ΟΦΗ-Δόξα Δράμας 3-3 και Διαγόρας-Λεβαδειακός 0-1 στη 2η αγωνιστική των πλέι οφ

«Ζωντανή» στη διεκδίκηση της ανόδου στη Σούπερ Λίγκας παρέμεινε η Δόξα Δράμας, η οποία σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Β’ Εθνικής στο Δημοτικό Στάδιο Καλλιθέας κατάφερε να ισοφαρίσει (3-3) στις καθυστερήσεις τον πρωτοπόρο ΟΦΗ.

Η ομάδα της Δράμας άνοιξε το σκορ στο 14’ με τον Χλωρό, αλλά ο Καπάνταης ισοφάρισε στο 23’. Αρχικά ο Τσιμπλίδης και εν συνεχεία ο Καπάνταης σκόραραν για τη Δόξα και τον ΟΦΗ, αντιστοίχως, στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου (2-2), ενώ στο 84’ ο Ρούσεφ έδωσε το προβάδισμα (3-2) στους Κρητικούς. Παρ’ όλα αυτά, η Δόξα Δράμας, των μόλις 12 παικτών (!) στην αποστολή, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και πάλι με τον Τσιμπλίδη.

Μέσα στο παιχνίδι της ανόδου παρέμεινε και ο Λεβαδειακός, ο οποίος νίκησε 1-0 τον Διαγόρα στο Δημοτικό Στάδιο της Φυλής, με σκόρερ τον Ζουρούδη στο 54’.