:30 Ξίφος Ασκήσεως Γυναικών – Ατομικό (φάση «64»)

13:50 Ξίφος Ασκήσεως Γυναικών – Ατομικό (φάση «32»)

16:10 Ξίφος Ασκήσεως Γυναικών – Ατομικό (φάση «16»)

17:30 Ξίφος Ασκήσεως Γυναικών – Ατομικό (προημιτελικοί)

20:00 Ξίφος Ασκήσεως Γυναικών – Ατομικό (ημιτελικοί)

21:10 Ξίφος Ασκήσεως Γυναικών – Ατομικό («μικρός τελικός»)

21:40 Ξίφος Ασκήσεως Γυναικών – Ατομικό (τελικός)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:30 Σπάθη Ανδρών – Ατομικό (φάση «64»)

13:30 Σπάθη Ανδρών – Ατομικό (φάση «32»)

15:10 Σπάθη Ανδρών – Ατομικό (φάση «16»)

16:10 Σπάθη Ανδρών – Ατομικό (προημιτελικοί)

20:00 Σπάθη Ανδρών – Ατομικό (ημιτελικοί)

20:50 Σπάθη Ανδρών – Ατομικό («μικρός τελικός»)

21:10 Σπάθη Ανδρών – Ατομικό (τελικός)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:30 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ατομικό (φάση «64»)

13:50 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ατομικό (φάση «32»)

16:10 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ατομικό (φάση «16»)

17:30 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ατομικό (προημιτελικοί)

20:00 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ατομικό (ημιτελικοί)

21:10 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ατομικό («μικρός τελικός»)

21:40 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ατομικό (τελικός)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:30 Ξίφος ασκήσεως Ανδρών – Ατομικό (φάση «64»)

13:50 Ξίφος ασκήσεως Ανδρών – Ατομικό (φάση «32»)

16:10 Ξίφος ασκήσεως Ανδρών – Ατομικό (φάση «16»)

17:30 Ξίφος ασκήσεως Ανδρών – Ατομικό (προημιτελικοί)

20:00 Ξίφος ασκήσεως Ανδρών – Ατομικό (ημιτελικοί)

21:10 Ξίφος ασκήσεως Ανδρών – Ατομικό («μικρός τελικός»)

21:40 Ξίφος ασκήσεως Ανδρών – Ατομικό (τελικός)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Ξίφος μονομαχίας Ανδρών – Ατομικό (φάση «32»)

13:15 Ξίφος μονομαχίας Ανδρών – Ατομικό (φάση «16»)

14:30 Ξίφος μονομαχίας Ανδρών – Ατομικό (προημιτελικοί)

15:10 Σπάθη Γυναικών – Ατομικό (φάση «32»)

16:45 Σπάθη Γυναικών – Ατομικό (φάση «16»)

17:40 Σπάθη Γυναικών – Ατομικό (προημιτελικοί)

19:30 Ξίφος μονομαχίας Ανδρών – Ατομικό (ημιτελικοί)

20:30 Σπάθη Γυναικών – Ατομικό (ημιτελικοί)

21:10 Ξίφος μονομαχίας Ανδρών – Ατομικό («μικρός τελικός»)

21:40 Σπάθη Γυναικών – Ατομικό («μικρός τελικός»)

22:00 Ξίφος μονομαχίας Ανδρών – Ατομικό (τελικός)

22:30 Σπάθη Γυναικών – Ατομικό (τελικός)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Ξίφος ασκήσεως Γυναικών – Ομαδικό (φάση «16»)

12:30 Ξίφος ασκήσεως Γυναικών – Ομαδικό (προημιτελικοί)

14:00 Ξίφος ασκήσεως Γυναικών – Ομαδικό (ημιτελικοί)

15:30 Ξίφος ασκήσεως Γυναικών – Ομαδικό (ημιτελικοί)

17:00 Ξίφος ασκήσεως Γυναικών – Ομαδικό (θέσεις 7-8)

17:00 Ξίφος ασκήσεως Γυναικών – Ομαδικό (θέσεις 5-6)

20:00 Ξίφος ασκήσεως Γυναικών – Ομαδικό («μικρός τελικός»)

21:15 Ξίφος ασκήσεως Γυναικών – Ομαδικό (τελικός)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:30 Σπάθη Ανδρών – Ομαδικό (φάση «16»)

13:30 Σπάθη Ανδρών – Ομαδικό (προημιτελικοί)

14:30 Σπάθη Ανδρών – Ομαδικό (ημιτελικοί)

15:30 Σπάθη Ανδρών – Ομαδικό (ημιτελικοί)

16:30 Σπάθη Ανδρών – Ομαδικό (θέσεις 7-8)

16:30 Σπάθη Ανδρών – Ομαδικό (θέσεις 5-6)

20:00 Σπάθη Ανδρών – Ομαδικό («μικρός τελικός»)

20:45 Σπάθη Ανδρών – Ομαδικό (τελικός)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ομαδικό (φάση «16»)

12:30 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ομαδικό (προημιτελικοί)

14:00 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ομαδικό (ημιτελικοί)

15:30 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ομαδικό (ημιτελικοί)

17:00 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ομαδικό (θέσεις 7-8)

17:00 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ομαδικό (θέσεις 5-6)

20:00 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ομαδικό («μικρός τελικός»)

21:15 Ξίφος μονομαχίας Γυναικών – Ομαδικό (τελικός)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών – Ομαδικό (φάση «16»)

12:30 Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών – Ομαδικό (προημιτελικοί)

14:00 Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών – Ομαδικό (ημιτελικοί)

15:30 Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών – Ομαδικό (ημιτελικοί)

17:00 Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών – Ομαδικό (θέσεις 7-8)

17:00 Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών – Ομαδικό (θέσεις 5-6)

20:00 Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών – Ομαδικό («μικρός τελικός»)

21:15 Ξίφος Ασκήσεως Ανδρών – Ομαδικό (τελικός)

 

 

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (FOOTBALL)

«Σίτι οβ Κόβεντρι», «Χάμπντεν Παρκ», «Μιλένιουμ Στέιντιουμ», «Ολντ Τράφορντ», «Σεντ Τζέιμς Παρκ» & «Γουέμπλεϊ»

25 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

18:00 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» Βρετανία-Νέα Ζηλανδία (Ε΄ όμιλος, 1η ημέρα)

19:00 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» Ιαπωνία-Καναδάς (ΣΤ΄ όμιλος, 1η ημέρα)

19:00 Γλασκόβη, «Χάμπντεν Παρκ» ΗΠΑ-Γαλλία (Ζ΄ όμιλος, 1η ημέρα)

20:45 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» Καμερούν-Βραζιλία (Ε΄ όμιλος, 1η ημέρα)

21:45 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» Σουηδία-Νότια Αφρική (ΣΤ΄ όμιλος, 1η ημέρα)

21:45 Γλασκόβη, «Χάμπντεν Παρκ» Κολομβία-Βόρεια Κορέα (Ζ΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

26 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

14:00 Γλασκόβη, «Χάμπντεν Παρκ» Ονδούρα-Μαρόκο (Δ΄ όμιλος, 1η ημέρα)

16:30 Νιούκαστλ, «Σεντ Τζέιμς Παρκ» Μεξικό-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

16:45 Γλασκόβη, «Χάμπντεν Παρκ» Ισπανία-Ιαπωνία (Δ΄ όμιλος, 1η ημέρα)

19:00 Μάντσεστερ, «Ολντ Τράφορντ» Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα-Ουρουγουάη (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

19:15 Νιούκαστλ, «Σεντ Τζέιμς Παρκ» Γκαμπόν-Ελβετία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

21:45 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» Λευκορωσία-Νέα Ζηλανδία (Γ΄ όμιλος, 1η ημέρα)

21:45 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» Βραζιλία-Αίγυπτος (Γ΄ όμιλος, 1η ημέρα)

22:00 Μάντσεστερ, «Ολντ Τράφορντ» Βρετανία-Σενεγάλη (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

28 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

14:00 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι Ιαπωνία-Σουηδία (ΣΤ΄ όμιλος, 2η ημέρα)

16:30 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» Νέα Ζηλανδία-Βραζιλία (Ε΄ όμιλος, 2η ημέρα)

16:45 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» Καναδάς-Νότια Αφρική (ΣΤ΄ όμιλος, 2η ημέρα)

19:00 Γλασκόβη, «Χάμπντεν Παρκ» ΗΠΑ-Κολομβία (Ζ΄ όμιλος, 2η ημέρα)

19:15 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» Βρετανία-Καμερούν (Ε΄ όμιλος, 2η ημέρα)

21:45 Γλασκόβη, «Χάμπντεν Παρκ» Γαλλία-Βόρεια Κορέα (Ζ΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

14:00 Μάντσεστερ, «Ολντ Τράφορντ» Αίγυπτος-Νέα Ζηλανδία (Γ΄ όμιλος, 2η ημέρα)

16:30 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» Μεξικό-Γκαμπόν (Β΄ όμιλος. 2η ημέρα)

17:00 Μάντσεστερ, «Ολντ Τράφορντ» Βραζιλία-Λευκορωσία (Γ΄ όμιλος, 2η ημέρα)

19:00 Λονδίνο, «Γουέμπλεϊ» Σενεγάλη-Ουρουγουάη (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

19:00 Νιούκαστλ, «Σεντ Τζέιμς Παρκ» Ιαπωνία-Μαρόκο (Δ΄ όμιλος, 2η ημέρα)

19:15 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» Νότια Κορέα-Ελβετία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

21:45 Νιούκαστλ, «Σεντ Τζέιμς Παρκ» Ισπανία-Ονδούρα (Δ΄ όμιλος, 2η ημέρα)

21:45 Λονδίνο, «Γουέμπλεϊ» Βρετανία-Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

16:30 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» Ιαπωνία-Νότια Αφρική (ΣΤ΄ όμιλος, 3η ημέρα)

16:30 Νιούκαστλ, «Σεντ Τζέιμς Παρκ» Καναδάς-Σουηδία (ΣΤ΄ όμιλος, 3η ημέρα)

19:15 Μάντσεστερ, «Ολντ Τράφορντ» ΗΠΑ-Βόρεια Κορέα (Ζ΄ όμιλος, 3η ημέρα)

19:15 Νιούκαστλ, «Σεντ Τζέιμς Παρκ» Γαλλία-Κολομβία (Ζ΄ όμιλος, 3η ημέρα)

21:45 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» Νέα Ζηλανδία-Καμερούν (Ε΄ όμιλος, 3η ημέρα)

21:45 Λονδίνο, «Γουέμπλεϊ» Βρετανία-Βραζιλία (Ε΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

16:30 Νιούκαστλ, «Σεντ Τζέιμς Παρκ» Βραζιλία-Νέα Ζηλανδία (Γ΄ όμιλος, 3η ημέρα)

16:30 Γλασκόβη, «Χάμπντεν Παρκ» Αίγυπτος-Λευκορωσία (Γ΄ όμιλος, 3η ημέρα)

19:00 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» Μεξικό-Ελβετία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

19:00 Λονδίνο, «Γουέμπλεϊ» Νότια Κορέα-Γκαμπόν (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

19:00 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» Ιαπωνία-Ονδούρα (Δ΄ όμιλος, 3η ημέρα)

19:00 Μάντσεστερ, «Ολντ Τράφορντ» Ισπανία-Μαρόκο (Δ΄ όμιλος, 3η ημέρα)

21:45 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» Σενεγάλη-Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

21:45 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» Βρετανία-Ουρουγουάη (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

14:00 Γλασκόβη, «Χάμπντεν Παρκ» 1ος ΣΤ΄ Ομίλου-2ος Ζ΄ Ομίλου (1)

16:30 Νιούκαστλ, «Σεντ Τζέιμς Παρκ» 1ος Ζ΄ Ομίλου-3ος Ε΄/ΣΤ΄ Ομίλου (2)

19:00 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» 2ος Ε΄ Ομίλου-2ος ΣΤ΄ Ομίλου (3)

21:30 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» 1ος Ε΄ Ομίλου-3ος ΣΤ΄/Ζ΄ Ομίλου (4)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

14:00 Μάντσεστερ, «Ολντ Τράφορντ» 1ος Δ΄ Ομίλου-2ος Γ΄ Ομίλου (1)

16:30 Λονδίνο, «Γουέμπλεϊ» 1ος Β΄ Ομίλου-2ος Α΄ Ομίλου (2)

19:00 Νιούκαστλ, «Σεντ Τζέιμς Παρκ» 1ος Γ΄ Ομίλου-2ος Δ΄ Ομίλου (3)

21:30 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» 1ος Α΄ Ομίλου-2ος Β΄ Ομίλου (4)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

19:00 Λονδίνο, «Γουέμπλεϊ» Νικητής 1-Νικητής 3 (Α)

21:45 Μάντσεστερ, «Ολντ Τράφορντ» Νικητής 4-Νικητής 2 (Β)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

19:00 Λονδίνο, «Γουέμπλεϊ» Νικητής 2-Νικητής 1 (Α)

21:45 Μάντσεστερ, «Ολντ Τράφορντ» Νικητής 4-Νικητής 3 (Β)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

«ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ»

15:00 Κόβεντρι, «Σίτι οβ Κόβεντρι» Ηττημένος Β-Ηττημένος Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

21:45 Λονδίνο, «Γουέμπλεϊ» Νικητής Β-Νικητής Α

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

«ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ»

21:45 Κάρντιφ, «Μιλένιουμ» Ηττημένος Β-Ηττημένος Α

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

ΤΕΛΙΚΟΣ

17:00 Λονδίνο, «Γουέμπλεϊ» Νικητής Β-Νικητής Α

 

 

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ (GYMNASTICS – ARTISTIC)

North Greenwich Arena

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

13:00 Προκριματικοί Ανδρών

17:30 Προκριματικοί Ανδρών

22:00 Προκριματικοί Ανδρών

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:30 Προκριματικοί Γυναικών

13:15 Προκριματικοί Γυναικών

16:45 Προκριματικοί Γυναικών

18:30 Προκριματικοί Γυναικών

22:00 Προκριματικοί Γυναικών

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

18:30 Ομαδικό Ανδρών (τελικός)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

18:30 Ομαδικό Γυναικών (τελικός)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

18:30 Σύνθετο ατομικό Ανδρών (τελικός)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

18:30 Σύνθετο ατομικό Γυναικών (τελικός)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

16:00 Ασκήσεις εδάφους Ανδρών (τελικός)

16:50 Άλμα Γυναικών (τελικός)

17:41 Πλάγιος ίππος Ανδρών (τελικός)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

16:00 Κρίκοι Ανδρών (τελικός)

16:50 Ασύμμετροι ζυγοί Γυναικών (τελικός)

17:41 Άλμα Ανδρών (τελικός)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

16:00 Παράλληλοι ζυγοί Ανδρών (τελικός)

16:47 Δοκός ισορροπίας Γυναικών (τελικός)

17:37 Μονόζυγο Ανδρών (τελικός)

18:23 Ασκήσεις εδάφους Γυναικών (τελικός)

 

 

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ (GYMNASTICS – RHYTHMIC)

Wembley Arena

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Σύνθετο ατομικό (προκριματικός, πρόγραμμα 1)

15:18 Σύνθετο ατομικό (προκριματικός, πρόγραμμα 2)

16:50 Ανσάμπλ (προκριματικός, πρόγραμμα 1)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Σύνθετο ατομικό (προκριματικός, πρόγραμμα 3)

15:18 Σύνθετο ατομικό (προκριματικός, πρόγραμμα 4)

16:50 Ανσάμπλ (προκριματικός, πρόγραμμα 2)

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 Σύνθετο ατομικό (τελικός, πρόγραμμα 1)

16:03 Σύνθετο ατομικό (τελικός, πρόγραμμα 2)

16:37 Σύνθετο ατομικό (τελικός, πρόγραμμα 3)

17:10 Σύνθετο ατομικό (τελικός, πρόγραμμα 4)

 

12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:30 Ανσάμπλ (τελικός, πρόγραμμα 1)

16:07 Ανσάμπλ (τελικός, πρόγραμμα 2)

 

 

ΧΑΝΤΜΠΟΛ (HANDBALL)

Olympic Park – Copper Box: Φάση ομίλων και Προημιτελικοί Γυναικών & Olympic Park – Basketball Arena: Προημιτελικοί Ανδρών, όλοι οι ημιτελικοί και οι τελικοί

28 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:30 Ρωσία-Ανγκόλα (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

13:15 Ισπανία-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

16:30 Κροατία-Βραζιλία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

18:15 Δανία-Σουηδία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

21:30 Μαυροβούνιο-Μ. Βρετανία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

23:15 Νορβηγία-Γαλλία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 Ισλανδία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

13:15 Κροατία-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

16:30 Σουηδία-Τυνησία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

18:15 Ισπανία-Σερβία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

21:30 Γαλλία-Μ. Βρετανία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

23:15 Ουγγαρία-Δανία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:30 Ανγκόλα-Κροατία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

13:15 Νότια Κορέα-Δανία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

16:30 Μ. Βρετανία-Ρωσία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

18:15 Γαλλία-Ισπανία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

21:30 Βραζιλία-Μαυροβούνιο (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

23:15 Σουηδία-Νορβηγία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 Τυνησία-Ισλανδία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

13:15 Νότια Κορέα-Ουγγαρία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

16:30 Μ. Βρετανία-Σουηδία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

18:15 Σερβία-Κροατία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

21:30 Δανία-Ισπανία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

23:15 Αργεντινή-Γαλλία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:30 Νορβηγία-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

13:15 Μαυροβούνιο-Ανγκόλα (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

16:30 Γαλλία-Σουηδία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

18:15 Μ. Βρετανία-Βραζιλία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

21:30 Ισπανία-Δανία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

23:15 Ρωσία-Κροατία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 Ισπανία-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

13:15 Γαλλία-Τυνησία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

16:30 Κροατία-Ουγγαρία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

18:15 Μ. Βρετανία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

21:30 Σερβία-Δανία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

23:15 Σουηδία-Ισλανδία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:30 Ανγκόλα-Μ. Βρετανία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

13:15 Νότια Κορέα-Γαλλία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

16:30 Κροατία-Μαυροβούνιο (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

18:15 Ρωσία-Βραζιλία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

21:30 Ισπανία-Σουηδία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

23:15 Δανία-Νορβηγία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 Τυνησία-Μ. Βρετανία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

13:15 Νότια Κορέα-Σερβία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

16:30 Σουηδία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

18:15 Κροατία-Δανία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

21:30 Ισλανδία-Γαλλία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

23:15 Ουγγαρία-Ισπανία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:30 Σουηδία-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

13:15 Βραζιλία-Ανγκόλα (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

16:30 Μαυροβούνιο-Ρωσία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

18:15 Κροατία-Μ. Βρετανία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

21:30 Νορβηγία-Ισπανία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

23:15 Δανία-Γαλλία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 Ουγγαρία-Σερβία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

13:15 Αργεντινή-Τυνησία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

16:30 Δανία-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

18:15 Ισλανδία-Μ. Βρετανία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

21:30 Ισπανία-Κροατία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

23:15 Γαλλία-Σουηδία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

12:00 Προημιτελικός 1

15:30 Προημιτελικός 2

19:00 Προημιτελικός 3

22:30 Προημιτελικός 4

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

13:00 Προημιτελικός 1

16:30 Προημιτελικός 2

20:00 Προημιτελικός 3

23:30 Προημιτελικός 4

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

19:00 Ημιτελικός

22:30 Ημιτελικός

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

19:00 Ημιτελικός

22:30 Ημιτελικός

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

19:00 «Μικρός τελικός»

22:30 Τελικός

 

12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

13:00 «Μικρός τελικός»

17:00 Τελικός

ΧΟΚΕΪ (HOCKEY)

Olympic Park – Riverbank Arena

29 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

10:30 Νέα Ζηλανδία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

12:45 Ολλανδία-Βέλγιο (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

15:45 Κίνα-Νότια Κορέα (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

18:00 Αργεντινή-Νότια Αφρική (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

21:00 Μ. Βρετανία-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

23:15 Γερμανία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

10:30 Νότια Κορέα-Νέα Ζηλανδία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

12:45 Αυστραλία-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

15:45 Ισπανία-Πακιστάν (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

18:00 Ολλανδία-Ινδία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

21:00 Μ. Βρετανία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

23:15 Γερμανία-Βέλγιο (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

10:30 Ολλανδία-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

12:45 Νότια Αφρική-Νέα Ζηλανδία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

15:45 Βέλγιο-Κίνα (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

18:00 Μ. Βρετανία-Νότια Κορέα (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

21:00 Αργεντινή-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

23:15 Γερμανία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

10:30 Ισπανία-Αυστραλία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

12:45 Βέλγιο-Ολλανδία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

15:45 Νότια Αφρική-Μ. Βρετανία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

18:00 Νέα Ζηλανδία-Ινδία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

21:00 Πακιστάν-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

23:15 Νότια Κορέα-Γερμανία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

10:30 Νότια Κορέα-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

12:45 Αυστραλία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

15:45 Κίνα-Ολλανδία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

18:00 Νότια Αφρική-Γερμανία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

21:00 Βέλγιο-Μ. Βρετανία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

23:15 Νέα Ζηλανδία-Αργεντινή (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

10:30 Αυστραλία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

12:45 Ολλανδία-Νέα Ζηλανδία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

15:45 Γερμανία-Ινδία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

18:00 Μ. Βρετανία-Πακιστάν (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

21:00 Νότια Αφρική-Ισπανία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

23:15 Βέλγιο-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

10:30 Αυστραλία-Νότια Αφρική (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

12:45 Ολλανδία-Νότια Κορέα (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

15:45 Ιαπωνία-Βέλγιο (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

18:00 Κίνα-Μ. Βρετανία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

21:00 ΗΠΑ-Νέα Ζηλανδία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

23:15 Γερμανία-Αργεντινή (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

10:30 Νέα Ζηλανδία-Βέλγιο (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

12:45 Πακιστάν-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

15:45 Ινδία-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

18:00 Ολλανδία-Γερμανία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

21:00 Μ. Βρετανία-Αυστραλία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

23:15 Αργεντινή-Ισπανία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

10:30 Νέα Ζηλανδία-Γερμανία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

12:45 ΗΠΑ-Νότια Αφρική (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

15:45 Ιαπωνία-Κίνα (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

18:00 Νότια Κορέα-Βέλγιο (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

21:00 Μ. Βρετανία-Ολλανδία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

23:15 Αργεντινή-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

10:30 Νότια Κορέα-Ολλανδία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

12:45 Αυστραλία-Πακιστάν (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

15:45 Αργεντινή-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

18:00 Ινδία-Βέλγιο (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

21:00 Ισπανία-Μ. Βρετανία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

23:15 Γερμανία-Νέα Ζηλανδία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

10:30 5ος Α΄ ομίλου-5ος Β΄ ομίλου (Θέσεις 9-10)

13:30 4ος Α΄ ομίλου-4ος Β΄ ομίλου (Θέσεις 7-8)

17:30 Ημιτελικός 1

22:00 Ημιτελικός 2

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

10:30 5ος Α΄ ομίλου-5ος Β΄ ομίλου (Θέσεις 9-10)

13:30 4ος Α΄ ομίλου-4ος Β΄ ομίλου (Θέσεις 7-8)

17:30 Ημιτελικός 1

22:00 Ημιτελικός 2

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

10:30 6ος Α΄ ομίλου-6ος Β΄ ομίλου (Θέσεις 11-12)

13:30 3ος Α΄ ομίλου-3ος Β΄ ομίλου (Θέσεις 5-6)

17:30 «Μικρός τελικός»

22:00 Τελικός

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

10:30 6ος Α΄ ομίλου-6ος Β΄ ομίλου (Θέσεις 11-12)

13:30 3ος Α΄ ομίλου-3ος Β΄ ομίλου (Θέσεις 5-6)

17:30 «Μικρός τελικός»

22:00 Τελικός

 

 

ΤΖΟΥΝΤΟ (JUDO)

ExCeL

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:30 -60 κιλά Ανδρών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

11:30 -48 κιλά Γυναικών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

16:00 -60 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

16:00 -48 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

18:00 -48 κιλά Γυναικών (τελικός)

18:10 -60 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:30 -66 κιλά Ανδρών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

11:30 -52 κιλά Γυναικών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

16:00 -66 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

16:00 -52 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

18:00 -52 κιλά Γυναικών (τελικός)

18:10 -66 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:30 -73 κιλά Ανδρών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

11:30 -57 κιλά Γυναικών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

16:00 -73 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

16:00 -57 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

18:00 -57 κιλά Γυναικών (τελικός)

18:10 -73 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:30 -81 κιλά Ανδρών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

11:30 -63 κιλά Γυναικών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

16:00 -81 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

16:00 -63 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

18:00 -63 κιλά Γυναικών (τελικός)

18:10 -81 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 -90 κιλά Ανδρών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

11:30 -70 κιλά Γυναικών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

16:00 -90 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

16:00 -70 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

18:00 -70 κιλά Γυναικών (τελικός)

18:10 -90 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 -100 κιλά Ανδρών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

11:30 -78 κιλά Γυναικών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

16:00 -100 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

16:00 -78 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

18:00 -78 κιλά Γυναικών (τελικός)

18:10 -100 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 +100 κιλά Ανδρών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

11:30 +78 κιλά Γυναικών (φάσεις «64», «32», «16» και προημιτελικοί)

16:00 +100 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

16:00 +78 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί και αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο)

18:00 +78 κιλά Γυναικών (τελικός)

18:10 +100 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

 

ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΠΕΝΤΑΘΛΟ (MODERN PENTATHLON)

Copper Box: Ξιφασκία, Aquatics Centre: Κολύμβηση & Greenwich Park: Ιππασία, Σύνθετο

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

10:45 Ξιφασκία Ανδρών

15:20 Κολύμβηση Ανδρών

17:20 Ιππασία Ανδρών

20:45 Σκοποβολή και αγώνας δρόμου Ανδρών

 

12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

10:00 Ξιφασκία Γυναικών

14:35 Κολύμβηση Γυναικών

16:35 Ιππασία Γυναικών

20:00 Σκοποβολή και αγώνας δρόμου Γυναικών

 

 

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (ROWING)

Eton Dorney, Buckinghamshire

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:30 Δίκωπος Γυναικών (προκριματικά)

11:50 Τετραπλό σκιφ Γυναικών (προκριματικά)

12:10 Οκτάκωπος Ανδρών (προκριματικά)

12:30 Διπλό σκιφ Ανδρών (προκριματικά)

13:00 Ελαφρά τετράκωπος Ανδρών (προκριματικά)

13:30 Τετραπλό σκιφ Ανδρών (προκριματικά)

14:00 Δίκωπος Ανδρών (προκριματικά)

14:30 Απλό σκιφ Ανδρών (προκριματικά)

15:20 Απλό σκιφ Γυναικών (προκριματικά)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:30 Διπλό σκιφ Ανδρών (ρεπεσάζ)

11:40 Ελαφρά τετράκωπος Ανδρών (ρεπεσάζ)

11:50 Απλό σκιφ Ανδρών (ρεπεσάζ)

12:10 Απλό σκιφ Γυναικών (ρεπεσάζ)

12:20 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Γυναικών (προκριματικά)

12:50 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών (προκριματικά)

13:30 Οκτάκωπος Γυναικών (προκριματικά)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:30 Δίκωπος Γυναικών (ρεπεσάζ)

11:40 Τετραπλό σκιφ Γυναικών (ρεπεσάζ)

11:50 Οκτάκωπος Ανδρών (ρεπεσάζ)

12:00 Τετραπλό σκιφ Ανδρών (ρεπεσάζ)

12:10 Δίκωπος Ανδρών (ρεπεσάζ)

12:20 Διπλό σκιφ Γυναικών (προκριματικά)

12:40 Τετράκωπος Ανδρών (προκριματικά)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:30 Διπλό σκιφ Γυναικών (ρεπεσάζ)

11:40 Τετράκωπος Ανδρών (ρεπεσάζ)

11:50 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Γυναικών (ρεπεσάζ)

12:10 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών (ρεπεσάζ)

12:30 Οκτάκωπος Γυναικών (ρεπεσάζ)

12:40 Απλό σκιφ Ανδρών (προημιτελικοί)

13:20 Απλό σκιφ Γυναικών (προημιτελικοί)

14:00 Διπλό σκιφ Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

14:10 Διπλό σκιφ Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

14:20 Ελαφρά τετράκωπος Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

14:30 Ελαφρά τετράκωπος Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 Απλό σκιφ Ανδρών (ημιτελικός Γ/Δ)

11:40 Απλό σκιφ Ανδρών (ημιτελικός Γ/Δ)

11:50 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών (ημιτελικός Γ/Δ)

12:00 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών (ημιτελικός Γ/Δ)

12:10 Δίκωπος Γυναικών (τελικός Β)

12:20 Τετραπλό σκιφ Γυναικών (τελικός Β)

12:30 Οκτάκωπος Ανδρών (τελικός Β)

12:40 Τετραπλό σκιφ Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

12:50 Τετραπλό σκιφ Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

13:00 Δίκωπος Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

13:10 Δίκωπος Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

13:20 Απλό σκιφ Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

13:30 Απλό σκιφ Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

13:50 Δίκωπος Γυναικών (τελικός Α)

14:10 Τετραπλό σκιφ Γυναικών (τελικός Α)

14:30 Οκτάκωπος Ανδρών (τελικός Α)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 Απλό σκιφ Γυναικών (ημιτελικός Γ/Δ)

11:40 Απλό σκιφ Γυναικών (ημιτελικός Γ/Δ)

11:50 Διπλό σκιφ Ανδρών (τελικός Β)

12:00 Ελαφρά τετράκωπος Ανδρών (τελικός Β)

12:10 Τετράκωπος Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

12:20 Τετράκωπος Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

12:30 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Γυναικών (ημιτελικός Α/Β)

12:40 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Γυναικών (ημιτελικός Α/Β)

12:50 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

13:00 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών (ημιτελικός Α/Β)

13:10 Απλό σκιφ Γυναικών (ημιτελικός Α/Β)

13:20 Απλό σκιφ Γυναικών (ημιτελικός Α/Β)

13:50 Διπλό σκιφ Ανδρών (τελικός Α)

14:10 Ελαφρά τετράκωπος Ανδρών (τελικός Α)

14:30 Οκτάκωπος Γυναικών (τελικός Α)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 Απλό σκιφ Ανδρών (τελικός Ε)

11:40 Απλό σκιφ Ανδρών (τελικός Δ)

11:50 Απλό σκιφ Ανδρών (τελικός Γ)

12:00 Τετραπλό σκιφ Ανδρών (τελικός Β)

12:10 Δίκωπος Ανδρών (τελικός Β)

12:20 Διπλό σκιφ Γυναικών (τελικός Β)

12:30 Απλό σκιφ Ανδρών (τελικός Β)

13:30 Τετραπλό σκιφ Ανδρών (τελικός Α)

13:50 Δίκωπος Ανδρών (τελικός Α)

14:10 Διπλό σκιφ Γυναικών (τελικός Α)

14:30 Απλό σκιφ Ανδρών (τελικός Α)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:30 Απλό σκιφ Γυναικών (τελικός Ε)

11:40 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών (τελικός Δ)

11:50 Απλό σκιφ Γυναικών (τελικός Δ)

12:00 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Γυναικών (τελικός Γ)

12:10 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών (τελικός Γ)

12:20 Απλό σκιφ Γυναικών (τελικός Γ)

12:30 Τετράκωπος Ανδρών (τελικός Β)

12:40 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Γυναικών (τελικός Β)

12:50 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών (τελικός Β)

13:00 Απλό σκιφ Γυναικών (τελικός Β)

13:30 Τετράκωπος Ανδρών (τελικός Α)

13:50 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Γυναικών (τελικός Α)

14:10 Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών (τελικός Α)

14:30 Απλό σκιφ Γυναικών (τελικός Α)

 

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (SAILING)

Weymouth and Portland, Dorset

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

14:00 Finn Ανδρών (ιστιοδρομίες 1 & 2)

14:00 Star Ανδρών (ιστιοδρομίες 1 & 2)

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (όλοι εναντίον όλων)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

14:00 Finn Ανδρών (ιστιοδρομίες 3 & 4)

14:00 Laser Ανδρών (ιστιοδρομίες 1 & 2)

14:00 Star Ανδρών (ιστιοδρομίες 3 & 4)

14:00 49er Ανδρών (ιστιοδρομίες 1 & 2)

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (όλοι εναντίον όλων)

14:00 Laser Radial Γυναικών (ιστιοδρομίες 1 & 2)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

14:00 Finn Ανδρών (ιστιοδρομίες 5 & 6)

14:00 Laser Ανδρών (ιστιοδρομίες 3 & 4)

14:00 Star Ανδρών (ιστιοδρομίες 5 & 6)

14:00 49er Ανδρών (ιστιοδρομίες 3 & 4)

14:00 RS-X Ανδρών (ιστιοδρομίες 1 & 2)

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (όλοι εναντίον όλων)

14:00 RS-X Γυναικών (ιστιοδρομίες 1 & 2)

14:00 Laser Radial Γυναικών (ιστιοδρομίες 3 & 4)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Laser Ανδρών (ιστιοδρομίες 5 & 6)

14:00 49er Ανδρών (ιστιοδρομίες 5 & 6)

14:00 RS-X Ανδρών (ιστιοδρομίες 3 & 4)

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (όλοι εναντίον όλων)

14:00 RS-X Γυναικών (ιστιοδρομίες 3 & 4)

14:00 Laser Radial Γυναικών (ιστιοδρομίες 5 & 6)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Finn Ανδρών (ιστιοδρομίες 7 & 8)

14:00 470 Ανδρών (ιστιοδρομίες 1 & 2)

14:00 Star Ανδρών (ιστιοδρομίες 7 & 8)

14:00 49er Ανδρών (ιστιοδρομίες 7 & 8)

14:00 RS-X Ανδρών (ιστιοδρομίες 5 & 6)

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (όλοι εναντίον όλων)

14:00 RS-X Γυναικών (ιστιοδρομίες 5 & 6)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Finn Ανδρών (ιστιοδρομίες 9 & 10)

14:00 Laser Ανδρών (ιστιοδρομίες 7 & 8)

14:00 470 Ανδρών (ιστιοδρομίες 3 & 4)

14:00 Star Ανδρών (ιστιοδρομίες 9 & 10)

14:00 49er Ανδρών (ιστιοδρομίες 9, 10 & 11)

14:00 470 Γυναικών (ιστιοδρομίες 1 & 2)

14:00 Laser Radial Γυναικών (ιστιοδρομίες 7 & 8)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Laser Ανδρών (ιστιοδρομίες 9 & 10)

14:00 470 Ανδρών (ιστιοδρομίες 5 & 6)

14:00 RS-X Ανδρών (ιστιοδρομίες 7 & 8)

14:00 470 Γυναικών (ιστιοδρομίες 3 & 4)

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (όλοι εναντίον όλων)

14:00 RS-X Γυναικών (ιστιοδρομίες 7 & 8)

14:00 Laser Radial Γυναικών (ιστιοδρομίες 9 & 10)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 49er Ανδρών (ιστιοδρομίες 12 & 13)

14:00 RS-X Ανδρών (ιστιοδρομίες 9 & 10)

14:00 470 Γυναικών (ιστιοδρομίες 5 & 6)

14:00 RS-X Γυναικών (ιστιοδρομίες 9 & 10)

15:00 Star Ανδρών (αγώνας μεταλλίων)

16:00 Finn Ανδρών (αγώνας μεταλλίων)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 470 Ανδρών (ιστιοδρομίες 7 & 8)

14:00 49er Ανδρών (ιστιοδρομίες 14 & 15)

15:00 Laser Radial Γυναικών (αγώνας μεταλλίων)

16:00 Laser Ανδρών (αγώνας μεταλλίων)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 470 Γυναικών (ιστιοδρομίες 7 & 8)

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (προημιτελικοί)

14:00 470 Ανδρών (ιστιοδρομίες 9 & 10)

15:00 RS-X Ανδρών (αγώνας μεταλλίων)

16:00 RS-X Γυναικών (αγώνας μεταλλίων)

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 470 Γυναικών (ιστιοδρομίες 9 & 10)

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (προημιτελικοί)

15:00 49er Ανδρών (αγώνας μεταλλίων)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (αγώνας διαβάθμισης)

15:00 470 Ανδρών (αγώνας μεταλλίων)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (ημιτελικοί)

15:00 470 Γυναικών (αγώνας μεταλλίων)

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Elliott 6μ. Γυναικών (αγώνας μεταλλίων)

 

 

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (SHOOTING)

Royal Artillery Barracks

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

10:15 10μ. αεροβόλο τουφέκι Γυναικών (προκριματικά)

13:00 10μ. αεροβόλο τουφέκι Γυναικών (τελικός)

14:00 10μ. αεροβόλο πιστόλι Ανδρών (προκριματικά)

17:30 10μ. αεροβόλο πιστόλι Ανδρών (τελικός)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 10μ. αεροβόλο πιστόλι Γυναικών (προκριματικά)

11:00 Σκιτ Γυναικών (προκριματικά)

13:45 10μ. αεροβόλο πιστόλι Γυναικών (τελικός)

16:00 Σκιτ Γυναικών (τελικός)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 10μ. αεροβόλο τουφέκι Ανδρών (προκριματικά)

11:00 Σκιτ Ανδρών (προκριματικά)

14:15 10μ. αεροβόλο τουφέκι Ανδρών (τελικός)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Σκιτ Ανδρών (προκριματικά)

16:00 Σκιτ Ανδρών (τελικός)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 25μ. πιστόλι Γυναικών (προκριματικά)

17:30 25μ. πιστόλι Γυναικών (τελικός)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Διπλό τραπ Ανδρών (προκριματικά)

12:30 25μ. πιστόλι ταχύτητας Ανδρών (προκριματικά)

17:00 Διπλό τραπ Ανδρών (τελικός)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 50μ. τουφέκι πρηνηδόν Ανδρών (προκριματικά)

12:30 25μ. πιστόλι ταχύτητας Ανδρών (προκριματικά)

14:00 50μ. τουφέκι πρηνηδόν Ανδρών (τελικός)

16:30 25μ. πιστόλι ταχύτητας Ανδρών (τελικός)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 50μ. τουφέκι τριών στάσεων Γυναικών (προκριματικά)

11:00 Τραπ Γυναικών (προκριματικά)

14:45 50μ. τουφέκι τριών στάσεων Γυναικών (τελικός)

17:00 Τραπ Γυναικών (τελικός)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 50μ. πιστόλι Ανδρών (προκριματικά)

11:00 Τραπ Ανδρών (προκριματικά)

14:30 50μ. πιστόλι Ανδρών (τελικός)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 50μ. τουφέκι τριών στάσεων Ανδρών (προκριματικά)

11:00 Τραπ Ανδρών (προκριματικά)

15:45 50μ. τουφέκι τριών στάσεων Ανδρών (τελικός)

18:00 Τραπ Ανδρών (τελικός)

 

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (SWIMMING)

Olympic Park – Aquatics Centre: Κολύμβηση & Hyde Park: Κολύμβηση ανοιχτής θάλασσας

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 400μ. μικτή ατομική Ανδρών (προκριματικά)

12:31 100μ. πεταλούδα Γυναικών (προκριματικά)

12:58 400μ. ελεύθερο Ανδρών (προκριματικά)

13:51 400μ. μικτή ατομική Γυναικών (προκριματικά)

14:15 100μ. πρόσθιο Ανδρών (προκριματικά)

14:42 4Χ100μ. ελεύθερο Γυναικών (προκριματικά)

21:30 400μ. μικτή ατομική Ανδρών (τελικός)

21:40 100μ. πεταλούδα Γυναικών (ημιτελικοί)

21:51 400μ. ελεύθερο Ανδρών (τελικός)

22:09 400μ. μικτή ατομική Γυναικών (τελικός)

22:28 100μ. πρόσθιο Ανδρών (ημιτελικοί)

22:48 4Χ100μ. ελεύθερο Γυναικών (τελικός)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 100μ. ύπτιο Γυναικών (προκριματικά)

12:24 200μ. ελεύθερο Ανδρών (προκριματικά)

13:13 100μ. πρόσθιο Γυναικών (προκριματικά)

14:10 400μ. ελεύθερο Γυναικών (προκριματικά)

14:41 4Χ100μ. ελεύθερο Ανδρών (προκριματικά)

13:38 100μ. ύπτιο Ανδρών (προκριματικά)

21:30 100μ. πεταλούδα Γυναικών (τελικός)

21:36 200μ. ελεύθερο Ανδρών (ημιτελικοί)

21:47 100μ. πρόσθιο Γυναικών (ημιτελικοί)

22:07 100μ. πρόσθιο Ανδρών (τελικός)

22:13 400μ. ελεύθερο Γυναικών (τελικός)

22:24 100μ. ύπτιο Ανδρών (ημιτελικοί)

22:45 100μ. ύπτιο Γυναικών (ημιτελικοί)

22:55 4Χ100μ. ελεύθερο Ανδρών (τελικός)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 200μ. ελεύθερο Γυναικών (προκριματικά)

12:38 200μ. πεταλούδα Ανδρών (προκριματικά)

13:06 200μ. μικτή ατομική Γυναικών (προκριματικά)

21:30 200μ. ελεύθερο Γυναικών (ημιτελικοί)

21:43 200μ. ελεύθερο Ανδρών (τελικός)

21:50 100μ. ύπτιο Γυναικών (τελικός)

21:58 100μ. ύπτιο Ανδρών (τελικός)

22:15 100μ. πρόσθιο Γυναικών (τελικός)

22:31 200μ. πεταλούδα Ανδρών (ημιτελικοί)

22:53 200μ. μικτή ατομική Γυναικών (ημιτελικοί)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 100μ. ελεύθερο Ανδρών (προκριματικά)

12:44 200μ. πεταλούδα Γυναικών (προκριματικά)

13:14 200μ. πρόσθιο Ανδρών (προκριματικά)

13:45 4Χ200μ. ελεύθερο Ανδρών (προκριματικά)

21:30 100μ. ελεύθερο Ανδρών (ημιτελικοί)

21:41 200μ. ελεύθερο Γυναικών (τελικός)

21:48 200μ. πεταλούδα Ανδρών (τελικός)

21:55 200μ. πεταλούδα Γυναικών (ημιτελικοί)

22:17 200μ. πρόσθιο Ανδρών (ημιτελικοί)

22:39 200μ. μικτή ατομική Γυναικών (τελικός)

22:46 4Χ200μ. ελεύθερο Ανδρών (τελικός)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 100μ. ελεύθερο Γυναικών (προκριματικά)

12:39 200μ. ύπτιο Ανδρών (προκριματικά)

13:10 200μ. πρόσθιο Γυναικών (προκριματικά)

13:47 200μ. μικτή ατομική Ανδρών (προκριματικά)

14:35 4Χ200μ. ελεύθερο Γυναικών (προκριματικά)

21:30 200μ. πρόσθιο Ανδρών (τελικός)

21:37 100μ. ελεύθερο Γυναικών (ημιτελικοί)

21:48 200μ. ύπτιο Ανδρών (ημιτελικοί)

22:09 200μ. πεταλούδα Γυναικών (τελικός)

22:16 100μ. ελεύθερο Ανδρών (τελικός)

22:23 200μ. πρόσθιο Γυναικών (ημιτελικοί)

22:37 200μ. μικτή ατομική Ανδρών (ημιτελικοί)

22:59 4Χ200μ. ελεύθερο Γυναικών (τελικός)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 50μ. ελεύθερο Ανδρών (προκριματικά)

12:33 800μ. ελεύθερο Γυναικών (προκριματικά)

13:10 100μ. πεταλούδα Ανδρών (προκριματικά)

13:49 200μ. ύπτιο Γυναικών (προκριματικά)

21:30 50μ. ελεύθερο Ανδρών (ημιτελικοί)

21:39 200μ. πρόσθιο Γυναικών (τελικός)

21:46 200μ. ύπτιο Ανδρών (τελικός)

21:53 200μ. ύπτιο Γυναικών (ημιτελικοί)

22:15 200μ. μικτή ατομική Ανδρών (τελικός)

22:31 100μ. ελεύθερο Γυναικών (τελικός)

22:46 100μ. πεταλούδα Ανδρών (ημιτελικοί)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 50μ. ελεύθερο Γυναικών (προκριματικά)

12:27 1500μ. ελεύθερο Ανδρών (προκριματικά)

14:06 4Χ100μ. μικτή ομαδική Γυναικών (προκριματικά)

14:28 4Χ100μ. μικτή ομαδική Ανδρών (προκριματικά)

21:30 200μ. ύπτιο Γυναικών (τελικός)

21:37 100μ. πεταλούδα Ανδρών (τελικός)

21:43 800μ. ελεύθερο Γυναικών (τελικός)

22:06 50μ. ελεύθερο Ανδρών (τελικός)

22:21 50μ. ελεύθερο Γυναικών (ημιτελικοί)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:30 50μ. ελεύθερο Γυναικών (τελικός)

21:36 1500μ. ελεύθερο Ανδρών (τελικός)

22:07 4Χ100μ. μικτή ομαδική Γυναικών (τελικός)

22:25 4Χ100μ. μικτή ομαδική Ανδρών (τελικός)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 10χλμ. ανοιχτής θάλασσας Γυναικών (τελικός)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 10χλμ. ανοιχτής θάλασσας Ανδρών (τελικός)

 

 

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (SYNCHRONISED SWIMMING)

Olympic Park – Aquatics Centre

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:00 Ντουέτο Γυναικών (προκριματικός, τεχνικό πρόγραμμα)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:00 Ντουέτο Γυναικών (προκριματικός, ελεύθερο πρόγραμμα)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:00 Ντουέτο Γυναικών (τελικός)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:00 Ομαδικό Γυναικών (τεχνικό πρόγραμμα)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:00 Ομαδικό Γυναικών (ελεύθερο πρόγραμμα, τελικός)

 

 

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (TABLE TENNIS)

ExCeL

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Μονό Γυναικών (προκριματικός γύρος)

11:45 Μονό Ανδρών (προκριματικός γύρος)

13:15 Μονό Γυναικών (1ος γύρος)

16:30 Μονό Γυναικών (1ος γύρος)

18:00 Μονό Ανδρών (1ος γύρος)

21:00 Μονό Ανδρών (1ος γύρος)

22:30 Μονό Γυναικών (2ος γύρος)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

11:00 Μονό Γυναικών (2ος γύρος)

13:00 Μονό Ανδρών (2ος γύρος)

15:30 Μονό Ανδρών (2ος γύρος)

20:00 Μονό Γυναικών (3ος γύρος)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 Μονό Ανδρών (3ος γύρος)

17:30 Μονό Γυναικών (4ος γύρος)

21:00 Μονό Ανδρών (4ος γύρος)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 Μονό Γυναικών (προημιτελικοί)

18:00 Μονό Γυναικών (ημιτελικοί)

22:00 Μονό Ανδρών (προημιτελικοί)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Μονό Ανδρών (προημιτελικοί)

16:30 Μονό Γυναικών («μικρός τελικός»)

17:30 Μονό Γυναικών (τελικός)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Μονό Ανδρών (ημιτελικοί)

16:30 Μονό Ανδρών («μικρός τελικός»)

17:30 Μονό Ανδρών (τελικός)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Ομαδικό Γυναικών (1ος γύρος)

16:30 Ομαδικό Γυναικών (1ος γύρος)

21:00 Ομαδικό Ανδρών (1ος γύρος)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Ομαδικό Ανδρών (1ος γύρος)

16:30 Ομαδικό Γυναικών (προημιτελικοί)

21:00 Ομαδικό Γυναικών (προημιτελικοί)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Ομαδικό Ανδρών (προημιτελικοί)

16:30 Ομαδικό Ανδρών (προημιτελικοί)

21:00 Ομαδικό Γυναικών (ημιτελικοί)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 Ομαδικό Γυναικών (ημιτελικοί)

16:30 Ομαδικό Ανδρών (ημιτελικοί)

21:00 Ομαδικό Ανδρών (ημιτελικοί)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:00 Ομαδικό Γυναικών («μικρός τελικός»)

17:30 Ομαδικό Γυναικών (τελικός)

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:00 Ομαδικό Ανδρών («μικρός τελικός»)

17:30 Ομαδικό Ανδρών (τελικός)

 

 

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ (TAEKWONDO)

ExCeL

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 -49 κιλά Γυναικών (προκριματικός γύρος)

11:15 -58 κιλά Ανδρών (προκριματικός γύρος)

17:00 -49 κιλά Γυναικών (προημιτελικοί)

17:15 -58 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

19:00 -49 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί)

19:15 -58 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

22:00 -49 κιλά Γυναικών («μικροί τελικοί»)

22:15 -58 κιλά Ανδρών («μικροί τελικοί»)

00:15 -49 κιλά Γυναικών (τελικός)

00:30 -58 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 -57 κιλά Γυναικών (προκριματικός γύρος)

11:15 -68 κιλά Ανδρών (προκριματικός γύρος)

17:00 -57 κιλά Γυναικών (προημιτελικοί)

17:15 -68 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

19:00 -57 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί)

19:15 -68 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

22:00 -57 κιλά Γυναικών («μικροί τελικοί»)

22:15 -68 κιλά Ανδρών («μικροί τελικοί»)

00:15 -57 κιλά Γυναικών (τελικός)

00:30 -68 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 -67 κιλά Γυναικών (προκριματικός γύρος)

11:15 -80 κιλά Ανδρών (προκριματικός γύρος)

17:00 -67 κιλά Γυναικών (προημιτελικοί)

17:15 -80 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

19:00 -67 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί)

19:15 -80 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

22:00 -67 κιλά Γυναικών («μικροί τελικοί»)

22:15 -80 κιλά Ανδρών («μικροί τελικοί»)

00:15 -67 κιλά Γυναικών (τελικός)

00:30 -80 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 +67 κιλά Γυναικών (προκριματικός γύρος)

11:15 +80 κιλά Ανδρών (προκριματικός γύρος)

17:00 +67 κιλά Γυναικών (προημιτελικοί)

17:15 +80 κιλά Ανδρών (προημιτελικοί)

19:00 +67 κιλά Γυναικών (ημιτελικοί)

19:15 +80 κιλά Ανδρών (ημιτελικοί)

22:00 +67 κιλά Γυναικών («μικροί τελικοί»)

22:15 +80 κιλά Ανδρών («μικροί τελικοί»)

00:15 +67 κιλά Γυναικών (τελικός)

00:30 +80 κιλά Ανδρών (τελικός)

 

 

ΤΕΝΙΣ (TENNIS)

Wimbledon

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

13:30 Μονό Ανδρών (1ος γύρος)

13:30 Διπλό Ανδρών (1ος γύρος)

13:30 Μονό Γυναικών (1ος γύρος)

13:30 Διπλό Γυναικών (1ος γύρος)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

13:30 Μονό Ανδρών (1ος γύρος)

13:30 Διπλό Ανδρών (1ος γύρος)

13:30 Μονό Γυναικών (1ος γύρος)

13:30 Διπλό Γυναικών (1ος γύρος)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

13:30 Μονό Ανδρών (2ος γύρος)

13:30 Διπλό Ανδρών (2ος γύρος)

13:30 Μονό Γυναικών (2ος γύρος)

13:30 Διπλό Γυναικών (2ος γύρος)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

13:30 Μονό Ανδρών (2ος γύρος)

13:30 Διπλό Ανδρών (προημιτελικοί)

13:30 Μονό Γυναικών (2ος γύρος)

13:30 Διπλό Γυναικών (προημιτελικοί)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:30 Μονό Ανδρών (2ος γύρος)

13:30 Μονό Ανδρών (3ος γύρος)

13:30 Διπλό Ανδρών (προημιτελικοί)

13:30 Μονό Γυναικών (2ος γύρος)

13:30 Μονό Γυναικών (3ος γύρος)

13:30 Διπλό Γυναικών (προημιτελικοί)

13:30 Μεικτό διπλό (1ος γύρος)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:30 Μονό Ανδρών (προημιτελικοί)

13:30 Διπλό Ανδρών (ημιτελικοί)

13:30 Μονό Γυναικών (προημιτελικοί)

13:30 Διπλό Γυναικών (ημιτελικοί)

13:30 Μεικτό διπλό (προημιτελικοί)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Μονό Ανδρών (ημιτελικοί)

14:00 Μονό Γυναικών (ημιτελικοί)

14:00 Μεικτό διπλό (ημιτελικοί)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Διπλό Ανδρών («μικρός τελικός»)

14:00 Μονό Γυναικών («μικρός τελικός»)

14:00 Μεικτό διπλό («μικρός τελικός»)

16:00 Διπλό Ανδρών (τελικός)

16:00 Μονό Γυναικών (τελικός)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

14:00 Μονό Ανδρών («μικρός τελικός»)

14:00 Διπλό Γυναικών («μικρός τελικός»)

14:00 Μεικτό διπλό (τελικός)

16:00 Μονό Ανδρών (τελικός)

16:00 Διπλό Γυναικών (τελικός)

 

 

ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ (TRAMPOLINE)

North Greenwich Arena

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

16:00 Τραμπολίνο Ανδρών (προκριματικά)

17:35 Τραμπολίνο Ανδρών (τελικός)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

16:00 Τραμπολίνο Γυναικών (προκριματικά)

17:35 Τραμπολίνο Γυναικών (τελικός)

 

 

ΤΡΙΑΘΛΟ (TRIATHLON)

Hyde Park

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

11:00 Τρίαθλο Γυναικών (τελικός)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:30 Τρίαθλο Ανδρών (τελικός)

 

 

ΒΟΛΕΪ (VOLLEYBALL)

Earls Court

28 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:30 Αλγερία-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

13:30 Κίνα-Σερβία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

16:45 Μ. Βρετανία-Ρωσία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

18:45 Ιταλία-Δομινικανή Δημοκρατία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

22:00 ΗΠΑ-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

00:00 Βραζιλία-Τουρκία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 Μ. Βρετανία-Βουλγαρία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

13:30 Ρωσία-Γερμανία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

16:45 Αυστραλία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

18:45 ΗΠΑ-Σερβία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

22:00 Ιταλία-Πολωνία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

00:00 Βραζιλία-Τυνησία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:30 Κίνα-Τουρκία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

13:30 Σερβία-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

16:45 Δομινικανή Δημοκρατία-Ρωσία (A΄ όμιλος, 2η ημέρα)

18:45 ΗΠΑ-Βραζιλία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

22:00 Ιταλία-Ιαπωνία (A΄ όμιλος, 2η ημέρα)

00:00 Μ. Βρετανία-Αλγερία (A΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 Σερβία-Τυνησία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

13:30 Πολωνία-Βουλγαρία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

16:45 Ιταλία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

18:45 ΗΠΑ-Γερμανία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

22:00 Μ. Βρετανία-Αυστραλία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

00:00 Βραζιλία-Ρωσία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:30 Δομινικανή Δημοκρατία-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

13:30 Αλγερία-Ρωσία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

16:45 Σερβία-Τουρκία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

18:45 M. Βρετανία-Ιταλία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

22:00 ΗΠΑ-Κίνα (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

00:00 Βραζιλία-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 Σερβία-Γερμανία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

13:30 Αυστραλία-Βουλγαρία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

16:45 Ρωσία-Τυνησία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

18:45 Πολωνία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

22:00 Βραζιλία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

00:00 Μ. Βρετανία-Ιταλία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:30 Βραζιλία-Κίνα (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

13:30 Ιαπωνία-Ρωσία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

16:45 Τουρκία-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

18:45 Μ. Βρετανία-Δομινικανή Δημοκρατία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

22:00 ΗΠΑ-Σερβία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

00:00 Αλγερία-Ιταλία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 Γερμανία-Τυνησία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

13:30 Μ. Βρετανία-Πολωνία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

16:45 Αυστραλία-Ιταλία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

18:45 Ρωσία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

22:00 Αργεντινή-Βουλγαρία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

00:00 Βραζιλία-Σερβία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

11:30 Αλγερία-Δομινικανή Δημοκρατία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

13:30 Κίνα-Νότια Κορέα (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

16:45 Μ. Βρετανία-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

18:45 Ιταλία-Ρωσία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

22:00 ΗΠΑ-Τουρκία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

00:00 Βραζιλία-Σερβία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 Αυστραλία-Πολωνία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

13:30 Ρωσία-Σερβία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

16:45 Ιταλία-Βουλγαρία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

18:45 Μ. Βρετανία-Αργεντινή (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

22:00 ΗΠΑ-Τυνησία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

00:00 Βραζιλία-Γερμανία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

15:00 Προημιτελικός 1

17:00 Προημιτελικός 2

21:00 Προημιτελικός 3

23:00 Προημιτελικός 4

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

16:00 Προημιτελικός 1

18:00 Προημιτελικός 2

21:30 Προημιτελικός 3

23:30 Προημιτελικός 4

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

17:00 Ημιτελικός 1

21:30 Ημιτελικός 2

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

17:00 Ημιτελικός 1

21:30 Ημιτελικός 2

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

13:30 «Μικρός τελικός»

20:30 Τελικός

 

12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

11:30 «Μικρός τελικός»

15:00 Τελικός

 

 

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (WATER POLO)

Olympic Park – Water Polo Arena

29 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

12:00 ΕΛΛΑΔΑ-Κροατία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

13:20 Καζακστάν-Ισπανία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

16:10 Ιταλία-Αυστραλία (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

17:30 Ουγγαρία-Σερβία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

20:20 Ρουμανία-Μ. Βρετανία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

21:40 Μαυροβούνιο-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

16:10 Ισπανία-Κίνα (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

17:30 Ιταλία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

20:20 Μ. Βρετανία-Ρωσία (Β΄ όμιλος, 1η ημέρα)

21:40 Ουγγαρία-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος, 1η ημέρα)

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

12:00 Ουγγαρία-Μαυροβούνιο (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

13:20 Κροατία-Ισπανία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

16:10 Αυστραλία-Καζακστάν (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

17:30 ΕΛΛΑΔΑ-Ιταλία (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

20:20 Σερβία-Μ. Βρετανία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

21:40 ΗΠΑ-Ρουμανία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

16:10 Ουγγαρία-Κίνα (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

17:30 Ιταλία-Ρωσία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

20:20 Ισπανία-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος, 2η ημέρα)

21:40 Μ. Βρετανία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 2η ημέρα)

 

2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

12:00 Ισπανία-Αυστραλία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

13:20 Καζακστάν-ΕΛΛΑΔΑ (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

16:10 Μαυροβούνιο-Σερβία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

17:30 Ρουμανία-Ουγγαρία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

20:20 Μ. Βρετανία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

21:40 Ιταλία-Κροατία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

16:10 Ισπανία-Ουγγαρία (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

17:30 Ρωσία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

20:20 Μ. Βρετανία-Ιταλία (Β΄ όμιλος, 3η ημέρα)

21:40 Κίνα-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος, 3η ημέρα)

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

12:00 Μαυροβούνιο-Ρουμανία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

13:20 Κροατία-Αυστραλία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

16:10 ΕΛΛΑΔΑ-Ισπανία (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

17:30 Ιταλία-Καζακστάν (Α΄ όμιλος, 4η ημέρα)

20:20 Ουγγαρία-Μ. Βρετανία (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

21:40 Σερβία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος, 4η ημέρα)

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

16:50 1. 2ος Α΄ ομίλου-3ος Β΄ ομίλου

18:10 2. 3ος Α΄ ομίλου-2ος Β΄ ομίλου

21:00 3. 1ος Α΄ ομίλου-4ος Β΄ ομίλου

22:20 4. 4ος Α΄ ομίλου-1ος Β΄ ομίλου

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

12:00 Καζακστάν-Κροατία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

13:20 ΕΛΛΑΔΑ-Αυστραλία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

16:10 Ρουμανία-Σερβία (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

17:30 Ουγγαρία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

20:20 Μ. Βρετανία-Μαυροβούνιο (Β΄ όμιλος, 5η ημέρα)

21:40 Ισπανία-Ιταλία (Α΄ όμιλος, 5η ημέρα)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

16:10 5. Ηττημένος 1-Ηττημένος 4 (Θέσεις 5-8)

17:30 6. Νικητής 1-Νικητής 4 (Ημιτελικός)

20:20 7. Ηττημένος 2-Ηττημένος 3 (Θέσεις 5-8)

21:40 8. Νικητής 2-Νικητής 3 (Ημιτελικός)

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

16:30 1. 1ος Α΄ ομίλου-4ος Β΄ ομίλου

17:50 2. 2ος Α΄ ομίλου-3ος Β΄ ομίλου

20:40 3. 3ος Α΄ ομίλου-2ος Β΄ ομίλου

22:00 4. 4ος Α΄ ομίλου-1ος Β΄ ομίλου

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

16:30 Ηττημένος 5-Ηττημένος 7 (Θέσεις 7-8)

17:50 Νικητής 5-Νικητής 7 (Θέσεις 5-6)

20:40 Ηττημένος 6-Ηττημένος 8 («Μικρός τελικός»)

22:00 Νικητής 6-Νικητής 8 (Τελικός)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

16:20 5. Ηττημένος 1-Ηττημένος 3 (Θέσεις 5-8)

17:40 6. Νικητής 1-Νικητής 3 (Ημιτελικός)

20:30 7. Ηττημένος 2-Ηττημένος 4 (Θέσεις 5-8)

21:50 8. Νικητής 2-Νικητής 4 (Ημιτελικός)

 

12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΑΝΔΡΕΣ)

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

12:20 Ηττημένος 5-Ηττημένος 7 (Θέσεις 7-8)

13:40 Νικητής 5-Νικητής 7 (Θέσεις 5-6)

16:30 Ηττημένος 6-Ηττημένος 8 («Μικρός τελικός»)

17:50 Νικητής 6-Νικητής 8 (Τελικός)

 

 

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ (WEIGHTLIFTING)

ExCeL

28 ΙΟΥΛΙΟΥ

17:30 48 κιλά Γυναικών – Α΄ γκρουπ

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 56 κιλά Ανδρών – Β΄ γκρουπ

14:30 53 κιλά Γυναικών – Β΄ γκρουπ

17:30 53 κιλά Γυναικών – Α΄ γκρουπ

21:00 56 κιλά Ανδρών – Α΄ γκρουπ

 

30 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 62 κιλά Ανδρών – Β΄ γκρουπ

14:30 58 κιλά Γυναικών – Β΄ γκρουπ

17:30 58 κιλά Γυναικών – Α΄ γκρουπ

21:00 62 κιλά Ανδρών – Α΄ γκρουπ

 

31 ΙΟΥΛΙΟΥ

12:00 69 κιλά Ανδρών – Β΄ γκρουπ

14:30 63 κιλά Γυναικών – Β΄ γκρουπ

17:30 63 κιλά Γυναικών – Α΄ γκρουπ

21:00 69 κιλά Ανδρών – Α΄ γκρουπ

 

1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 77 κιλά Ανδρών – Β΄ γκρουπ

14:30 69 κιλά Γυναικών – Β΄ γκρουπ

17:30 69 κιλά Γυναικών – Α΄ γκρουπ

21:00 77 κιλά Ανδρών – Α΄ γκρουπ

 

3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:00 85 κιλά Ανδρών – Β΄ γκρουπ

14:30 75 κιλά Γυναικών – Β΄ γκρουπ

17:30 75 κιλά Γυναικών – Α΄ γκρουπ

21:00 85 κιλά Ανδρών – Α΄ γκρουπ

 

4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:30 94 κιλά Ανδρών – Β΄ γκρουπ

21:00 94 κιλά Ανδρών – Α΄ γκρουπ

 

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:30 +75 κιλά Γυναικών – Α΄ γκρουπ

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:30 105 κιλά Ανδρών – Β΄ γκρουπ

21:00 105 κιλά Ανδρών – Α΄ γκρουπ

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

17:30 +105 κιλά Ανδρών – Β΄ γκρουπ

21:00 +105 κιλά Ανδρών – Α΄ γκρουπ

 

 

ΠΑΛΗ (WRESTLING)

ExCeL

5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:00 55 κιλά ελληνορωμαϊκής (προκριματικά)

15:00 74 κιλά ελληνορωμαϊκής (προκριματικά)

15:30 55 κιλά ελληνορωμαϊκής (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

15:30 74 κιλά ελληνορωμαϊκής (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

19:45 55 κιλά ελληνορωμαϊκής («μικροί τελικοί»)

19:45 74 κιλά ελληνορωμαϊκής («μικροί τελικοί»)

20:25 55 κιλά ελληνορωμαϊκής (τελικός)

20:25 74 κιλά ελληνορωμαϊκής (τελικός)

 

6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:00 60 κιλά ελληνορωμαϊκής (προκριματικά)

15:00 84 κιλά ελληνορωμαϊκής (προκριματικά)

15:00 120 κιλά ελληνορωμαϊκής (προκριματικά)

15:30 60 κιλά ελληνορωμαϊκής (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

15:30 84 κιλά ελληνορωμαϊκής (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

15:30 120 κιλά ελληνορωμαϊκής (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

19:45 60 κιλά ελληνορωμαϊκής («μικροί τελικοί»)

19:45 84 κιλά ελληνορωμαϊκής («μικροί τελικοί»)

19:45 120 κιλά ελληνορωμαϊκής («μικροί τελικοί»)

20:25 60 κιλά ελληνορωμαϊκής (τελικός)

20:25 84 κιλά ελληνορωμαϊκής (τελικός)

20:25 120 κιλά ελληνορωμαϊκής (τελικός)

 

7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:00 66 κιλά ελληνορωμαϊκής (προκριματικά)

15:00 96 κιλά ελληνορωμαϊκής (προκριματικά)

15:30 66 κιλά ελληνορωμαϊκής (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

15:30 96 κιλά ελληνορωμαϊκής (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

19:45 66 κιλά ελληνορωμαϊκής («μικροί τελικοί»)

19:45 96 κιλά ελληνορωμαϊκής («μικροί τελικοί»)

20:25 66 κιλά ελληνορωμαϊκής (τελικός)

20:25 96 κιλά ελληνορωμαϊκής (τελικός)

 

8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:00 48 κιλά ελευθέρας Γυναικών (προκριματικά)

15:00 63 κιλά ελευθέρας Γυναικών (προκριματικά)

15:25 48 κιλά ελευθέρας Γυναικών (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

15:25 63 κιλά ελευθέρας Γυναικών (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

19:45 48 κιλά ελευθέρας Γυναικών («μικροί τελικοί»)

19:45 63 κιλά ελευθέρας Γυναικών («μικροί τελικοί»)

20:15 48 κιλά ελευθέρας Γυναικών (τελικός)

20:15 63 κιλά ελευθέρας Γυναικών (τελικός)

 

9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:00 55 κιλά ελευθέρας Γυναικών (προκριματικά)

15:00 72 κιλά ελευθέρας Γυναικών (προκριματικά)

15:25 55 κιλά ελευθέρας Γυναικών (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

15:25 72 κιλά ελευθέρας Γυναικών (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

19:45 55 κιλά ελευθέρας Γυναικών («μικροί τελικοί»)

19:45 72 κιλά ελευθέρας Γυναικών («μικροί τελικοί»)

20:15 55 κιλά ελευθέρας Γυναικών (τελικός)

20:15 72 κιλά ελευθέρας Γυναικών (τελικός)

 

10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:00 55 κιλά ελευθέρας Ανδρών (προκριματικά)

15:00 74 κιλά ελευθέρας Ανδρών (προκριματικά)

15:30 55 κιλά ελευθέρας Ανδρών (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

15:30 74 κιλά ελευθέρας Ανδρών (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

19:45 55 κιλά ελευθέρας Ανδρών («μικροί τελικοί»)

19:45 74 κιλά ελευθέρας Ανδρών («μικροί τελικοί»)

20:25 55 κιλά ελευθέρας Ανδρών (τελικός)

20:25 74 κιλά ελευθέρας Ανδρών (τελικός)

 

11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

15:00 60 κιλά ελευθέρας Ανδρών (προκριματικά)

15:00 84 κιλά ελευθέρας Ανδρών (προκριματικά)

15:00 120 κιλά ελευθέρας Ανδρών (προκριματικά)

15:30 60 κιλά ελευθέρας Ανδρών (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

15:30 84 κιλά ελευθέρας Ανδρών (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

15:30 120 κιλά ελευθέρας Ανδρών (φάση «16», προημιτελικοί και ημιτελικοί)

19:45 60 κιλά ελευθέρας Ανδρών («μικροί τελικοί»)

19:45 84 κιλά ελευθέρας Ανδρών («μικροί τελικοί»)

19:45 120 κιλά ελευθέρας Ανδρών («μικροί τελικοί»)

20:25 60 κιλά ελευθέρας Ανδρών (τελικός)

20:25 84 κιλά ελευθέρας Ανδρών (τελικός)

20:25 120 κιλά ελευθέρας Ανδρών (τελικός)

This entry was posted on Δευτέρα, Ιούλιος 9th, 2012 at 22:15 and is filed under ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΚΟΣΜΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 response about “Το πλήρες πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων”

  1. Μαριον said:

    μπορείτε να δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων 2012 και από εδώ

    http://www.newslab24.com/Games2012/Olympics/OlympicsSchedule.aspx

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!