Γρεβενά – ΝΕΑ- ΕΙΔΗΣΕΙΣ – news- Grebena live GREVENA TV

O No 1 Ραδιοφωνικός σταθμός της Δυτικής Μακεδονίας με έδρα τα Γρεβενά

O Deliveras έγινε «Γρεβενιώτης»

Στη δημοσιότητα οι ΜΚΟ που συμμετέχουν στο πρόγραμμα του υπ. Εργασίας

Σεπτέμβριος 8th, 2011 by Χρήστος Μίμης

Αναρτήθηκε η λίστα με τα ονόματα όλων των μελών και των διοικητικών συμβουλίων των φορέων που έχουν ζητήσει να συμμετάσχουν στα προγράμματα Κοινωφελούς Εργασίας

Νωρίτερα ο υπουργός Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης Γ. Κουτρουμάνης, από το βήμα της Βουλής, δήλωσε πως πρέπει να γνωρίζουμε όλοι ποιοι είναι αυτοί που θα συμμετέχουν σε αυτά τα προγράμματα. Πρόκειται για τους φορείς που έχουν υπογράψει συμβάσεις με ΟΤΑ ΄α και ΄β βαθμού, με άλλους οργανισμούς και ΝΠΔΔ σε όλη την Ελλάδα. Δεν έχει γίνει η αξιολόγηση ακόμη, δεν έχει πει την τελευταία λέξη η Γενική Γραμματεία Διαχείρισης Κοινοτικών και άλλων πόρων σε σχέση με την επιλογή όλων αυτών των φορέων. Σύμφωνα με τον κ. Κουτρουμάνη, όλα τα προγράμματα θα γίνουν με αντικειμενικά κριτήρια.

«Όλες οι προσλήψεις θα γίνουν με κριτήρια του ΑΣΕΠ, γιατί αυτό το κεκτημένο που έχουμε τα τελευταία δύο χρόνια, που ουσιαστικά έχει ως αποτέλεσμα να μην υπάρχει ούτε ένας, έστω και συμβασιούχος, στο Δημόσιο εκτός των διαδικασιών του ΑΣΕΠ, θα το διατηρήσουμε και θα το ενισχύσουμε με κάθε τρόπο» τόνισε ο υπουργός.

Ανακοίνωση
Μετά την λήξη της προθεσμίας για την υποβολή προτάσεων από δυνητικούς δικαιούχους, στο πλαίσιο των προσκλήσεων προς τις Περιφέρειες της χώρας, που αφορούν στην «Δημιουργία θέσεων απασχόλησης σε τοπικό επίπεδο μέσω προγραμμάτων κοινωφελούς χαρακτήρα», η Ε.Υ.Δ. Ε.Π. ΑΝ.ΑΔ. ανακοινώνει, ότι στις σχετικές προσκλήσεις εκδήλωσαν ενδιαφέρον να συμμετάσχουν ανά Περιφέρεια, οι φορείς που περιλαμβάνονται στους πίνακες που ακολουθούν, ενώ παρατίθεται για κάθε φορέα η σύνθεση του Διοικητικού του Συμβουλίου.

Δείτε ποιες είναι:

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΘΡΑΚΗ

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΕΝΩΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΕΡΟΣΤΕΡΓΙΟΥ 

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΡΟΜΠΟΤΑ

ΤΑΜΙΑΣ: ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΜΑΡΙΑΣ

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΥΡΙΑΚΗ ΧΙΩΤΗ ΠΡΑΣΣΑ

ΜΕΛΗ: ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΓΡΑΝΑΣ, ΙΩΑΝΝΗΣ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ

ΕΠΙΜΕΝΟΥΜΕ ΔΡΑΜΑ -ΑΣΤΙΚΗ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ
ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
ΝΟΜΟΥ ΔΡΑΜΑΣ
Πρόεδρος:Ξανθόπουλος Θεόφιλος, 

Αντιπρόεδρος: Μωυσιάδης Αναστάσιος,

Γραμματέας: Τελλίδης Ιωάννης,

Ταμίας: Καριοφυλλίδου Ζωή,

Μέλος: Μπέσσας Θεόδωρος

ΕΡΓΑΤΟΫΠΑΛΛΗΛΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 1. Χασανίδης Πέτρος, Πρόεδρος Δ.Σ. 

2. Σταματόπουλος Κων/νος, Αντιπρόεδρος Δ.Σ.

3. Ζάχαρης Κων/νος, Γενικός Γραμματέας.

4. Κατίρης Κων/νος, Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας.

5. Λυρούδης Χρήστος, Οργανωτικός Γραμματέας.

6. Κεφαλά Σιδερή, Ταμίας.

7. Ζιώλγας Κων/νος, Έφορος.

8. Δημητριάδης Δημήτριος, Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής.

9. Σακιζλή Βενετία, Μέλος.

10. Χατζηχαραλάμπους Παναγιώτης, Μέλος.

11. Μπισκιτζής Χρήστος, Μέλος.

12. Τσομπανόπουλος Στυλιανός, Μέλος.

13. Γιαννακίδης Παντελής, Μέλος.

ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΗΛΙΑΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ ΑΘΗΝΑ

ΤΑΜΙΑΣ: ΜΥΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΜΕΛΟΣ: ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΣΕΕ Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ – ΚΜΟΠ Αντωνία Τορρένς του Αντωνίου, Πρόεδρος 

Δεδεψίδου Αργυρούλα – Αννούλα του Γεωργίου, Γενική Γραμματέας

Καφτεράνης Χαρίσιος του Ιωάννη, Ταμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΑΚΤΩΝ ΝΕΑΣ ΚΑΡΒΑΛΗΣ Παπαδόπουλος Ηλίας του Πέτρου Πρόεδρος 

Ιωσηφίδου Αναστασία του Ζάμπα Αντιπρόεδρος

Ιωσηφίδης Αντώνης του Κων/νου Γεν. Γραμματέας

Ζοπόγλου Μιχαήλ του Γεωργίου Ταμίας

Κουτράκης Λάζαρος του Ασημή Εφορος

Πολυζάκης Ιωάννης του Ιγνατίου Μέλος

Λινάκη Χριστίνα του Ελευθερίου Μέλος

ΠΝΟΗ – ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ  : ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΔΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ : ΣΩΤΗΡΙΑ ΠΕΞΑΡΑ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ : ΤΣΙΒΙΩΤΟΥ – ΚΙΤΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΤΑΜΙΑΣ : ΙΩΑΝΝΑ ΧΑΤΖΗΒΑΡΥΤΗ

ΜΕΛΟΣ : ΑΝΕΣΤΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΑΡΣΙΣ ΓΑΒΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, 

ΜΟΣΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ,

ΠΟΥΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΚΜΟΠ Αντωνία Τορρένς του Αντωνίου, Πρόεδρος 

Δεδεψίδου Αργυρούλα – Αννούλα του Γεωργίου, Γενική Γραμματέας

Καφτεράνης Χαρίσιος του Ιωάννη, Ταμίας

ΚΕΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΗΛΙΩΝΗΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΕΡΑΣΩ ΝΤΕΛΛΗ

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΜΑΤΙΝΑ ΚΑΝΑΚΗ

ΟΡΓ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ: ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΠΕΛΛΙΑ

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΩΝ: ΧΡΥΣΑ ΜΠΟΥΦΙΔΟΥ

ΙΝΕ ΓΣΕΕ Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΑΜΕΑ «Ο ΣΩΤΗΡ» 1.      Λιακόπουλος Γεώργιος 

2.    Παπαεμμανουήλ Πέτρος

3.    Ζηνωνίδης Απόστολος

4.    Φιλιππούση Εριέττα

5.     Φούκος Αθανάσιος

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΠΟΛΙΤΩΝ Ανθυμίδης Κωνσταντίνος του Γεωργίου, Πρόεδρος 

Πολίτης Ευστάθιος του Παναγιώτη, αντιπρόεδρος

Κατής Ασημάκης του Δημητρίου, γραμματέας (τελεί υπό αντικατάσταση μετά από παραίτηση που υπέβαλλε πρόσφατα)

Σούζας Ζαχαρίας του Βασιλείου, ταμίας

Ανδρεάδης Ανδρέας του Χριστόδουλου, απλό μέλος

ΑΜΚΕ-ΑΝΑΣΑ ΚΑΙ ΖΩΗ  ΣΤΗ ΠΕΛΛΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ  ΤΟΔΙΤΣΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

ΔΙΕΥΘΥΝΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΜΕΛΟΣ ΚΑΓKΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

 

ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΑΜΚΕ-ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΖΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, 

ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΓΕΝΙΚΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ: ΖΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΥΨΙΠΥΛΗ

ΜΕΛΟΣ: ΖΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΙΜΕ ΓΣΕΒΕΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΓΙΑΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΒΒΑΘΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΣΚΟΡΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΙΝΕ ΓΣΕΕ Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ(ΙΠΑΔΜ) Τράντης Χρήστος (Πρόεδρος) 

Βίκας Κων/νος (Αντιπρόεδρος)

Βάρκας Γιώργος (μέλος)

Καρλόπουλος Ευάγγελος (μέλος)

Παπαδόπουλος Αθανάσιος (μέλος)

ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ «Ο ΜΠΟΥΡΙΝΟΣ» Πρόεδρος: Μπατσή Άννα 

Αντιπρόεδρος: Τσίτσας Θεόδωρος

Γενικός Γραμματέας: Μπούρτσος Αθανάσιος

Ταμίας: Μπόραβος Γεώργιος

Έφορος Αναβάσεων, Χιονοδρομίας & Αναρρίχησης: Τσιούτσιος Γεώργιος

Έφορος Καταφυγίου: Μάνος Χαρίσιος

Έφορος Βοτανικού Μουσείου: Τριανταφύλλου Γιάννης

Έφορος Δημοσίων Σχέσεων: Πατσάκας Αναστάσιος

Έφορος Υλικού & Περιουσίας: Καλαμπούκας Ιωάννης

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΠΡΕΣΠΩΝ(CTP) SCHEINER GABRIELA: ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ 

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΛΛΗ: ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΖΟΥΖΕΛΗ ΣΟΦΙΑ: ΤΑΜΙΑΣ

ΑΜΑΛΙΑ ΤΟΠΑΛΟΠΟΥΛΟΥ: ΕΛΕΓΚΤΗΣ

ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ: ΜΕΛΟΣ

 

ΙΟΝΙΑ ΝΗΣΙΑ

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΑΜΚΕ-«ΦΟΡΟΥΜ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ:ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΑΔΡΙΑΤΙΚΗΣ ΙΟΝΙΟΥ»(CULTUREPOLIS) ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΑΟΠΟΔΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΕΠΙΤΡΠΗΣ, ΠΡΟΕΔΡΟΣ 

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΚΑΡΒΕΛΗΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ, ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ, ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΥΔΗΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΔΙΔΑΣΚΩΝ ΙΟΝΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ, ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΜΑΡΙΑ-ΛΟΥΪΖΑ ΛΑΟΠΟΔΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΑΡΧ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ-ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ, ΤΑΜΙΑΣ,

ΜΑΡΙΑ ΟΒΑΛΕ ΤΟΥ ΘΩΜΑ, ΕΡΕΥΝΗΤΡΙΑ ΙΟΝΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ, ΜΕΛΟΣ

ΔΗΩ Πρόεδρος: Χαρίσης Αργυρόπουλος 

Αντιπρόεδρος: Χαρίκλεια Μινώτου

Γραμματέας: Κατερίνα Κολτσίδα

Μέλη: Θεοχάρης Αγγελίδης, Δημήτρης Δημητριάδης

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΕΡΥΘΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 

Πρόεδρος: ΘΕΟΤΟΚΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

Αναπληρωτής Πρόεδρος: ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΜΑΡΙΝΕΛΑ

Αντιπρόεδρος: ΠΙΕΡΡΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ

Γραμματέας: ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Μέλη: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ, ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ, ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΠΑΡΙΓΟΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΓΡΟΠΕΤΗ ΜΑΡΙΑ, ΔΟΛΙΑΝΙΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΙΜΕ ΓΣΕΒΕΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΓΙΑΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΒΒΑΘΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΣΚΟΡΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΜΚΟ-ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΙΣΩΝ ΕΥΚΑΙΡΙΩΝ(EQUAL SOCIETY) ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΦΡΕΜΕΝΤΙΤΗΣ – ΠΡΟΕΔΡΟΣ 

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ – ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΡΕΝΤΖΕΛΟΣ – ΤΑΜΙΑΣ

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΜΟΥΜΟΥΤΖΗΣ – ΑΝ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΑΤΘΑΙΟΥ – ΑΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΛΥΤΑΣ – ΑΝ. ΤΑΜΙΑΣ

ΟΜΑΔΑ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 1. Γυφτάκης Γεράσιμος Πρόεδρος, 

2. Βόσσος Νικόλαος Αντιπρόεδρος,

3. Σπίνος Ζαφείρης Γραμματέας,

4. Νικολουδάκης Θεοφάνης Βοηθός Γραμματέα,

5. Λιβέρης Σπύρος Ταμίας,

6. Ακτύπης Διονύσιος Βοηθός Ταμία,

7. Συνετός Αντώνης Μέλος ΔΣ

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΕΞΩΡΑΪΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΝΤΖΑΒΙΝΑΤΩΝ ΒΟΥΝΙΟΥ»Η ΚΟΥΝΟΠΕΤΡΑ» ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΕΡΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΝΕΟΧΩΡΙΤΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΤΑΜΙΑΣ: ΑΤΣΑΡΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΚΑΤΣΙΒΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΖΕΡΒΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΧΤΗΡΑ «ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ» Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος Πρόεδρος 

Κωνσταντίνος Κοτσιλίνης Αντιπρόεδρος

Χρήστος Καμμιλάτος Γενικός Γραμματέας

Ιωάννης Λαμπρόπουλος Ταμίας

Στέφανος Βασδέκης Μέλος

Ευαγγελία Μαλαμάκη Μέλος

Γεώργιος Θανόπουλος Μέλος

Ανδρέας Γραμματικός Αναπληρωματικό Μέλος

Αναστάσιος Ζορμπάς Αναπληρωματικό Μέλος

Θάνος Καλλίρης Αναπληρωματικό Μέλος

Χρυσούλα Μυλωνά, Επίτιμο Μέλος

Βασίλειος Μαρκής, Επίτιμο Μέλος

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΕΝΑΓΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ ΖΑΡΚΑΔΑ

ΤΑΜΙΑΣ: ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΝΟΝΗ

ΕΦΟΡΟΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΣ

ΗΠΕΙΡΟΣ

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΙΜΕ ΓΣΕΒΕΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΓΙΑΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΒΒΑΘΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΣΚΟΡΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΔΙΕΘΝΕΣ ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΩΣΙΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ(ICSD) Πρόεδρος: Κουμανάκος Ευάγγελος, 

Γ.Γραμματέα: Νικολάου Ευάγγελος,

Ταμίας: Σιώζη Μιχάλη

ΙΝΕ ΓΣΕΕ Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΑΜΚΕ-ΠΙΝΔΟΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ Βραζιτούλης Ιωάννης του Μιχαήλ  Πρόεδρος 

Σαραφίδου Χρυσούλα του Ιωάννη Αντιπρόεδρος

Χρήστου Βασίλης του Νικολάου Διευθύνων Σύμβουλος- Ταμίας

ΙΣΤΟΡΙΚΗ -ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ » ΣΟΥΛΙΩΤΙΚΗ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΙΑ’ Πρόεδρος: Νικόλαος ΣΤΡΑΤΗΣ 

Αντιπρόεδρος: Γεώριος ΜΠΑΡΚΑΣ

Γ.Γραμματέας: Αλέξιος ΛΑΜΠΡΟΥ

Ταμίας: Ελένη ΣΤΡΑΤΗ

Έφορος: Εκδηλώσεων Αλεξάνδρα ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΕΡΥΘΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 

Πρόεδρος: Παπαδοπούλου Μάρθα

Α΄Αντιπρόεδρος Γεωργούλης Αναστάσιος

Β΄Αντιπρόεδρος  Τσιμογιάννης Ευάγγελος

Γραμματέας Σίμου Ελένη

Ταμίας Ζηκίδου Ντάση-Καλλιρόη

Μέλη: Καμπέρης Σπρύρος, Τόλης Χαρίλαος, Γιωτάκη Ελένη, Αλμπάνης Τριαντάφυλλος΄

Έκτατα Μέλη:  Καλυβιώτη Χριστίνα, Μπέγκας Θωμάς

ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ(ΕΨΕΠ) – Παναγιώτης Κρανάς, Πρόεδρος 

– Ευδοξία Τσουρή, Αντιπρόεδρος

– Κωνσταντίνος Ευθυμίου, Γενικός Γραμματέας

– Θεοχάρης Οικονόμου, Οικονομικός Επόπτης

– Γεώργιος Θεοχάρης, Μέλος

 

ΘΕΣΣΑΛΙΑ

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
anthropomania 1. Νικόλαος Πιτσούλης – Πρόεδρος, Εκπρόσωπος και Διαχειριστής της εταιρίας 

2. Ζάρκος Βασίλειος – Αντιπρόεδρος

3. Πέτρου Γεώργιος – Μέλος

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ 

ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΖΟΡΜΠΑΣ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΡΚΑΛΑ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΡΑΛΗΣ

ΑΜΚΕ-«ΚΥΨΛΗ ΜΕΛΙΣΣΑΤΙΚΩΝ» Πρόεδρος: Αλεξόπουλος Βάιος
Αντιπρόεδρος: Όρκας Αντώνιος
Γραμματέας:Τσιάπρας Δημήτριος
Ταμίας: Τσάμη Αλεξάνδρα
Μέλος: Καρακάση Δέσποινα
ΔΙΚΤΥΟ ΠΕΡΡΑΙΒΑΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΣΚΡΙΑΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΜΠΟΥΖΟΥΚΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ Α’: ΚΟΝΙΑΡΗ ΕΛΕΝΗ

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ Β’: ΑΣΤΕΡΙΟΥ ΘΩΜΑΣ

ΤΑΜΙΑΣ: ΦΟΥΡΚΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑιΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ: ΚΕΛΕΠΟΥΡΗ ΚΑΙΤΗ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ: ΦΟΥΝΤΑΡΛΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ

ΛΙΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΛΙΟΛΙΟΣ ΘΩΜΑΣ

ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΛΜΥΡΟΥ «ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ» Πρόεδρος :  Καραζούπης Χρήστος 

Αντιπρόεδρος : Μελέτης Χρήστος

Γραμματέας : Σταματίου Γεώργιος

Υπεύθυνος Οικονομικού : Κοντούρης Χρήστος

Υπεύθυνος Υλικού : Καλλές Χρήστος

ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΛΜΥΡΟΥ «ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ» Πρόεδρος :  Καραζούπης Χρήστος 

Αντιπρόεδρος : Μελέτης Χρήστος

Γραμματέας : Σταματίου Γεώργιος

Υπεύθυνος Οικονομικού : Κοντούρης Χρήστος

Υπεύθυνος Υλικού : Καλλές Χρήστος

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΟΣΟΥ ALZEHEIMER ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΩΝ Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ Πρόεδρος: Νούλα-Ανανιάδου Κωνσταντία 

Αντιπρόεδρος: Παγίτσας Ιωάννης

Γραμματέας: Γαμβρολάκη Μαρία

Ταμίας : Ντάφου Σωτηρία

Μέλη : Καμπούρα-Νιφλή Ελένη

Γραμμενούδη Αθανασία

Σημοπούλου Ευαγγελία

ΕΟΠ-ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΘΕΚΛΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΥΔΗ 

ΜΕΛΟΣ: ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΟΤΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΛΥΤΡΑ

ΜΕΛΟΣ: ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΖΑΧΑΡΟΥΛΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΠΛΙΑΤΣΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΦΡΥΔΑΣ

ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΚΑΤΩ ΟΛΥΜΠΟΥ-ΑΝΩ ΚΙΣΣΑΒΟΥ-ΠΗΝΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΕΜΠΩΝ Πρόεδρος: Χλωρός  Αστέριος (εικαστικά – εργοδηγός δομικών έργων) 

Αντιπρόεδρος: Κόσσυβα  Κατερίνα (καθηγήτρια φιλόλογος)

Γραμματέας: Τσίπης Κυριάκος (δασολόγος)

Ταμίας: Χλωρού – Αποστολού   Σταματία (δημόσια διοίκηση-λογίστρια)

τακτικά μέλη: Βλαχοστέργιου Ευαγγελία (καθηγήτρια φιλόλογος), Δαδιώτη Έλπη (νηπιαγωγός), Παναγιωτίδου Βαρβάρα (καθηγήτρια βιολογίας, πρώην υπεύθυνη  περιβαλλοντικής εκπαίδευσης Ν. Λάρισας,)

ΙΔΡΥΜΑ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ Πρόεδρος:  Ο  Καθηγητής Ανδρέας Αθηναίος 

Α Αντιπρόεδρος: Ο Καθηγητής Σταύρος Κοταρίδης

Β Αντιπρόεδρος: Ο Καθηγητής Γεώργιος Μεταλληνός

Μέλος: Βασιλική Αντωναροπούλου

Μέλος: Αναστάσιος Βασιλάς

ΙΜΕ ΓΣΕΒΕΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΓΙΑΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΒΒΑΘΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΣΚΟΡΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΙΝΕ ΓΣΕΕ Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ALZHEIMER «Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ» ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΛΙΑΠΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 

Α’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΥΝΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΡΟΪΛΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ

ΤΑΜΙΑΣ: ΣΚΟΥΡΤΗ ΜΑΡΙΑ

ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ: ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΣΗΜΕΝΙΑ

ΣΟΥΜΒΟΥΛΟΣ: ΚΕΡΑΣΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΚΕΝΤΡΟ ΑΠΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ ΕΥΗΣ ΛΟΥΛΗ «Η ΑΓΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ» Πρόεδρος : ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ & ΑΛΜΥΡΟΥ) 

Αντιπρόεδρος : ΚΙΑΜΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΡΩΤΟΣΥΓΚΕΛΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ & ΑΛΜΥΡΟΥ)

Ταμίας : ΛΟΥΛΗ ΑΝΝΑ

Γεν. Γραμματέας : ΛΙΑΠΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Σύμβουλος : ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ)

ΟΡΑΜΑ ΜΚΟ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΜΕΜΤΣΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΜΠΙΡΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ

ΤΑΜΙΑΣ: ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ: ΠΑΠΑΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΣΑΡΚΟΣ ΣΑΒΒΑΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΡΕΥΝΩΝ(ΠΑ.Κ.Ο.Ε.)  Πρόεδρος – Παναγιώτης Χριστοδουλάκης 

 Αντιπρόεδρος – Στέλιος Λογοθέτης

 Γενικός Γραμματέας – Κώστας Καρράς

 Μέλος – Ανδρέας Παπαμιχαήλ

 Μέλος – Μαρία Στιλπνοπούλου

 

ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΑΜΚΕ – ΗΛΙΑΚΤΙΔΑ ΑΝΔΡΕΑΔΕΛΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ  Δ.Σ. 

ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ Δ.Σ.

ΤΣΙΚΝΑ ΑΝΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ – ΤΑΜΙΑΣ

ΙΝΤΖΙΡΤΖΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ – ΤΑΜΙΑΣ

ΦΡΑΓΚΟΥ- ΚΟΥΔΟΥΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΕΛΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΣΩΣΗΣ – Παράρτημα Λέσβου Πρόεδροςκ. Καλογερόπουλος Γιώργος 

Αντιπρόεδροςκ. Πρίπορας Νίκος

Γεν. Γραμ.κ. Παρμάκης Νεκτάριος

Ταμίαςκα. Σαχπαζαριδου Aντζελα

Ειδ. Γραμ.κα. Ασλανίδου Τζένη

Μέλοςκ. Αλεξάκης Γιώργος

Μέλοςκ. Τσιόγκα Χρυσούλα

Παρατήρηση: Η κεντρική διοίκηση της ΕΟΔ εδρεύει στη Θεσσαλονίκη.

ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Γ.Σ.Ε.Ε. Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ & ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΑΙΓΑΙΟΥ «ΑΡΧΙΠΕΛΑΓΟΣ» Πρόεδρος – Γιωτάκος Νικόλαος 

Διαχειριστές – Αναστασία Μήλιου / Τσιμπίδης Θεόδωρος

Μέλη – Ευρυδίκη Χαλικα / Γεωργία Μελετίου / Αθηνά Οικονόμου

ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΕΦΗΒΟΥ Πρόεδρος: Σιδηροφάγη Π., 

Γραμματέας: Κώττη Σ.,

Ταμίας: Xατζηιωάννου – Δημητρίου Ν.

ΜΙΚΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΗΜΕΡΕΥΣΗΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΓΙΑ ΑΜΕΑ «Η ΚΥΨΕΛΗ» ΠΡΟΕΔΡΟ : ΓΡΑΜΜΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟ : ΣΙΚΕΛΛΗ ΜΙΧΑΛΗ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ : ΛΟΥΚΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ

ΤΑΜΙΑ : ΧΑΤΖΗΓΙΟΒΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΟ

ΑΝ. ΤΑΜΙΑ : ΚΟΥΒΑΡΟ ΜΙΧΑΛΗ

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ : ΠΟΛΥΠΑΘΕΛΛΗ ΜΙΧΑΛΗ

ΜΕΛΟΣ : ΑΒΑΓΙΑΝΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

ΦΟΡΕΑΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΜΗΘΥΜΝΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ:                          ΜΟΛΒΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ:                ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ :                  ΜΠΕΡΤΟΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΑΝΑΠΛ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ :  ΜΑΤΖΩΡΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ

ΥΠΕΥΘ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ:ΛΕΜΠΕΣΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΥΠΕΥΘ. ΤΥΠΟΥ &

ΔΗΜ. ΣΧΕΣΕΩΝ :                 ΝΤΟΥΛΓΕΡΗ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ(ΕΒΕΛΙΝΑ)

ΑΝΑΠΛ.ΥΠΕΥΘ. ΤΥΠΟΥ

& ΔΗΜ. ΣΧΕΣΕΩΝ:             ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ :                                ΧΑΒΟΥΤΣΙΩΤΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ

ΜΕΛΟΣ :                                ΒΟΥΛΑΣ ΡΑΦΑΗΛ

ΜΕΛΟΣ:                                 ΜΠΑΚΑΛΜΠΑΣΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΜΕΛΟΣ:                                 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΚΕΝΤΡΟ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΣΥΡΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΣΕΒΑΣΜΙΟΤΑΤΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΣΥΡΟΥ κ.κ.  ΔΩΡΟΘΕΟΣ 

ΜΑΡΚΟΥΪΖΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΛΗΜΕΡΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΧΡΥΣΙΝΗΣ

ΙΕΡΟΛΟΓΙΟΤΑΤΟΣ ΦΛΑΒΙΑΝΟΣ ΑΛΜΠΕΣΚΟΥ

ΙΝΕ ΓΣΕΕ Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΠΑΡΚΟ ΤΗΛΟΥ ΔΡ ΑΛΙΦΕΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ, 

ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ,

ΔΡ ΔΡΟΥΓΑ ΑΙΜΙΛΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ,

ΛΕΒΑΝΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΝΟΜΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ,

ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ,

ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΓΟΡΩΝ,

ΧΑΤΖΗΦΟΥΝΤΑΣ ΤΕΛΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ MARKETING & ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ,

ΑΛΙΦΕΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ,

ΚΑΡΤΕΡΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΥΠΟΥ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΝΑΞΟΥ «ΝΑΞΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ» ΠΡΟΕΔΡΟΣ : Ιωάννης Παπαδόπουλος, 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ : Γεώργιος Γκούφας,

ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Ευάγγελος Καραμανής,

ΑΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Ιάκωβος Καραμπάτσης,

ΤΑΜΙΑΣ: Μιχαήλ Μαθιάσος,

ΑΝ.ΤΑΜΙΑΣ: Βασίλειος Κουτσογιαννάκης,

ΜΕΛΟΣ: Μιχαήλ Ρούσσος,

ΑΝ.ΜΕΛΗ: Δημήτριος Γιαννάκης, Γεώργιος Κατσάνης.

ΕΝΩΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ ΝΑΞΟΥ Πρόεδρος: Στρατούρης Ελευθέριος του Ιωάννη 

Αντιπρόεδρος: Καλογείτονας Γεώργιος του Δημητρίου

Γενικός Γραμματέας : Μαργαρίτης Ιωάννης του Μιχαήλ

Ταμίας:  Κατσαράς Ευάγγελος του Νικηφόρου

Μέλος: Λατίνας Γεώργιος του Κωνσταντίνου

ΕΜΠΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ «Ο ΕΡΜΗΣ» Πρόεδρος: Καλαθιανάκης Άγγελος, 

Αντιπρόεδρος: Φράγκος Αθανάσιος,

Γραμματέας: Τσαγκάρης Νικόλαος,

Ταμίας: Mαρίνος Ιωάννης,

Μέλη: Διαμαντής Ιωάννγς,

Μάγκου  Συνδάγγελου Νομική,

Νομικάριος Ιωάννης,

Πέρος Γεώργιος,

Ράδος Κων/νος,

Αναπληρωματικά μέλη: Έργας Ιωάννης,

Οικονόμου Εμμανουήλ

 

ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΒΙΟΖΩ 1.      Δημητρακόπουλος Γιώργος 

2.      Διάκος Κώστας

3.      Ζέρβας Γιάννης

4.      Καρακίτσιος Κώστας

5.      Καστρινάκης Μανώλης

6.      Κορέλη-Μπουλουγούρη Γιάννα

7.      Κούτρας Τάσος

8.      Κωστής Γιωργάκης

9.      Πανούση Έμμη

10.    Τόλιος Γιάννης

11.    Τουμπάνης-Βωβός Παναγιώτης

ΔΙΚΤΥΟ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ Ανδρομάχη Κολουτσου Πρόεδρος 

Κωνσταντίνος Μπακρης Αντιπρόεδρος

Ευπραγια Ζερβα  Γραμματέας

Κωνσταντίνος Τζαφερης  Ταμίας

Δημήτρης  Μαγγος  Μέλος

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΟΣΟΥ ALZHEIMER ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΩΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΩΝ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΛΙΑΠΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΠΙΠΕΡΓΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΖΥΓΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΔΟΥΛΑ

ΤΑΜΙΑΣ: ΒΑΡΣΑΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ: ΡΟΥΣΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ: ΣΚΙΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ: ΤΟΥΛΟΥΜΠΑ ΕΛΕΝΗ

ΕΟΠ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΘΕΚΛΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΥΔΗ 

ΜΕΛΟΣ: ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΟΤΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΛΥΤΡΑ

ΜΕΛΟΣ: ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΖΑΧΑΡΟΥΛΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΠΛΙΑΤΣΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΦΡΥΔΑΣ

ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΗΛΙΑΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ ΑΘΗΝΑ

ΤΑΜΙΑΣ: ΜΥΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΜΕΛΟΣ: ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΙΝΕ ΓΣΕΕ Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΚΜΟΠ Αντωνία Τορρένς του Αντωνίου, Πρόεδρος 

Δεδεψίδου Αργυρούλα – Αννούλα του Γεωργίου, Γενική Γραμματέας

Καφτεράνης Χαρίσιος του Ιωάννη, Ταμίας

ΠΑΝΕΥΒΟΪΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΕΞΩΡΑΪΣΤΙΚΩΝ ΜΟΡΦΩΤΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ Ν. ΕΥΒΟΙΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΚΗΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΝΕΛΛΑΣ

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΑΠΑΔΙΟΧΟΥ

ΚΟΣΜΗΤΟΡΑΣ: ΔΗΜΟΣ ΑΛΜΠΑΝΗΣ

ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΧΑΡΜΑΝΤΑΣ

ΜΕΛΟΣ: ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΡΒΑΝΙΤΗ

ΜΕΛΟΣ: ΕΦΗ ΣΕΛΙΜΗ

ΜΕΛΟΣ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΟΥ

ΜΕΛΟΣ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ

ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΠΡΟΕΔΡΟΣ 

ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΛΙΑΣΚΟΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΣΙΟΡΟΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΤΑΜΙΑΣ,

ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΜΕΛΟΣ

ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΑΘΟΚΛΗΣ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ

ΤΣΙΩΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ

ΦΑΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

ΦΟΥΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΑΜΕΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΙΧΟΣ 

Α’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ

Β’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΑΓΓΟΥ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΧΡΥΣΑ ΝΤΟΥΒΑ

ΤΑΜΙΑΣ: ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΠΑΣ

ΕΦΟΡΟΣ: ΣΠΥΡΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

ΕΦΟΡΟΣ: ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

 

ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΑΜΚΕ-ΑΡΩΓΗ 1. Κωνσταντίνος Ρέγκλης του Θεοδώρου, Πρόεδρος του ΔΣ 

2. Γεωργία Μουράτη του Θωμά, Αντιπρόεδρος του ΔΣ

3. Σανιώ Σωτηροπούλου του Γεωργίου, Γενικός Γραμματέας.

4. Φωτεινή Μουλαγιάννη του Χαράλαμπου, Μέλος ΔΣ.

5. Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος του Δημητρίου, Μέλος ΔΣ.

ΓΕΦΥΡΕΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ 1)  Νικόλαος Λιάπης του Χρήστου, πρόεδρος του Δ.Σ 

2) Σπυρίδων Κυρίκος του Κωνσταντίνου, αντιπρόεδρος

3) Λουκία (Λιλή) Κακούρη του Αθανασίου, γραμματέας

4) Διονύσιος Τσακαλώζος του Σπυρίδωνος, υπεύθυνος δημοσίων σχέσεων

5) Πολυξένη Σουλιώτη του Ανδρέα, ταμίας

6) Νικόλαος Καλογεροπάνος του Πολύκαρπου, βοηθός ταμίας

7) Γεωργία Τσαβαλά του Κωνσταντίνου. βοηθός γραμματέας

ΝΕΣΤΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΟΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΑΜΑΓΚΙΟΥΛΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ, 

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ,

ΜΑΡΙΑ ΤΑΚΑΡΙΔΗ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

ΙΜΕ ΓΣΕΒΕΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΓΙΑΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΒΒΑΘΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΣΚΟΡΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΔΗΩ Πρόεδρος: Χαρίσης Αργυρόπουλος 

Αντιπρόεδρος: Χαρίκλεια Μινώτου

Γραμματέας: Κατερίνα Κολτσίδα

Μέλη: Θεοχάρης Αγγελίδης, Δημήτρης Δημητριάδης

ΑΜΚΕ-ΠΟΛΥΝΟΗ 1  Παναγιώτης Παναγιωτόπουλος,  Πρόεδρος ΔΣ , Διευθυντής, Διαχειριστής και Νόμιμος Εκπρόσωπος 

2 Αικατερίνη Σωτηροπούλου Μέλος

3  Ιωάννης Καρυδάς  Μέλος

ΜΚΟ-ΡΗΞΙΚΕΛΕΥΘΟΣ 1. Χρήστος Δάμπασης του Γεωργίου………. ……   Πρόεδρος 

2.  Νίκος Βασιλόπουλος του Χαριλάου ……………   Αντιπρόεδρος

3.  Παρασκευή Παπαγεωργίου του Χρυσοστόμου …Γραμματέας

4.  Σωτήριος  Κούνας του Κωνσταντίνου …………..  Ταμίας

5.  Αθανάσιος Αγγέλης του Παναγιώτη ……………..  Μέλος

ΔΙΚΤΥΟ ΣΥΜΠΡΑΞΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΟΛΙΤΩΝ Ν. ΗΛΕΙΑΣ 1. Συντονίστρια Διαχειρίστρια : Διατσέντα  Φανού καθηγήτρια Εκπρόσωπος του Συλλόγου Γυναικών Ανδραβίδας. 

2. Γραμματέας: Κώστας Παπαδόπουλος  για την Ενωση Ενεργών Πολιτών, Δημαρχιακή Οργάνωση

3. Ταμίας : Βάσω Ζορμπαλά, Εκπρόσωπος  για τον Φιλοπρόοδο Σύλλογο     Βουπρασίας «Αγιος Γεώργιος

4. Μέλος: Ηρακλής Ματρόζος,  Εκπρόσωπος  για τον ΡΟΜΕΛ Μη κερδοσκοπική οργάνωση

5. Μέλος: Κώστας Τριανταφυλλόπουλος, Εκπρόσωπος για την Πολιτιστική Λέσχη Τραπεζιτών Ν. Ηλείας

6. Μέλος:  Ροϊδης Χρήστος, Εκπρόσωπος για το Μουσικό Χορευτικό Όμιλο «Οι Ρίζες»

7. Μέλος: Στάθης Κυριακόπουλος, Εκπρόσωπος, για την  Ενωση Παλαιών Προσκόπων Ν. Ηλείας

8.  Αναπληρωματικό Μέλος: Νιάρχου Φιλιώ Εκπρόσωπος για τον Πολιτιστικό Σύλλογο Καλίδονας  ΣΑΡΕΝΑ

9. Αναπληρωματικό Μέλος: Άγγελος Αργυρόπουλος, Εκπρόσωπος για τον Πολιτιστικό Σύλλογο Στρουσίου «ΠΕΡΙΚΛΗΣ»:

ΑΜΚΕ-ΕΡΥΜΑΝΘΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΑΚΤΙΚΟΣ 

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΠΑΝΤΟΥΝΑΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΠΑΡΚΟΥΛΑΣ

ΣΟΨΥ ΠΑΤΡΑΣ(ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ) Πρόεδρος-Τριανταφύλλου Αγγελική 

Αντιπρόεδρος-Θεοδωρόπουλου Πελαγία

Γεν. Γραμματέας-Μπίκου Χριστίνα

Ταμίας-Μπούμπουκα Θεοδώρα

Μέλος-Θεοδωρόπουλος Δημήτριος

Μέλος-Χαραμίδης Ιωάννης

Μέλος-Τσιμπούκη Αναστασία

ΚΕΜΟΠ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΤΣΑΚΙΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΤΣΙΡΩΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΤΣΑΤΣΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ

ΤΑΜΙΑΣ: ΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΤΣΑΤΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

ΑΜΚΕ-ΙΡΙΣ Πρόεδρος – Διευθύνων Σύμβουλος: Αθανασόπουλος Βασίλης, Πολιτικές Επιστήμες 

Αντιπρόεδρος: Ντοάς Δημήτρης, Δημοσιογράφος

Γραμματέας: Τζίφα Κωνσταντίνα, Γεωπόνος

Ταμίας: Μακρυγιάννης Κωνσταντίνος, Χρηματοοικονομικά

Μέλος: Τζαμαλούκας Κωνσταντίνος, Σύμβουλος Πληροφορικής

ΑΜΚΕ-ΑΡΩΓΗ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΡΕΓΚΛΗΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΓΩΡΓΙΟΥ ΜΟΥΡΑΤΗ

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΣΑΝΙΩ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΜΕΛΟΣ: ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥΛΟΓΙΑΝΝΗ

ΜΕΛΟΣ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΕΜΟΠ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΤΣΑΚΙΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΤΣΙΡΩΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΤΣΑΤΣΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ

ΤΑΜΙΑΣ: ΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΤΣΑΤΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

ΑΛΚΥΟΝΗ -ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΤΟΜΒΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΓΟΝΕΩΝ Ή ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ ΑΥΤΩΝ Βασιλική Παναγοπούλου : Πρόεδρος 

Αθανάσιος Ρισβάς : Αντιπρόεδρος

Θεοδόσιος Θεοδοσόπουλος : Γραμματέας

Μιλτιάδης Κατσίκας : Ταμίας

Ευτυχία Ανδρονιάδη : Μέλος

ΕΜΠΟΡΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ Πρόεδρος:                     Βασίλης Σπυρόπουλος 

Αντιπρόεδρος :             Κωνσταντίνος Πασιόπουλος

Γενική  Γραμματέας:    Κατερίνα Γερασίμου

Ταμίας:                         Κωνσταντίνος Κουτσαγγέλης

Μέλη:

Γεώργιος Κασσαβέτης

Χρήστος Καρατσώρας

Επαμεινώνδας Κλάδης

Δήμητρα Στέλλιου

Ιωάννης Φωλιάς

ΙΟΑΣ Πρόεδρος: Βασιλική Δανέλλη-Μυλωνά, 

Αντιπρόεδρος:Βρεττός Γεώργιος,

Ταμίας: Παπαρίδης Στράτος,

νομικός Σύβουλος: Νικολακάκης Αργύρης,

Μέλη:Αναστασόπουλος Βασίλης,

Ρουχωτάς Άγγελος,

Τριανταφύλλης Πέτρος,

Φρέρης Ιωάννης

ΙΝΕ ΓΣΕΕ Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΚΜΟΠ Αντωνία Τορρένς του Αντωνίου, Πρόεδρος 

Δεδεψίδου Αργυρούλα – Αννούλα του Γεωργίου, Γενική Γραμματέας

Καφτεράνης Χαρίσιος του Ιωάννη, Ταμίας

ΠΡΑΣΙΝΟ+ΜΠΛΕ 1. Ξύδης Αναστάσιος του Χαραλάμπους 

2. Κασιμάτη Μαρία του Γεωργίου

3. Ξύδη Μυρτώ του Αναστασίου

 

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ(ΚΜΟΠ) Αντωνία Τορρένς του Αντωνίου, Πρόεδρος 

Δεδεψίδου Αργυρούλα – Αννούλα του Γεωργίου, Γενική Γραμματέας

Καφτεράνης Χαρίσιος του Ιωάννη, Ταμίας

ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ Ευάγγελο Σπινθάκη του Νικολάου 

Μάριο Ασημακόπουλο του Κων/νου

Χρήστο Κελλάρη του Κων/νου

Παρασκευά Νταβαρίνο του Παναγιώτη

ΙΝΕ ΓΣΕΕ Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΑΜΚΕ- ΑΡΩΓΗ 1. Κωνσταντίνος Ρέγκλης του Θεοδώρου, Πρόεδρος του ΔΣ 

2. Γεωργία Μουράτη του Θωμά, Αντιπρόεδρος του ΔΣ

3. Σανιώ Σωτηροπούλου του Γεωργίου, Γενικός Γραμματέας.

4. Φωτεινή Μουλαγιάννη του Χαράλαμπου, Μέλος ΔΣ.

5. Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος του Δημητρίου, Μέλος ΔΣ.

ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, 

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΡΗΓΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ,

ΕΜΑΝΟΥΗΛ ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ

ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΩΤΣΙΟΜΥΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΩΤΣΙΟΜΥΤΗΣ 

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΑΡΡΗ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΕΛΕΠΙΔΗΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΟΥΝΗΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΨΥΧΑΣ

ΚΕΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΗΛΙΩΝΗΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΕΡΑΣΩ ΝΤΕΛΛΗ

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΜΑΤΙΝΑ ΚΑΝΑΚΗ

ΟΡΓ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ: ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΠΕΛΛΙΑ

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΩΝ: ΧΡΥΣΑ ΜΠΟΥΦΙΔΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ UNESCO NOMOY ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΝΗΣΩΝ Πρόεδρος: Μαρωνίτης Ιωάννης, 

Α΄Αντιπρόεδρος: Mπούτση Α.,

Β΄Αντιπρόεδρος: Καζανά Α.,

Γ.Γραμματέας: Ντούγια Σπ., Γ.

Ταμίας: Παπαστεφάνου Ρ.,

Γενικός Έφορος: Μακρή Ε.,

Γενικός Κοσμήτωρ: Καβακιώτη Ζ.,,

Υπεύθυνος Διεθνών Σχέσεων και Ευρωπαϊκών προγραμμάτων : Καλαϊτζίδης Δ.,

Αναπλ. Γραμματέας: Πατρινού Φ.,

Υπεύθυνη Διοργάνωσης Φεστιβάλ: Χιώτη Α.

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΠΡΟΕΔΡΟΣ, 

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ, Α’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ,

ΜΑΡΙΝΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΛΙΕΡΗ, Β’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ,

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΕΛΟΣ

ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΕΛΟΣ

EDOUARD DE LAUBRIE, ΜΕΛΟΣ

NOUREDDINE OUAZANI, ΜΕΛΟΣ

ENRICO LUPI, ΜΕΛΟΣ

 

ΚΡΗΤΗ

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΦΟΡΕΩΝ ΧΑΝΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ 1) Αντώνιος Παπαδεράκης του Αθανασίου 

2)Χατζηδάκης Γεώργιος του Νικολάου

3)Κουρομιχελάκης Ιωσήφ του Στεφάνου

4)Φακιδάρης Ιωάννης του Σπυρίδωνος

ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΦΟΡΕΩΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ, ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΚΡΗΤΗΣ 1)  Τζανάκης Νικόλαος 

2)  Τζωρτζάκης Γεώργιος

3)  Λυδατάκης Αντώνιος

4)  Ζερβάκης Μανόλης

5)  Ευφραίμογλου Βασίλειος

6)  Ανδρεαδάκης Γεώργιος

7)  Μπιζιώτη Παρασκευή

ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΦΟΡΕΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ 1. Ψαρουδάκης Εμμανουήλ 

2. Τριποδιανός Ιωάννης

3. Περπυράκης Απόστολος

4. Γιακουμογιαννάκη Ελευθερία

5. Μαυράκης Αντώνιος

ΔΙΚΤΥΟ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΥ ΚΡΗΤΗΣ ΑΜΚΕ Ευανθία Βουράκη – Πρόεδρος 

Γιώργος Μαυρομιχελάκης – Γεν. Γραμματέας

Αργυρώ  Ζερβουδάκη – Ταμίας

Αριστείδης Στρατάκης –  Μέλος

Διονύσης Βαβαδάκης – Μέλος

 

ΑΤΤΙΚΗ

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
«ΕΡΓΟΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ» ΑΣΤΙΚΗ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΤΑΜΟΥ

ΜΕΛΗ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΦΑΤΣΗΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΥΠΕΡΑΣ

«ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ» ΑΣΤΙΚΗ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Ελευθέριο Δρακόπουλο, και 

Νικόλαο Οικονόμου.

EQUAL SOCIETY ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΦΡΕΜΕΝΤΙΤΗΣ – ΠΡΟΕΔΡΟΣ 

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ – ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΡΕΝΤΖΕΛΟΣ – ΤΑΜΙΑΣ

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΜΟΥΜΟΥΤΖΗΣ – ΑΝ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΑΤΘΑΙΟΥ – ΑΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΛΥΤΑΣ – ΑΝ. ΤΑΜΙΑΣ

PRAKSIS ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΤΖΑΝΕΤΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΜΑΥΡΕΔΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ

ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΣΠΥΡΟΥ ΚΩΣΤΑΣ

ΤΑΜΙΑΣ: ΚΑΝΤΑΡΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ

ΜΕΛΟΣ: ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΙΑ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ: ΒΑΡΔΑΡΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ: ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΑΛΑΝΤΖΗ

QUALITY NET WORK 1) Χρυσούλα Εξάρχου – Διαχειρίστρια & Πρόεδρος 

2) Αικατερίνη Καρανάσου – Ιδιωτική Υπάλληλος

3) Αθανασία Καρανάσου – Ιδιωτική Υπάλληλος

4) Γεώργιος Αγερίδης – Μηχανολόγος / Μηχανικός

SOCIALAXION.EU 1. Μαυρικάκη Εμμανουήλ του Νικολάου 

2. Ξενάκη Αλέξανδρο του Πέτρου

Ομίλου UNESCO για τον πολιτισμό της Ειρήνης ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 

Α΄ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ

Β΄ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΑΡΙΑ ΜΑΡΙΝΗ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΔΟΡΙΖΑ

ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΤΑΜΙΑΣ ΑΓΑΜΕΜΝΩΝ ΔΙΑΜΑΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ

ΔΙΕΘΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΑΘΗΝΑ-ΑΣΤΙΚΗ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ & ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΘΗΝΑ ΠΑΣΣΙΟΥ 

ΜΕΛΟΣ:ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΕΞΑΡΧΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΕΛΕΝΗ ΖΑΒΟΥ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ -ΦΟΡΕΑΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Εταίροι: Κρουσταλλίας Ν., 

Κρητικάκος Η.,

Κουρούκλης Ε.

ΑΜΚΕ-SOCIALAXON.EU 1. Μαυρικάκη Εμμανουήλ του Νικολάου 

2. Ξενάκη Αλέξανδρο του Πέτρου

ΑΜΚΕ-ΕΡΥΜΑΝΘΟΣ 1. Βασίλειος Τακτικός – Νόμιμος Εκπρόσωπος 

2. Βασίλειος Μπαντούνας

3. Θεόδωρος Μπάρκουλας

ΑΜΚΕ-ΟΜΟΡΦΗ ΕΛΛΑΔΑ ΕΊΝΑΙ Η ΚΑΘΑΡΗ ΕΛΛΑΔΑ ΕΥΛΕΥΘΕΡΙΑ ΓΑΛΑΚΤΙΔΗ 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΑΛΑΚΤΙΔΗΣ,

ΑΛΕΞΗΣ ΚΑΝΙΑΡΗΣ,

ΜΑΡΙΑ ΑΦΕΝΤΑΚΗ,

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΑΦΑΡΑΣ

ΑΜΚΕ-ΡΗΞΙΚΕΛΕΥΘΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΑΜΠΑΣΗΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΝΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΤΑΜΙΑΣ: ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΚΟΥΝΑΣ

ΜΕΛΟΣ: ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΓΓΕΛΗΣ

ΑΝΩ ΠΕΥΚΗ ΕΞΩΡΑΪΣΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΗΚΑΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΡΥΛΛΗΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΔΩΡΑ ΠΑΠΠΑ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΝΑΝΑ ΣΠΗΛΙΩΤΗ

ΤΑΜΙΑΣ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΓΑΛΑΝΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΜΕΛΟΣ: ΜΑΧΗ ΓΙΟΥΛΗ

ΑΣΤΙΚΗ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΡΙΚΩΜΙΑ 1) Γεώργιος Μαυροειδής του Σταματίου και της Δέσποινας, διαχειριστής 

2) Μαρία Μαρίνη του Ιωάννου και της Γεωργίας, διαχειρίστρια

3) Κωνσταντίνος Δέδες του Ιωάννου και της Αικατερίνης, μέλος

4) Ελένη Καλογιάννη του Αντωνίου και της Αλεξάνδρας, μέλος

5) Νικόλαος Μάγκος του Κωνσταντίνου και της Σοφίας, μέλος

ΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΔΥΝΑΜΙΔΗ ΣΙΜΕΛΑ 

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΣ

ΤΑΜΙΑΣ: ΒΟΥΤΥΡΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΡΕΝΤΙΦΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΓΡΕΑΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΔΗΩ Πρόεδρος: Χαρίσης Αργυρόπουλος 

Αντιπρόεδρος: Χαρίκλεια Μινώτου

Γραμματέας: Κατερίνα Κολτσίδα

Μέλη: Θεοχάρης Αγγελίδης, Δημήτρης Δημητριάδης

ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΑΜΚΕ «ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ» ΞΕΝΗ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗ, ΠΡΟΕΔΡΟΣ 

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗ, ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ,

ΕΡΙΕΤΤΑ ΠΑΠΑΔΟΓΓΟΝΑ, ΜΕΛΟΣ

ΕΡΑΣΜΙΑ ΓΑΡΟΥΦΑΛΛΟΥ, ΜΕΛΟΣ

ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΑ ΟΥΑΝΤΕΣΚΑ, ΜΕΛΟΣ

ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, 

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΡΗΓΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ,

ΕΜΑΝΟΥΗΛ ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ

ΔΙΕΘΝΗΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ-ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ Δρ. Πηνελόπη Σταυράκη, Πρόεδρος 

Δρ. Γιολάντα Τότσιου, Αντιπρόεδρος

Γεώργιος Παπαδέλλης, Διευθύνων Σύμβουλος – Διαχειριστής

Ευάγγελος Κατσαρός, Γενικός Γραμματέας

Δρ. Ιωάννης Βέρμπης, Μέλος

ΕΚΦΡΑΣΗ ΙΙ ΑΣΤΙΚΗ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ 1) ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ 

2) ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ

3) ΝΑΟΥΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΕΛΟΣ

4) ΤΣΕΝΕΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΕΛΟΣ

5) ΠΑΠΠΑ ΕΛΕΑΝΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΜΕΛΟΣ

6) ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΕΛΟΣ

7) ΑΝΤΩΝΕΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΜΕΛΟΣ

ΕΛΙΞ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 1. Γαζή Ελένη – Πρόεδρος 

2. Κλειδωνάς Γεώργιος – Αντιπρόεδρος

3. Παπαδημητρίου Μιχάλης – Ταμίας

4. Παπαδοπούλου Χαρά – Γραμματέας

5. Εξάρχου Χρυσούλα – Μέλος

6. Καλαϊτζή Ελένη – Μέλος

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ Πρόεδρος:  Η ΥΠΟΝΑΥΑΡΧΟΣ ε.α. ΛΟΥΚΙΑ ΜΥΛΩΝΑΚΗ 

Α  Αντιπρόεδρος: Καθηγητης Γεωργιος  Θανος

Γενικος Γραμματεας Θεοδωρος Δημητροπουλος

Μέλος: Στελιος Σφακιανακης

Μέλος: Δρ. Γεωργιος Βολουδακης

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ Πρόεδρος: Μαρή Ιωάννα 

Αντιπρόεδρος:Παππάς Γεώργιος

Γ.Γραμματέας: Kωνσταντινίδου Μαργαρίτα

Ειδικός Γραμματέας & Ταμίας:Μαρής Βασίλειος

Υπ.Δημοσίων Σχέσεων: Mαυροπούλου Μάλαμα

 

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ-ΕΟΠ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΘΕΚΛΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΥΔΗ 

ΜΕΛΟΣ: ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΟΤΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΛΥΤΡΑ

ΜΕΛΟΣ: ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΖΑΧΑΡΟΥΛΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΠΛΙΑΤΣΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΦΡΥΔΑΣ

ΕΜΠΟΡΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΝΩΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΩΝ ΝΗΣΟΥ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ 

Α’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΠΑΚΟΘΑΝΑΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Β’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΛΑΪΣΚΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΦΟΥΡΙΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΤΑΜΙΑΣ: ΝΟΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΛΟΓΕΡΙΣΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΠΑΤΑΠΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

ΜΕΛΟΣ: ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΣΟΦΙΑ

ΜΕΛΟΣ: ΛΑΘΟΥΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΕΝΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Πρόεδρος: Μαρία Αργυρίου, 

Αντιπρόεδρος: Παναγιώτης Καμπύλης,

Γενικός Γραμματέας: Ανδρέας Πριονάς,

Ταμίας: Αργυρώ Σαριμούτσου,

Ειδικός Γραμματέας: Γιώργος Σιτώτης,

Μέλη: Ελευθερία Γοργογιάννη, Ελένη Ψαρογιώργου.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ- DAY AFTER Δρ. Πηνελόπη Σταυράκη, Πρόεδρος 

Δρ. Γιολάντα Τότσιου, Αντιπρόεδρος

Γεώργιος Παπαδέλλης, Διευθύνων Σύμβουλος – Διαχειριστής

Ευάγγελος Κατσαρός, Γενικός Γραμματέας

Δρ. Ιωάννης Βέρμπης, Μέλος

ΕΡΥΜΝΘΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΑΚΤΙΚΟΣ 

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΠΑΝΤΟΥΝΑΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΠΑΡΚΟΥΛΑΣ

ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΑΛΛΙΝΟΣΤΟΥΝΤΩΝ ΟΜΟΓΕΝΩΝ-ΝΟΣΤΟΣ Πρόεδρος: Λεσγίδης Παναγιώτης 

Αντιπρόεδρος: Σοφιανίδης Ευάγγελος

Γ. Γραμματέας: Ερμίδου Γεωργία

Ταμίας: Σαββίδης Ιωάννης

Μέλος: Κεσανίδης Παναγιώτης

Μέλος: Καραβάνου Συμέλα

Μέλος: Παπαδόπουλος Ιορδάνης

ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΕΝΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ Μαρία Χατζή, Πρόεδρος 

Βασίλης Τακτικός, Γραμματέας

Γεώργιος Κουλδακίδης, μέλος

Λυδία Χατζηνουσίου, μέλος

Καίτη Βενετσάνου, μέλος

ΙΔΡΥΜΑ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΝΠΙΔ Πρόεδρος:  Ο  Καθηγητής Ανδρέας Αθηναίος 

Α Αντιπρόεδρος: Ο Καθηγητής Σταύρος Κοταρίδης

Β Αντιπρόεδρος: Ο Καθηγητής Γεώργιος Μεταλληνός

Μέλος: Βασιλική Αντωναροπούλου

Μέλος: Αναστάσιος Βασιλάς

ΙΛΙΣΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Καστάνης Γεώργιος, 

ΑΝΤΙΠΠΡΟΕΔΡΟΣ: Γαλιζή Παρασκευή,

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Κάτσινα Μαρία,

ΤΑΜΙΑΣ: Νικολοπούλου Τασία,

ΕΦΟΡΟΣ: Παγουρτζής Φώτιος,

ΜΕΛΟΣ: Σελιμέκου Ελένη,

ΜΕΛΟΣ: Τριγαζής Πολυνίκης,

ΜΕΛΟΣ: Πετρόπουλος Ηλίας,

ΜΕΛΟΣ: Σπυριούνης Πέτρος

ΙΜΕ ΓΣΕΒΕΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΓΙΑΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΒΒΑΘΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΠΑΠΑΡΓΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΕΛΟΣ: ΣΚΟΡΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΙΝΕ/ΓΣΕΕ Πρόεδρος   : Γιάννης Παναγόπουλος 

Αντιπρόεδρος Α’  : Δημήτρης Στρατούλης

Αντιπρόεδρος Β’   : Γιώργος Ποντικός

Γραμματέας Οικονομικού : Νικόλαος Κιουτσούκης

Διευθύνων Σύμβουλος  : Φρατζέσκος Φατούρος

Μέλος    : Δημήτρης Μπαζίγος

Μέλος    : Νίκος Τσιούνης

Μέλος    : Μιχάλης Κουρουτός

Μέλος    : Κώστας Καπέλλος

Μέλος    : Κώστας Βερυκάκης

Μέλος     : Σοφοκλής Κοντόπουλος

ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΑΕΙΦΟΡΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ 1. Δρ Χριστόδουλος Ακρίβος (Διαχειριστής – Πρόεδρος) 

2. Ευθυμία Ανδριανάκου (Συντονίστρια – Μέλος ΔΣ)

3. Δρ. Γεώργιος Κολοστούμπης (Μέλος ΔΣ)

4. Αθανάσιος Παράσχης (Μέλος ΔΣ)

ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΟΔΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ «ΠΑΝΟΣ ΜΥΛΩΝΑΣ» Πρόεδρος: Βασιλική Δανέλλη-Μυλωνά, 

Αντιπρόεδρος: Βρεττός Γεώργιος,

Ταμίας: Παπαρίδης Στράτος,

Νομικός Σύβουλος: Νικολακάκης Αργύρης,

Μέλη: Αναστασόπουλος Βασίλης, Ρουχωτάς Άγγελος,

Τριανταφύλλης Πέτρος, Φρέρης Ιωάννης

ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ 2004+ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΑΖΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΠΑΠΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΚΑΛΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΤΑΜΙΑΣ: ΧΑΤΖΗΔΗΜΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΑΚΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟ ΟΙΚΟΜΟΥΣΕΙΟ ΑΙΓΑΛΕΩ 1) Ιωάννης Περράκης, διευθύνων σύμβουλος. 

2) Αθηνά Περράκη,  Διαχειριστης.

3) Πολυχρόνης Περράκης, Διαχειριστρια .

Κ.Σ.Δ.Ε.Ο. «ΕΔΡΑ» 1) ΜΑΡΙΑ ΚΕΡΑΣΟΓΛΟΥ/ΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ 

2) ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

3) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4) ΚΙΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

5) ΡΗΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΕ.Α.ΕΠ. – ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ Πρόεδρος και Διαχωριστής – Νόμιμος Εκπρόσωπος: Αλεξανδρίδης Βασίλειος 

Μέλος: Παναγιωτόπουλος Παναγιώτης

ΚΕΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΗΛΙΩΝΗΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΕΡΑΣΩ ΝΤΕΛΛΗ

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΜΑΤΙΝΑ ΚΑΝΑΚΗ

ΟΡΓ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ: ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΠΕΛΛΙΑ

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΩΝ: ΧΡΥΣΑ ΜΠΟΥΦΙΔΟΥ

ΚΕΑΝ-ΚΥΤΤΑΡΟ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝΑΝΑΖΗΤΗΣΕΩΝ ΝΕΩΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΗΛΙΩΝΗΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΕΡΑΣΩ ΝΤΕΛΛΗ

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΜΑΤΙΝΑ ΚΑΝΑΚΗ

ΟΡΓ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ: ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΠΕΛΛΙΑ

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΩΝ: ΧΡΥΣΑ ΜΠΟΥΦΙΔΟΥ

ΚΕΝΤΡΟ UNESCO ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΜΠΟΜΠΟΛΑ ΟΛΓΑ 

Α’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΜΠΟΜΠΟΛΑΣ ΦΩΤΙΟΣ

Β’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΝΙΚΟΛΗ ΚΑΛΛΙΡΟΗ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΥ ΠΟΥΛΙΑ

ΜΕΛΟΣ: ΦΩΤΑ ΟΛΓΑ

ΜΕΛΟΣ: ΔΕΛΗΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΜΕΛΟΣ: ΒΑΡΔΑΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ «ΕΥΘΥΤΥΠΟΣ» Κατερίνα Δημητρίου 

Βασίλειος Δημητρίου

ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ Αντωνία Τορρένς του Αντωνίου, Πρόεδρος 

Δεδεψίδου Αργυρούλα – Αννούλα του Γεωργίου, Γενική Γραμματέας

Καφτεράνης Χαρίσιος του Ιωάννη, Ταμίας

ΚΛΙΜΑΚΑ Πρόεδρος: Κατσαδώρος Κυριάκος, 

Γεν.Γραμ. : Κασφίκης Σπυρίδων,

Ταμίας: Aλαμάνου Αλεξάνδρα,

Μέλη: Κοινωνικός Συνεταιρισμός 3ου Τομέα Ψυχικής Υγείας Ν. Αττικής «Κλίμαξ plus» εκπροσωπούμενος από τον Ιωάννη Κακούλα, Υφαντής Χαράλαμπος

ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΙΣΩΝ ΕΥΚΑΙΡΙΩΝ (EQUAL SOCIETY) ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΦΡΕΜΕΝΤΙΤΗΣ – ΠΡΟΕΔΡΟΣ 

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ – ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΡΕΝΤΖΕΛΟΣ – ΤΑΜΙΑΣ

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΜΟΥΜΟΥΤΖΗΣ – ΑΝ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΑΤΘΑΙΟΥ – ΑΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΛΥΤΑΣ – ΑΝ. ΤΑΜΙΑΣ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΕΥΠΑΘΩΝ ΟΜΑΔΩΝ-ΕΔΡΑ 1) ΜΑΡΙΑ ΚΕΡΑΣΟΓΛΟΥ // ΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ 

2) ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

3) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4) ΚΙΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

5) ΡΗΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΣΔΕΟ- ΕΔΡΑ 1) ΜΑΡΙΑ ΚΕΡΑΣΟΓΛΟΥ // ΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ 

2) ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

3) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4) ΚΙΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

5) ΡΗΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ ΔΗΜΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ & Νόμιμος Εκπρόσωπος: Παππά Μηλέα του Ζώη 

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ : Σκαμπαρδώνης Δημήτριος του Βασιλείου

ΤΑΜΙΑΣ : Κατσίκης Πέτρος του Παντελή

ΟΜΙΛΟΣ «ΝΕΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΦΙΛΙΑΣ» ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΓΕΩΡΓΙΟΣ Δ. ΔΡΙΤΣΑΣ 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗΣ

ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΨΙΜΟΥΛΑΚΗΣ

ΤΑΜΙΑΣ: ΚΛΕΟΝΙΚΗ ΖΑΧΑΡΑΚΗ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ: ΜΑΡΙΑ ΣΚΟΥΡΤΗ

ΟΜΙΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ UNESCO ΝΟΜΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΝΗΣΩΝ Πρόεδρος: Μαρωνίτης Ιωάννης, 

Α΄Αντιπρόεδρος: Mπούτση Α.,

Β΄Αντιπρόεδρος: Καζανά Α.,

Γ.Γραμματέας: Ντούγια Σπ.,

Γ.Ταμίας: Παπαστεφάνου Ρ.,

Γενικός Έφορος: Μακρή Ε.,

Γενικός Κοσμήτωρ: Καβακιώτη Ζ.,,

Υπεύθυνος Διεθνών Σχέσεων και Ευρωπαϊκών προγραμμάτων : Καλαϊτζίδης Δ.,

Αναπλ. Γραμματέας: Πατρινού Φ.,

Υπεύθυνη Διοργάνωσης Φεστιβάλ: Χιώτη Α.

ΟΜΟΡΦΗ ΕΛΛΑΔΑ ΕΊΝΑΙ Η ΚΑΘΑΡΗ ΕΛΛΑΔΑ ΕΥΛΕΥΘΕΡΙΑ ΓΑΛΑΚΤΙΔΗ 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΑΛΑΚΤΙΔΗΣ,

ΑΛΕΞΗΣ ΚΑΝΙΑΡΗΣ,

ΜΑΡΙΑ ΑΦΕΝΤΑΚΗ,

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΑΦΑΡΑΣ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΕΙΑΣ «ΚΡΑΤΑ ΜΕ» Πρόεδρος:  AΡΒΑΝΙΤΗ – ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 

Αντιπρόεδρος:  ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Γεν. Γραμματέας:  ΚΑΡΑΜΙΧΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

Ταμίας:  ΔΡΟΥΜΟΥΣΗΣ – ΜΕΤΑΞΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Μέλος: ΚΑΛΙΟΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Μέλος αναπληρωματικό: ΔΡΟΣΟΥ ΖΑΦΕΙΡΟΥΛΑ

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΠΑΝΕΝΤΑΞΗ-ΠΕΨΑΕΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ 

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΚΟΥΡΜΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΤΑΜΙΑΣ: ΘΕΟΔΩΡΟΥΛΑΚΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΛΙΟΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΤΣΑΓΚΟΥΡΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΡΕΥΝΩΝ-ΠΑΚΟΕ Πρόεδρος – Παναγιώτης Χριστοδουλάκης 

Αντιπρόεδρος – Στέλιος Λογοθέτης

Γενικός Γραμματέας – Κώστας Καρράς

Μέλος – Ανδρέας Παπαμιχαήλ

Μέλος – Μαρία Στιλπνοπούλου

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ & ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ 1.  Γιαννακοπούλου Αικατερίνη του Φωτίου Πρόεδρος 

2.  Τσόλκας Νικόλαος του Βασιλείου Αντιπρόεδρος

3.  Mαρία Μανουσάκη του Ευάγγελου Γ. Γραμματέας

4.  Κοτσιοπούλου Μυρτώ του Επαμεινώνδα Ταμίας

5.  Κουτσούρης Νικόλαος του Αναστασίου Έφορος

6.  Ντουνιαδάκη Αντωνία του Μιχαήλ Μέλος

7.  Γαρδιανού Αθηνά του Παναγιώτη Μέλος

ΠΕΨΑΕΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ 

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΚΟΥΡΜΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΤΑΜΙΑΣ: ΘΕΟΔΩΡΟΥΛΑΚΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΛΙΟΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΤΣΑΓΚΟΥΡΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΡΗΞΙΚΕΛΕΥΘΟΣ 1. Χρήστος Δάμπασης του Γεωργίου Πρόεδρος 

2.  Νίκος Βασιλόπουλος του Χαριλάου Αντιπρόεδρος

3.  Παρασκευή Παπαγεωργίου του Χρυσοστόμου Γραμματέας

4.  Σωτήριος  Κούνας του Κωνσταντίνου Ταμίας

5.  Αθανάσιος Αγγέλης του Παναγιώτη Μέλος

ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΕΝΩΣΗ Μαρία Χατζή, Πρόεδρος 

Βασίλης Τακτικός, Γραμματέας

Γεώργιος Κουλδακίδης, μέλος

Λυδία Χατζηνουσίου, μέλος

Καίτη Βενετσάνου, μέλος

ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΚΑΖΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 

ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: ΠΑΠΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: ΚΑΛΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΤΑΜΙΑΣ: ΧΑΤΖΗΔΗΜΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΜΕΛΟΣ: ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΑΚΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

ΕΠΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Πρόεδρος: Ολυμπία Παρασκευαίδου 

Γενική Γραμματεύς: Βασιλική Μανιάκα

Μέλος: Καθηγήτρια Σήλια Νικολαίδου

Μέλος: Καθηγητής Σταύρος Κοταρίδης

Μέλος: Αναστάσιος Βασιλάς

ΚΟΙΝΩΦΕΛΕΣ ΙΔΡΥΜΑ ΠΕΡΣΕΥΣ ΑΘΗΝΑΙΟΣ Πρόεδρος:  Ο  Καθηγητής Ανδρέας Αθηναίος 

Α Αντιπρόεδρος: Καθηγήτρια Σήλια Νικολαίδου

Β Αντιπρόεδρος: Ο Καθηγητής Γεώργιος Μεταλληνός

Γ. Αντιπρόεδρος :  Ο Καθηγητής Σταύρος Κοταρίδης

Μέλος: Μαρία Καρελλά

Μέλος: Φωτεινή Χατζηκόντζιου

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΜΑΪΚ ΚΑΠΟΥΑΝΟ, 

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΥΤΡΑΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΜΠΑΛΟΠΟΥΛΟΥ

ΚΩΣΤΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ

ΑΝΤΟΥΑΝΕΤΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΦΟΥΝΤΗΣ

 

This entry was posted on Πέμπτη, Σεπτέμβριος 8th, 2011 at 15:38 and is filed under ΕΡΓΑΣΙΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ, ΠΟΛΙΤΙΚΗ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply